начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Раждане и майчинство на българка в Гърция...



Раждане и майчинство на българка в Гърция...

Мнениеот kvelichkova » 28 Юни 2018, 16:58

Здравейте,бременна съм в 2 месец,работя като маг.фармацевт на постояннен трудов договор,искам след 1 месец да замина в Гърция при бащата на детето ми,за постоянно пребиваване там,като искам да родя там и да ходя на консултации там.Интетесува ме- ще получавам ли майчинство от България и трябва ли да сключим там брак за да имам всички права за здравеопазване там.Благодаря предварително..
kvelichkova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Юни 2018, 16:48

Re: Раждане и майчинство на българка в Гърция...

Мнениеот borovinka » 26 Сеп 2018, 13:47

За правата за здравеопазване там, трябва да направите консултация в Гърция.
Майчинство от България ще имате право да получавате, ако сте осигурявана за бременност и майчинство тук най-малко 12 месеца преди раждането.

3. Условия за придобиване право на парични обезщетения при бременност и раждане, отглеждане на дете до 2-годишна възраст и при осиновяване на дете до 5-годишна възраст.

За придобиване право на парични обезщетения при бременност и раждане, отглеждане на дете до 2-годишна възраст и при осиновяване на дете до 5-годишна възраст е необходимо да са изпълнени следните условия:

към началото на отпуска лицата да са осигурени за общо заболяване и майчинство;
да имат най-малко 12 месеца осигурителен стаж като осигурени за общо заболяване и майчинство. Дванадесетмесечният осигурителен стаж може да е прекъснат или непрекъснат и не е задължително да е положен непосредствено преди излизането в отпуск за бременност и раждане или при един и същ работодател;
да им е разрешен съответният вид отпуск.

(чл. 10, чл. 48а, чл. 52а и чл. 53а от КСО и чл. 3 и 4 от НПОПДОО)

Повече инфо на сайта на НОИ: http://nssi.bg/benefits/benefits/100-ne ... /1860-ma13
Veritatem dies aperit
borovinka
Активен потребител
 
Мнения: 1513
Регистриран на: 18 Авг 2011, 14:41
Местоположение: Lawrence, KZ


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron