начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

имунитет

Дискусии и предложения по проекти за закони


Мнениеот kasidi » 13 Мар 2007, 10:56

Ами ,така е...като някой има имунетет,що да нямат и други.Искайте ,искайте имунитети,пък дано някой се сети,че може и без тях!
Следовател, по принцип всичко,което защконите предвиждат би трябвало да няма нищо общо с корупцията.Съгласна съм с теб ,че с имунитет и без такъв корупция ще си има,и я има навсякъде по света.Последното ,обаче ,не бива да бъде опрадвание и безсилие срещу борбата с корупцията.Пардон,лично аз не обичам израза "борбата" с нещо си.Има действия и бездействия срещу корупцията.Но в нашата малка държава корупцията наистина има мноого големи размери.И няма аз да обяснявам за какво става дума.На някои им плащат много добре за борба с корупцията ,а не срещу корупцията.
kasidi
Потребител
 
Мнения: 327
Регистриран на: 24 Яну 2006, 19:00

Мнениеот sledovatel » 13 Мар 2007, 11:01

Напълно естествено и няма нищо по логично от това дознателите също да го имат този функционален имунитет. По абсолютно същите причини, поради които го имаме ние. Но да не се връщам отново на болната тема...държавните недомислици в областта на разследването... :cry: :cry: :cry:
sledovatel
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 14 Сеп 2006, 16:09

към КАСИДИ...

Мнениеот sledovatel » 13 Мар 2007, 11:11

Напълно вярно колежке, така е. Съгласен съм. Само с едно уточнение... корупцията не е само вземане на пари. Тук има значение и желанието за работа, възможностите, подготовката на кадрите, условията, взаимоотношенията между институциите - клишираната дума "прозрачност" в работата също е от значение. Следва да има и "обратна връзка", защото като изпратим едно дело в прокуратура и то тръгне по инстанциите, изобщо не разбираме какво е станало и дали някой някъде не е "продал" лично моята работа да речем...за пари. Откъде да знам аз дали някой съдебен фактор няма да използува труда по мое дело за да се "нагушка", пращайки го в глух коловоз. Защото наистина някой фактори в прокуратура и съд прекаляват вече. И куриозите са, че всички ги знаят. Че и тежкари, като се разминаваме по улиците не поздравяват даже.
И това от магистратска "тежест" и криво разбрано добре дошло странично парично салдо. Стара истина е, че който вземе един път спиране няма.
Само че, мръсните пари рано или късно водят до опиянение....и до логична развръзка - :) :) :)
sledovatel
Младши потребител
 
Мнения: 47
Регистриран на: 14 Сеп 2006, 16:09

Мнениеот hebigatsu » 13 Мар 2007, 11:18

За sledovatel,
Много добре казано, но мисля, че при сега действащата уредба е по-скоро правило "логичната развръзка" да идва по-скоро "късно", а по изключение "рано". :wink:
обективната истина е тази,........ която може да се докаже в съдебната зала :) :) :)
hebigatsu
Активен потребител
 
Мнения: 1008
Регистриран на: 19 Окт 2001, 19:42

Мнениеот bay4o » 21 Мар 2007, 11:41

За съжаление, следовател, тези които имат псевдомагистратска тежест, ще продължат да си я имат с или без функционален имунитет. Защото имат достатъчно връзка, за да бъдат корумпирани и пак да са магистрати. Лошото е за останалите, които работят съвестно, в срокове и на чиито усилия, в края на краищата, тази съдебна система все още се крепи. Тези хора, които няма да се продадат, та нали именно те ще изгърмят първи при свалянето на имунитета, защото нямат "гръб", а единствено съвестта си. Тези хора ще бъдат неудобни и точно за тях премахването на имунитета крие реалната опасност да бъдат задържани и опозорени, дори да са невинни. А онези, корумпираните, тях не ги мислете, те са "сложени" на магистратското място, за да обслужват определени интереси и повярвайте, обслужват ги и още как, и именно за това са абсолютно несменяеми. За огромно съжаление!
bay4o
Потребител
 
Мнения: 240
Регистриран на: 05 Окт 2006, 12:12

Мнениеот greshnik » 21 Мар 2007, 16:48

Ако само знаеше колко си прав Байчо.....не зная предполагаш ли дори...:)))
greshnik
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 20 Мар 2007, 14:31

Предишна

Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron