начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Прекратяване на Договор с мобилен оператор А1!

Дискусии и предложения по проекти за закони


Прекратяване на Договор с мобилен оператор А1!

Мнениеот 131812 » 06 Окт 2021, 18:45

Здравейте,
от 3 месеца съм абонат на А1 , но поради непрекъснато надписване на сметката ми и недоброто покритие искам предсрочно да прекратя Договора си с А1.
Каква неустойка ще трябва да платя, според новите разпоредби?
131812
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 20 Яну 2021, 16:46

Re: Прекратяване на Договор с мобилен оператор А1!

Мнениеот lawchoice » 06 Окт 2021, 19:40

Как очаквате да получите отговор от разстояние на такъв въпрос?
Прочетете си договара и общите условия, екземпляр от които вероятно сте получили при сключването му и сам/а ще разберете
"Човек може да има ум, знания, да бъде дори и гениален, но да няма характер." Ж. Лакордер
lawchoice
Потребител
 
Мнения: 892
Регистриран на: 28 Дек 2014, 22:44

Re: Прекратяване на Договор с мобилен оператор А1!

Мнениеот guest1 » 06 Окт 2021, 21:37

131812 написа:Здравейте,
от 3 месеца съм абонат на А1 , но поради непрекъснато надписване на сметката ми и недоброто покритие искам предсрочно да прекратя Договора си с А1.
Каква неустойка ще трябва да платя, според новите разпоредби?

Най-вероятно - стандартната. Три месечни такси!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1772
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Прекратяване на Договор с мобилен оператор А1!

Мнениеот doondie » 06 Окт 2021, 22:54

Ако лошото покритие може да се докаже, тогава не следва да се заплаща такса. Подчертавам „ако може да се докаже”.
А в какво се изразява твърдяното надписване? Как е установено и потвърдено ли е от оператора?

Иначе при едностранно прекратяване от страна на абоната се дължат 3 месечни такси в пълен размер (непромоционални) плюс част от ползваните отстъпки пропорционална на оставащия период от договора.

Пример:
Стандартна такса: 35 лв./месец
Промоционална такса: 15 лв./месец
Отстъпка: 35 - 15 = 20 лв./месец.
Изминал период: 3 месеца.
Оставащ период: 21 месеца.
Наказателната такса при предсрочно прекратяване от страна на абоната в този случай би била 3*35 + 3*20*21/24 = 105 + 52,50 = 157,50 лв.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Прекратяване на Договор с мобилен оператор А1!

Мнениеот guest1 » 06 Окт 2021, 23:39

doondie написа:Ако лошото покритие може да се докаже, тогава не следва да се заплаща такса.

Принципно си прав, но това е България, не Англия. Никой няма да дойде и да мери силата на сигнала!
doondie написа:Пример:
Стандартна такса: 35 лв./месец
Промоционална такса: 15 лв./месец
Отстъпка: 35 - 15 = 20 лв./месец.
Изминал период: 3 месеца.
Оставащ период: 21 месеца.
Наказателната такса при предсрочно прекратяване от страна на абоната в този случай би била 3*35 + 3*20*21/24 = 105 + 52,50 = 157,50 лв.

Да не забравяме - ако има закупено устройство на промоционална цена. Доплаща се разликата - до „пазарната”, по техния ценоразпис.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1772
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Прекратяване на Договор с мобилен оператор А1!

Мнениеот doondie » 07 Окт 2021, 00:10

guest1 написа:Да не забравяме - ако има закупено устройство на промоционална цена. Доплаща се разликата - до „пазарната”, по техния ценоразпис.
Има го и това, прав си. Приех, че се касае за SIM-only договор.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Прекратяване на Договор с мобилен оператор А1!

Мнениеот tochotocho » 03 Фев 2023, 20:31

Питам - така посочената сума като неустойка как ще си е прибере монополиста. Ще ми пусне съобщение. Ще ми пусне фактура, ще пусне иск по заповедно. Ще обжалвам. КЗП , Евросъдълища, намеса на телевизионни сутришни програми, задействане на , президент и каквото ми хрумне. Пенсионер на 85 години .
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34

Re: Прекратяване на Договор с мобилен оператор А1!

Мнениеот doondie » 03 Фев 2023, 23:48

tochotocho написа:Питам - така посочената сума като неустойка как ще си е прибере монополиста. Ще ми пусне съобщение. Ще ми пусне фактура, ще пусне иск по заповедно. Ще обжалвам. КЗП , Евросъдълища, намеса на телевизионни сутришни програми, задействане на , президент и каквото ми хрумне. Пенсионер на 85 години .
Ще Ви я добавят към последната фактура. Оттам насетне дело или първо продаване на дълга, след това дело, ЧСИ, стотици левове разходи и стрес. Струва ли си?
Единственото, на което пенсионер може да разчита в такава ситуация, е да няма какво да му вземат. В крайна сметка може да се стигне дотам наследниците да плащат задължението.
Тези неустойки обаче са предвидени за средностатистическия клиент, който не е социално слаб, а напротив - може да поеме финансова отговорност за поетите задължения.
'The best way to predict the future is to invent it!'
Аватар
doondie
Потребител
 
Мнения: 529
Регистриран на: 29 Юли 2017, 17:29
Местоположение: Плевен

Re: Прекратяване на Договор с мобилен оператор А1!

Мнениеот tochotocho » 26 Фев 2023, 20:51

Подобен случай имам с Виваком. Сключихме договор за интернет на 15.11.2022 г. и няколко пъти идваха техни "майстори " . Резултат - няма сигнал до нашия рутер т.е повредата "не е в нашия телевизор " И така вече три месеца. Ще пращат техническо проучване. Ден да си бъда у дома. Е колко пъти ? Пуснах им заявление, че договорената услуга не са ми я предоставили и прекратявам /лошо го написах ПРЕКРАТЯВАМ / по тяхна вина договора! Получавам съобщение ,че предсрочното прекратяване се санкционира! Е, аз също искам неустойка за неизпълнение на договора. За това си траят!
tochotocho
Потребител
 
Мнения: 476
Регистриран на: 16 Юни 2013, 22:34


Назад към Обсъждане на законопроекти


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron