начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

време за отговор от съда в Страсбург



време за отговор от съда в Страсбург

Мнениеот yyayya » 25 Сеп 2019, 12:33

Здравейте ,
интересува ме реалното време за което съда в Страсбург е отговорил по подадени молби.
За съжаление няма дефиниран срок в които де бъде получен отговор за уважение или отхвърляне на жалбата.
До момента са минали повече от 6 месеца от подаването на жалбата до ЕСПЧ
Последна промяна yyayya на 25 Сеп 2019, 23:01, променена общо 1 път
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18

Re: време за отговор от съда в Страсбург

Мнениеот edardstark » 25 Сеп 2019, 15:23

Какво означава "закоето"?
edardstark
Младши потребител
 
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Фев 2019, 11:41

Re: време за отговор от съда в Страсбург

Мнениеот yyayya » 25 Сеп 2019, 23:03

Значи да не спамиш темата ако нямаш конкретен отговор !
yyayya
Младши потребител
 
Мнения: 44
Регистриран на: 06 Яну 2014, 17:18

Re: време за отговор от съда в Страсбург

Мнениеот kalahan2008 » 25 Сеп 2019, 23:44

Производството пред ЕСПЧ минава през едно предварително производство по проверка на допустимостта на жалбата. Обикновено, когато жалбата е недопустима, ЕСПЧ бързо изпраща решение, с което отказва да разглежда жалбата по същество, с бланкетно решение без конкретни мотиви.
Когато ЕСПЧ се забави, това означава, че съдията, който прави преценка за допустимост, смята да допусне жалбата или се колебае.
Обикновено минават около 6 месеца за произнасяне по допустимостта, но следва да имате предвид, че ЕСПЧ не работи през лятото (лично се убедих в това в края на август).
Съдът в Страсбург е претоварен с множество жалби и вероятността да бъде допусната до разглеждане по същество Вашата жалба е много малка. Обикновено се допускат жалбите на хора от различни малцинства или на затворници. Просто съдът няма вече никакъв капацитет да поема повече дела.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4170
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: време за отговор от съда в Страсбург

Мнениеот moni88 » 25 Мар 2020, 12:08

Здравейте, пратих жалба в Страсбург преди 6 месеца, отговор никакъв! Вашата информация ми беше много полезна. Благодаря! Само че искам да попитам, когато получат жалбата не трябва ли да ми изпратят входящ номер защото аз още нямам такъв? И ако да след като нямам такъв номер трябва ли да мисля, че жалбата е анулирана? :roll: :roll: :roll:
moni88
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Мар 2020, 11:58


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron