начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

НИВА, КАТЕГОРИИ И ДРУГИ...

Дискусии и предложения по проекти за закони


Новите разпоредби на ЗМВР и ЗИН + подз. актове правят ли по ясна и справедлива системата на определяне на заплатите на държ. служители?

Анкетата свършва на 01 Ное 2006, 19:36

Да
0
Няма гласували
Не
5
100%
По-скоро - да!
0
Няма гласували
По-скоро - не!
0
Няма гласували
 
Общо гласове : 5

НИВА, КАТЕГОРИИ И ДРУГИ...

Мнениеот jailer » 02 Окт 2006, 19:36

Колеги, ако някой се чувства ощетен лично, или е видял доста от абсурдите допуснати при "прилагането" на новите разпоредби на ЗМВР, ЗИН и т. н. прочие разпоредби, при присъждане на нива (чл. 200 - ЗМВР) или категории на държавните служители, ще се радвам да ги обсъдим тук... Току виж ги прочел някой от тези, които би трябвало да са наясно!!! :cry:
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36

Мнениеот jailer » 10 Окт 2006, 19:17

Интересна работа, 154-ма човека ( до преди малко...) са видяли постинга, но никой не е гласувал, нито е писал две слова... Ако си вадех заключения само оттук, щях да си помисля, че всичко в системата си е О. К., само аз съм се объркал... Само че от всички разговори, проведени по темата с колеги, съм наясно, че далеч не е така. В "съседна" тема в този форум дознателите надълго и нашироко изложиха проблемите си, близкородствени с този, който предлагам да коментираме. Така че - хайде :wink: !
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36

Мнениеот jailer » 12 Окт 2006, 21:16

на кое казвате "облагодетелствани откъм заплати"?! Знаете ли колко е заплатата на един полицай или други сходни професии?! А скоро да сте чели обяви за работа във вестник?! Да сте виждали обява от този род: Заведение търси главен готвач - 1300 лв, сервитьори - 600 лв, танцьорки на пилон - 800 лв, бармани - 800 лв."...?! (Не знам Вие къде живеете, но в моя град отдааавна полицейската заплата не е за завиждане... Може би в Белене или Бобов дол тя все още минава за голяма...) Имате ли идея, какво точно му се налага на полицая да върши, за да заработи заплатата си, която е по-малко от посоченитепо-горе?! И, питайки в стила, често ползван в този форум, ами като са тооолкова големи привилегиите на полицаите, защо Вие, любезни мой, не станете полицай?! А пиша в този форум, защото и в МВР и в Министерство на правосъдието (ГД "ИН" и ГД "Охрана") има немалко юристи... Затова. :( P. S. Вмето да влизате в ролята на администратор на саЙта (както е правилно да се пише :wink: ), по добре си припомнете, къде се ползва пълен член и изобщо, правописа, драги, правописа...)
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36

Мнениеот bbatko » 13 Окт 2006, 19:42

Твърдо НЕ.
bbatko
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 04 Окт 2006, 19:14

Re: ТОВА НЕ Е ПОЛИЦЕЙСКИ ИЛИ ЧИНОВНИЧЕСКИ САИТ

Мнениеот policai » 13 Окт 2006, 21:09

lyutiyat написа: в този саит нямат място нито проблемите на полицаите , нито на държавните служители , които така или иначе са твърде облагодетелвствувани по отношение на заплатите си ?


:D Защо мислите така? Защото имат някакви привилегии от рода на безплатно пътуване в обществения транспорт, или защото са корумпирани, или защото са добре платени-ходят на работа, но не работят, а и никой не ги закача в извънработно време :lol: , или защото са тъпи по презумпция и е твърде инфантилно да пищат в юридически форум :twisted: 8)
...полицай, наистина е призвание...
policai
Потребител
 
Мнения: 250
Регистриран на: 06 Фев 2006, 22:17

Мнениеот expertyt » 13 Окт 2006, 21:17

Твърдо НЕ! Мъглата е гъста! Не е ясно новите наредби как ще се прилагат.
И не обръщайте толкова внимание на комплексари и злобари. Давайте по съществото на темата.
expertyt
Потребител
 
Мнения: 133
Регистриран на: 13 Авг 2004, 22:27

Мнениеот Gabi1 » 08 Ное 2006, 14:59

Не видях къде да гласувам, затова и не го правя. Лично аз не съм ощетена. Но ощетени са колегите с повече стаж, на някои заплатите падат с доста, а ЛВД няма. Това ли беше целта на занятието?
Gabi1
Потребител
 
Мнения: 765
Регистриран на: 08 Ное 2006, 13:54

Мнениеот jailer » 03 Апр 2007, 12:12

Понеже темата е близкородствена с подхванатата от мен преди време, ще си позволя да дам линк към конкурси, обявени в ГД "ИН"... http://www.mjeli.government.bg/structure.aspx?page=21
Ще се радвам да покоментирам с някой, който умее да се вглежда и да чете "между редовете"... :)
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36

Мнениеот brianna » 03 Апр 2007, 17:02

Първата ми работа беше двойно по-добре заплатена от държавната, а тогава дори нямах стаж. Няма справедливост на този свят. За 300 лв. вися цял ден в съда, докато преписките се трупат. Облагодетелствана съм от факта обаче, че в петък има специално гише за плащане на ток и вода :lol: Имаме и стол...
brianna
Младши потребител
 
Мнения: 97
Регистриран на: 24 Мар 2006, 12:51

Мнениеот harihristov » 04 Апр 2007, 18:22

Колеги, проблемите в МВР са изключително много. Системата е до такава степен опорочена, че не виждам "светлина в тунела". Колкото до измененията в ЗМВР, мога да кажа че са "чудесни". Какъв по - добър начин от тоя да демотивираш опитните служители да работят?
harihristov
Нов потребител
 
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Мар 2007, 21:10

Мнениеот ap_panushev » 06 Апр 2007, 00:51

За lyutiyat
Уважавам мненията Ви, но мисля, че форумите, както вие сам твърдите, са за юристи(макар, че моето мнение е различно от Вашето), а те не са само в адвокатурата. Проблемите на другите юристи не са по-малко. Не зная възрастта Ви, но аз съм малко голям и помня времето, когато нямаше мераклии юристи да работят в МВР и затворите, смяташе се за изключително непрестижно. Също така си спомням и недалечни години, когато някои съдии и прокурори напуснаха, за да станат адвокати и не беше за слава. Мисля, че всеки сам си избира професията и не желая да търся кусури на когото и да било. По принцип, много хора в РБ мислят, че работата на другия е по-лека и по-доходна. Опитайте, колеги Ви посочиха сайт с конкурси за „чиновническа” работа. Мнението ми е, че форумът има за цел споделяне на опит, обучение, даване и обсъждане на идеи и изобщо каквото ни вълнува. Който не му е интересна дадена дискусия – има едно бутонче с кръстче най-горе в дясно.
За сведение на незнаещите – държавните служителите от МВР и МП не пътуват безплатно, а там, където работя не е митница и клиентите ни с добри финансови възможности са изключителна рядкост, поради което корупцията не е разпространено явление.
До тук.
А сега по темата. Темата е една от тези, които наистина ме вълнуват и засягат лично.
Считам, че с измененията на ЗМВР и ЗИН целта бе ясна – засилване натиска върху изпълнителския състав, човекът не е важен, дори смятам, че и резултатите от нашата работа не интересуват вишестоящите. Мисля, че само болните мозъци на някого от МВР и МП смята, че новата система е по-добра. С новия ЗМВР на практика намалиха тавана на заплатите, което е и целта на много от измененията на ЗМВР и ЗИН.
Мене особено ме вълнува чл. 20 и следващи от ЗИН. През изтеклата 2006 год. МП искаха от „простолюдието” да направи предложения за изменение на ЗИН няколко пъти, но никой не обърна внимание на предложения, свързани със статута на държавния служител.
За справедливост на заплащането изобщо не може да се говори – зависи кой ще те оценява, но всеки случай не са водещи резултатите от работата ти, тъй като оценката й е субективна.
ap_panushev
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 13 Дек 2004, 14:19

Мнениеот jailer » 10 Апр 2007, 11:16

Много се радвам, че най-после има "раздвижване" по темата... :lol:

Сиситемата, по която бяха определени новите нива и категории е наистина опорочена. В едни от случаите е взето предвид предишното звание, в други - длъжността, в трети - личността и т. н. Примери мога да цитирам много. В някои случаи, на хора, които нямат и един подчинен, са "присъдени" ръководни функции, а в същото време, хора, ръководещи по стотина човека са "оперирани" от такива... Горните "ръководни функции" освен "чест и слава", нормално водят и "някой лев" повече... javascript:emoticon(':oops:')

Що се отнася до ЗИН (във връзка със ЗМВР), то мисля, че и сега има огромен пропуск, който води до това, че (по мое скромно мнение...) в заповедите за оформяне на държавно-служебното правоотношение на голяма част от служителите в ГДИН и териториалните и звена НЕПРАВОМЕРНО е записано "по закона за МВР"... Ще ми се да чуя, по кой точно член на ЗМВР!!! Става дума за служителуите, които не са от униформения състав (...охранителни функции...). Да не се разбере погрешно - нямам нищо лично против НЕуниформения състав!!! НО... Законът е кратък и достатъчно ясен:
ЗИН...
Чл. 20. (Отм. - ДВ, бр. 21 от 1990 г., нов - ДВ, бр. 73 от 1998 г., изм. - ДВ, бр. 62 от 2002 г.) (1) Личният състав на Главна дирекция "Изпълнение на наказанията" и на местата за лишаване от свобода се състои от:
1. (изм.-ДВ, бр. 17 от 2006г., в сила от 01.05.2006г.) държ. служители;
2. работници и служители по трудово правоотношение.
(2) (Изм. - ДВ, бр. 17 от 2006 г., в сила от 01.05.2006 г.) За държавни служители по ал. 1 се назначават служители, които пряко и непосредствено осъществяват охранителна дейност.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 17 от 2006 г., в сила от 01.05.2006 г.) Категориите на държавните служители се присъждат от министъра на правосъдието по реда на Закона за Министерството на вътрешните работи.
(4) (Изм. - ДВ, бр. 17 от 2006 г., в сила от 01.05.2006 г.) За личния състав по ал. 1, т. 1 се прилагат разпоредбите на част трета, глави петнадесета - двадесета от Закона за Министерството на вътрешните работи, доколкото в този закон не е предвидено друго.

Щo се отнася до посочените от колегата an_pаnushev предложения за изменения в ЗИН, скромно мога да кажа, че най-често нормотворчеството в тази област е поверено (в последно време) на... не на точните хора... Справка - ППЗИН...
jailer
Младши потребител
 
Мнения: 73
Регистриран на: 17 Сеп 2005, 09:36


Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron