начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Търсене на практика



Търсене на практика

Мнениеот _veni_333_ » 07 Юни 2018, 09:09

Чух коментари, че наскоро е излязло решение на Съда на Европейския съюз или на ЕСПЧ, което постановява, че съдът не е длъжен да се произнася по искова молба или жалба, съдържаща обиден език.
Някой да знае за съществуването на такова решение и ако да- бихте ли ми казали номера на делото или решението?
_veni_333_
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Юни 2018, 09:03

Re: Търсене на практика

Мнениеот teogeo » 10 Юни 2018, 19:49

_veni_333_ написа:Чух коментари, че наскоро е излязло решение на Съда на Европейския съюз или на ЕСПЧ, което постановява, че съдът не е длъжен да се произнася по искова молба или жалба, съдържаща обиден език.
Някой да знае за съществуването на такова решение и ако да- бихте ли ми казали номера на делото или решението?


Ами, то и без практика си го пише в нормативната уредба, регулираща дейността на съда.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Търсене на практика

Мнениеот teogeo » 10 Юни 2018, 19:53

_veni_333_ написа:Чух коментари, че наскоро е излязло решение на Съда на Европейския съюз или на ЕСПЧ, което постановява, че съдът не е длъжен да се произнася по искова молба или жалба, съдържаща обиден език.
Някой да знае за съществуването на такова решение и ако да- бихте ли ми казали номера на делото или решението?


Ето Ви го - правило (чл) 44D от Правилника на Съда:

Rule 44D
Inappropriate submissions by a party
If the representative of a party makes abusive, frivolous, vexatious, misleading or prolix submissions,
the President of the Chamber may exclude that representative from the proceedings, refuse to
accept all or part of the submissions or make any other order which he or she considers it
appropriate to make, without prejudice to Article 35 § 3 of the Convention.
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron