начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Отново недомислица с лихвоточките

Дискусии и предложения по проекти за закони


Отново недомислица с лихвоточките

Мнениеот спестител » 07 Апр 2003, 20:40

как ще коментирате промените : касаещи Закона за уреждане на жилищните въпроси на граждани с многогодишни жилищно-спестовни влогове
"(2) (Изм. - ДВ, бр. 31 от 2003 г.) С тези записи може да се участва в приватизационни сделки за закупуване на дялове или акции на търговски дружества, включени в списъка по чл. 11 от Закона за приватизация и следприватизационен контрол, както и да се купуват жилища и парцели, предназначени по плана за жилищно строителство."

Вижда се,че който си е преобразувал до 29.02.2000г. лихвоточките в ЖКЗ ,сега ще може да ги продаде на 23% на борсата.

Проблемът е ,че това право на преобразуване когато беше дадено почти никой не се възползва от него т.к. с ЖКЗ (тогава 02.2000) можеше да се купи само: жилища и парцели, предназначени по плана за жилищно строителство.Поради което хората и до сега си държат лихвоточките,а сега според промените само тези които са си преобразували лихвоточките в ЖКЗ ще могат да продават на борсата.

Това е явна недомислица и дано законодателят реагира адекватно и поправи грешката си като даде на всички притежатели на лихвоточки до 1990 г. да могат да преобразуват лихвоточките си в ЖКЗ,както направи по-късно и с приравняването на ЖКЗ с КЗ.
Вашите коментари!
спестител
 

Re: Отново недомислица с лихвоточките

Мнениеот ivanov07 » 28 Май 2003, 04:06

Mnogo si prav priqtelio...

No..koi li misli za teb..;))
Az imam 150 000 lihvoto4ki i sega razbiram 4e mojelo da se zamenqt s JKZ..
Mislq si 4e idvat "IZBORI" i trqbva serizno za postavim vaprosa...

Ako nikoi ne ni 4ue.....imam i edno predlojenie.....

Vsi4ki koito imat Lihvoto4ki 400 000 v edna partia....i poznai...:))
ako pribavim i rodninite.... pone po 4 4oveka 1 600 000
i malko priqteli... po 5 4oveka....2 000 000
stavat kam ....4 000 000 ....
Samo edna partia 6te ima v parlamenta
"Izmameni s lihvoto4ki"
NDSV...BSP....SDS....i drugite nqma da mogat da minat i 3 %....

LUD sam nali..:))
DA no samo ako tova stane mojem da polu4im ne6to.;))

jelaq vi uspeh na vsi4ki....
ivanov07
 

Re: Отново недомислица с лихвоточките

Мнениеот Иванов » 28 Май 2003, 12:58

Prawitelstwoto glasuwa minalata sedmica, proekt za zakon, kojto ]e wnese w NS, съгласно който се премахват ЖКЗ и държавата ще изплаща по 3 ст. на лихвоточка при старите условия: картотекиране като нуждаеш се, включване в строеж, ЖСК, закупуване на жилище.
Иванов
 

Re: Отново недомислица с лихвоточките

Мнениеот Галина Евтимова » 06 Юни 2003, 10:07

Изключително безобразие е да се делят хората на правоимащи и правонямащи.Именно това се получава с лихвоточките.Аз имам доста лихвоточки,но не съм правоимаща,тъй като имам жилище.Синът ми има нужда от жилище,но нямам право да му прехвърля лихвоточките си.Предложението за партия на измамените от лихвоточки ми хареса.Измамените от държавата по различни поводи са достатъчно,за да спечелят всякакви избори.
Галина Евтимова
 

Re: Отново недомислица с лихвоточките

Мнениеот valbon » 07 Май 2009, 17:37

моля някой да ми каже какви документи са необходими в банка дск на вардар освен нотриален акт
valbon
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Май 2009, 17:24


Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron