начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

ПРОМЕНИ В ЗМВР ?

Дискусии и предложения по проекти за закони


Мнениеот bogomil » 02 Апр 2007, 18:23

Колеги днес се запознах с един от проектозаконите за изменение на НПК и видях,че се предвижда на следствието да се дадат разследванията на престъпленията,извършени от непълнолетни,престъпленията срещу непълнолетни и малолетни,престъпленията,извършени от чужденци и престъпленията против финансовата,данъчната и осигурителната система,както и престъпленията,извършени от служители на МВР.Това не е кой знае какво,но все пак малко ще ни разтовари-имам предвид основно престъпленията срещу непълнолетни и малолетни и престъпленията ,извършени от непълнолетни.Никъде не видях обаче,че се дава възможност на полицаи,определени със заповед на министъра да извършват неотложни процесуално-следствени действия-т.е разследването срещу НИ пак ще си го водим ние.От друга страна проектозакона беше две седмици в дневния ред на парламента,но миналата седмица вече го нямаше.Предполагам ,че скоро няма да мине на първо четене.Добре поне,че дадоха право на дознателите без юридическо образование да продължат още една година,иначе не знам как щяхме да издържим останалите.
bogomil
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 15 Ное 2006, 12:54

Мнениеот dizhel » 08 Апр 2007, 14:14

Общо взето май няма светлина в тунела като гледам. Неизвестния извършител си остава при нас, а следователите ще поемат символичен процент от престъпленията, за нов щат в повечето рпу- та не дават и гък да кажеш, така че кризата в досъдебното производство предстои,ама аз май няма да я дочакам :lol:
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Предишна

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron