начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

време за отговор от съда в Страсбург



време за отговор от съда в Страсбург

Мнениеот yyayya » 25 Сеп 2019, 12:33

Здравейте ,
интересува ме реалното време за което съда в Страсбург е отговорил по подадени молби.
За съжаление няма дефиниран срок в които де бъде получен отговор за уважение или отхвърляне на жалбата.
До момента са минали повече от 6 месеца от подаването на жалбата до ЕСПЧ
Последна промяна yyayya на 25 Сеп 2019, 23:01, променена общо 1 път
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18

Re: време за отговор от съда в Страсбург

Мнениеот edardstark » 25 Сеп 2019, 15:23

Какво означава "закоето"?
edardstark
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Фев 2019, 11:41

Re: време за отговор от съда в Страсбург

Мнениеот yyayya » 25 Сеп 2019, 23:03

Значи да не спамиш темата ако нямаш конкретен отговор !
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18

Re: време за отговор от съда в Страсбург

Мнениеот kalahan2008 » 25 Сеп 2019, 23:44

Производството пред ЕСПЧ минава през едно предварително производство по проверка на допустимостта на жалбата. Обикновено, когато жалбата е недопустима, ЕСПЧ бързо изпраща решение, с което отказва да разглежда жалбата по същество, с бланкетно решение без конкретни мотиви.
Когато ЕСПЧ се забави, това означава, че съдията, който прави преценка за допустимост, смята да допусне жалбата или се колебае.
Обикновено минават около 6 месеца за произнасяне по допустимостта, но следва да имате предвид, че ЕСПЧ не работи през лятото (лично се убедих в това в края на август).
Съдът в Страсбург е претоварен с множество жалби и вероятността да бъде допусната до разглеждане по същество Вашата жалба е много малка. Обикновено се допускат жалбите на хора от различни малцинства или на затворници. Просто съдът няма вече никакъв капацитет да поема повече дела.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4168
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: време за отговор от съда в Страсбург

Мнениеот moni88 » 25 Мар 2020, 12:08

Здравейте, пратих жалба в Страсбург преди 6 месеца, отговор никакъв! Вашата информация ми беше много полезна. Благодаря! Само че искам да попитам, когато получат жалбата не трябва ли да ми изпратят входящ номер защото аз още нямам такъв? И ако да след като нямам такъв номер трябва ли да мисля, че жалбата е анулирана? :roll: :roll: :roll:
moni88
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Мар 2020, 11:58


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 13 госта


cron