начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

ВЧЕРА ВЛЕЗЕ В СИЛА ЗАКОНА ЗА ТЪРГОВСКИЯ РЕГИСТЪР!

Дискусии и предложения по проекти за закони


ВЧЕРА ВЛЕЗЕ В СИЛА ЗАКОНА ЗА ТЪРГОВСКИЯ РЕГИСТЪР!

Мнениеот Anastassia.Terzieva » 02 Окт 2006, 12:10

ТЪЙ КАТО ВСЕ ОЩЕ НЕ Е ОБНАРОДВАНО ИЗМЕНЕНИЕТО НА ПАРАГРАФ 56 ОТ ЗТР, СЪЩИЯ ВЛЕЗЕ В СИЛА ВЧЕРА НА 01.10.2006г
ДНЕС ВЪВ ФИРМЕНО ОТДЕЛЕНИЕ СА В ШАХ.
ОЩЕ ПО-ИНТЕРЕСНО ЩЕ СТАНЕ УТРЕ, КОГАТО ЕВЕНТУАЛНО ЩЕ БЪДЕ ПУБЛИКУВАН ЗИДЗТР В ДЪРЖАВЕН ВЕСТНИК, ЗАЩОТО ТЯ МАЙ ПРЕДВИЖДА ЕДИН ПРАВЕН АБСУРД:
МОЖЕ ЛИ ЕДИН ЗАКОН ДА ВЛЕЗЕ В СИЛА ПОВТОРНО СЛЕД КАТО ВЕЧЕ Е ВЛЯЗЪЛ В СИЛА!?!

Е КОЛЕГИ КАКВО ПРЕДЛАГАТЕ ДА НАПРАВИМ!?! АЗ ЛИЧНО ИМАМ 2ДРУЖЕСТВА, КОИТО ЧАКАТ РЕГИСТРАЦИЯ...
Последна промяна Anastassia.Terzieva на 02 Окт 2006, 16:30, променена общо 1 път
Аватар
Anastassia.Terzieva
Потребител
 
Мнения: 319
Регистриран на: 27 Фев 2002, 16:31
Местоположение: София

Мнениеот monteskio » 02 Окт 2006, 13:43

Наистина има колизия. Аз лично не съм прочел текста на нормата, която постановява отлагане на влизането в сила на този нормативен акт. Най-вероятно тя ще е с обратно действие. В момента във ВОС и ШОС продължава да се спазва старата процедурата по регистрация на фирми.


УСПЕХ !
"Divide еt impera" !
monteskio
Активен потребител
 
Мнения: 1636
Регистриран на: 04 Юли 2003, 12:51
Местоположение: Варна

Мнениеот Anastassia.Terzieva » 02 Окт 2006, 15:58

Мда би било логично, но явно са смятали изменението да се обнародва и да влезе в сила преди 01.10. и в текста не е предвидено обратно действие - изменението влиза в сила от датата на обнародването му.

Въпросът е каква ще е силата на това изменение и може ли то да породи желаните от законодателя правни последици, след като законът вече Е влязъл в сила.
Един влязъл в сила закон може да бъде изменян и отменян, но след като вече е влязъл в сила какво правно значение би имало едно "отлагане" на този вече реализирал се във времето юридически факт?
Особено като се има предвид, че въпросното влизане в сила не се "отменя" с ЗИДТР ако това изобщо би било възможно, а само се предвижда, че законът влиза в сила на 01.01.2007г.
Последна промяна Anastassia.Terzieva на 25 Мар 2011, 15:42, променена общо 1 път
Фондация "Правна грамотност" Http://legalliteracy.eu - курсове за правна грамотност
Адвокат - САК http://lawyerbg.info
Аватар
Anastassia.Terzieva
Потребител
 
Мнения: 319
Регистриран на: 27 Фев 2002, 16:31
Местоположение: София

Мнениеот desidesi » 03 Окт 2006, 22:10

Колеги, вчера в София отказваха да приемат документи за регистрация и за вписване на промени, докато не бъде обнародвано в ДВ изменението. Трябваше да регистрирам клон на едно ООД в Стара Загора. Днес ми се обаждаха да ми крещят как така можело да не приемат в София документи, това не било логично и прочие грубости. Беше ми казано и че вчера в Стара Загора са приемали документи. Имате ли представа дали това е вярно или е проява на незнание, а не дай си боже и на колегиална неетичност.
desidesi
Младши потребител
 
Мнения: 23
Регистриран на: 09 Сеп 2006, 13:00

Мнениеот alexa2 » 04 Окт 2006, 09:28

ЗАКОН ЗА ИЗМЕНЕНИЕ НА ЗАКОНА ЗА ТЪРГОВСКИЯ РЕГИСТЪР (ДВ, БР. 34 ОТ 2006 Г.)
В сила от 03.10.2006 г.
Обн. ДВ. бр.80 от 3 Октмври 2006г.
§ 1. В § 56 от преходните и заключителните разпоредби думите "1 октомври 2006 г." се заменят с "1 юли 2007 г."


Заключителни разпоредби

§ 2. В § 164 от преходните и заключителните разпоредби на Закона за изменение и допълнение на Търговския закон (ДВ, бр. 38 от 2006 г.) думите "(ДВ, бр. 34 от 2006 г.)" се заличават.


§ 3. Законът влиза в сила от деня на обнародването му в "Държавен вестник".
-------------------------

Законът е приет от 40-то Народно събрание на 20 септември 2006 г. и е подпечатан с официалния печат на Народното събрание.
alexa2
Потребител
 
Мнения: 130
Регистриран на: 21 Окт 2005, 11:26


Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron