начало

Медицинските деликти – какви са обезщетенията, колко продължават делата и колко струват Медицинските деликти – какви са обезщетенията, колко продължават делата и колко струват

Отмяна влязло в сила решение, противоречащо на правото на ЕС



Отмяна влязло в сила решение, противоречащо на правото на ЕС

Мнениеот xaoc1973 » 07 Ное 2017, 23:07

Преди 2 месеца влезе в сила решение на български съд по едно фирмено дело.
Преди няколко дни Съдът на ЕС излезе с решение по сходно дело, което решение е абсолютно противоположно на влязлото в сила решение по българското дело.
В чл. 303 ГПК не намирам основание за обжалване на влязлото в сила решение по българското дело, въпреки че то явно противоречи на правото на ЕС.
В тази връзка моля да бъда упътена:
ЯВЯВА ЛИ СЕ ОСНОВАНИЕ ЗА ОТМЯНА НА ВЛЯЗЛО В СИЛА РЕШЕНИЕ ФАКТЪТ, ЧЕ ТОВА РЕШЕНИЕ ПРОТИВОРЕЧИ НА ПРАКТИКАТА НА СЪДА НА ЕС?
Предварително благодаря, ако имам отговор!
KAPITALISMUS MACHT FREI!
xaoc1973
Потребител
 
Мнения: 322
Регистриран на: 10 Яну 2010, 09:25
Местоположение: София

Re: Отмяна влязло в сила решение, противоречащо на правото н

Мнениеот kalahan2008 » 08 Ное 2017, 11:32

xaoc1973 написа:ЯВЯВА ЛИ СЕ ОСНОВАНИЕ ЗА ОТМЯНА НА ВЛЯЗЛО В СИЛА РЕШЕНИЕ ФАКТЪТ, ЧЕ ТОВА РЕШЕНИЕ ПРОТИВОРЕЧИ НА ПРАКТИКАТА НА СЪДА НА ЕС?

Не.
Ако сте поискали преюдициално запитване до СЕС на основание чл. 629 ГПК и чл. 267 ДФЕС, но съдът не е уважил искането Ви, въпреки че е бил длъжен (когато е последена инстанция), можете да искате обезщетение от държавата на основание чл. 4 §3 от Договора за създаване на ЕС.
Следете тълкувателно дело 2/2015 г. на ВКС и ВАС.
Ползването на адвокат не е задължително, но е препоръчително.
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 3365
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Отмяна влязло в сила решение, противоречащо на правото н

Мнениеот xaoc1973 » 08 Ное 2017, 14:16

kalahan2008 написа:
xaoc1973 написа:ЯВЯВА ЛИ СЕ ОСНОВАНИЕ ЗА ОТМЯНА НА ВЛЯЗЛО В СИЛА РЕШЕНИЕ ФАКТЪТ, ЧЕ ТОВА РЕШЕНИЕ ПРОТИВОРЕЧИ НА ПРАКТИКАТА НА СЪДА НА ЕС?

Не.
Ако сте поискали преюдициално запитване до СЕС на основание чл. 629 ГПК и чл. 267 ДФЕС, но съдът не е уважил искането Ви, въпреки че е бил длъжен (когато е последена инстанция), можете да искате обезщетение от държавата на основание чл. 4 §3 от Договора за създаване на ЕС.
Следете тълкувателно дело 2/2015 г. на ВКС и ВАС.

Благодаря!
KAPITALISMUS MACHT FREI!
xaoc1973
Потребител
 
Мнения: 322
Регистриран на: 10 Яну 2010, 09:25
Местоположение: София


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron