начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Интернет платформа..иска да ме съди..Белгия



Интернет платформа..иска да ме съди..Белгия

Мнениеот kantona_erik » 18 Дек 2017, 22:56

Здравейте ..
Регистрирах се преди месец в : https://www.troostwijkauctions.com/uk/r ... 01-25389/..
Платформа за онлайн търгове в Европа за техника ,автомобили ,камиони и бусове.
Определено не съм перфектен в английския (Google translator)и може да съм пропуснал нещо важно при регистрацията,но от разглеждане и кликване ,се оказа ,че съм спечелил един бус .
От плтформата се свързаха с мен ,но не успях да се разбера с тях заради английския , а исках да го откажа.
В последствие получих писмо за краен срок за плащане на буса ,който съм спечелил :evil: ,но за нещастие съпругата ми влезна в болница за една неприятна операция.Написах им писмо (с интернет преводача),че съм финансово затруднен ,поради плащането в болницата и не мога да платя буса .Ако имат опция да бъде продаден на втория участник.
Преди седмица получих ново писмо с което ме уведомяват ,че ще си продадат буса ,а от мен искат следната сума: Net amount: 3.300,00 euro - това е за буса ,като доколкото разбрах тази сума не я дължа.
а това искат като обещетение:
25% of net purchase price: 825,00 euro
17% of net purchase price: 561,00 euro.---общо1386 Евро
Ако не платя в срок до 31 .12..ще ме подведат под съдебна отговорност.
ВЪПРОСА МИ Е : могат ли да ме преследват съдебно и евентуално как ще стане събирането ..със съдия изпълнител или въобще могат ли да ми търсят някаква отговорност.

прилагам и последното писмо :
Dear Sir,
We refer to the above mentioned online sale.
The day after the closing of the sale, you have received an email with a payment request. We never received any intention of you to carry out the full payment. We have given you more than enough days to provide us with a payment confirmation. Since the payment and collection of your purchase have not been done on the agreed dates, this purchase will be cancelled and the goods will be resold.
According to our general conditions of sale the purchaser must pay, in addition to the mark-up of 17%, a fixed amount of 25% of the net purchase price to cover the administrative, storage, insurance and transport costs, etc., subject to the right of Troostwijk to demand complete compensation for damages.
Net amount: 3.300,00 euro
25% of net purchase price: 825,00 euro

17% of net purchase price: 561,00 euro

We hereby ask you to transfer the amount of 1.386,00 euro on one of the following account numbers

before 31-12-2017, with the mention of your buyer number. If not, we will start juridical proceedings.

If you arrange the payment, your account will be available again.
We’re writing you this letter without any negative acknowledgement and subject to all rights.
kantona_erik
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Дек 2017, 18:24

Re: Интернет платформа..иска да ме съди..Белгия.

Мнениеот kantona_erik » 28 Дек 2017, 00:29

приятели ..виждам ,доста хора са погледнали темата ,,но никой не е казал нищо..
в петък изтича последната възможност ,за плащане ,
някакви идеи???
kantona_erik
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 18 Дек 2017, 18:24


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron