начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

институционалният фалит на Съда



институционалният фалит на Съда

Мнениеот sterster » 06 Дек 2015, 12:59

http://legalworld.bg/34276.koj-shte-paz ... oveka.html
Адвокат Михаил Екимджиев има десетки спечелени дела срещу България в Европейския съд по правата на човека в Страсбург. Много от тях представляват прецеденти, довели до промени в българското законодателство.
Страсбургският съд "поздрави" за Нова година стотици българи, съобщавайки им, че техните жалби са обявени за недопустими. Copy-paste – писмата се отличават с лаконична неяснота и бюрократична арогантност. В тях няма мотиви, сочещи конкретни недостатъци на отхвърлените оплаквания. Вместо това, буквално на три реда, безхаберно е отбелязано, че "условията за допустимост, предвидени в членове 34 и 35 от Конвенцията, не са изпълнени". Логическо дешифриране на това загадъчно послание е невъзможно, защото чл.34 и чл.35 съдържат както базисните условия за допустимост на индивидуалните жалби, така и много "подусловия" и особени хипотези, решавани нееднозначно от Съда. Мистиката се засилва от факта, че някои от обявените за недопустими оплаквания са правно и фактологично сходни с други "български" казуси, решени от същия съд в полза на жалбоподателите.
Към края на 2013 г. висящите пред Съда жалби са 99 900, при 128 100 в края на 2012 г. и 160 000 през септември 2013 г. Според Президента на Съда Шпилман: "Да се слезе под символичната граница на 100 000 висящи жалби е основание за голямо удовлетворение и окуражаване". От думите на г-н Шпилман и от цитирания резултат (99 900 висящи дела) става ясно, че идеята-фикс за 2013 година е била преминаване на "психологическата" бариера от 100 000 дела (нещо като звуковата бариера при авиаторите). Моралната цена за постигане на тази велика цел явно няма значение. Важна е технологията – 89 737 жалби са обявени за недопустими, а постановените решения по същество са 3659. Това означава, че само 4% от "разгледаните" 93 396 дела са решени по същество, като част от тях също са обявени за недопустими, но с мотивирани решения. Поставих "разгледани" в кавички, защото имам сериозни логически и статистически основания да смятам, че някои от хилядите, "отсвирени" от "едноличен състав" жалби, дори не са четени.
Още по-впечатляваща е статистиката за жалбите срещу България за 2013 г. От тях 2552 са обявени за недопустими, а едва 26 са решени по същество. Това означава, че от общо разгледаните 2578 жалби, само 1% са решени по същество
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24

Re: институционалният фалит на Съда

Мнениеот ivan_lawyer » 06 Дек 2015, 14:09

Аз знам какви са жалбоподателите. Главно това са отчаяни хора, шушляци, реститути, разни такива хора. Трябва си компенсация заради очевидните бездействия и вредни действия на нашего брата третата власт.

Трябва да помагаме на слепите а не да ругаем. Аз винаги ободрявам недъгавите - те не са виновни за недъга си, впрочем те живеят по-мъдро някак. Така и с другарката Темида - неслучайно е ослепена богиня.

Сега това е - такива са работите. Впрочем вопъла за едно перфектно правораздаване не идва ли от някакви кръгове - като Кирил Домусчиев, който се изявява в ролята на съветник на нацията, Иван Тодоров, който също се нуждае от потвърждение, разни други - не знам. А и има разни нещастни журналисти с тази дъвка за ускоряване дела, за незабавно произнасяне, лаишки локуми.

Перфектно правораздаване срещу съвсем ниски съдебни заплати на служещите там. Не знам кой е решил, че може и така - без пари, без вдигане на заплатите на съдебната система няма да има резултат и така до безконечност.

В смисъл някой някого изнудва да се върши работа на минималния минимум от заплащане.

Направо ми става болно като гледам как изнудват служителите - имат пари за една мизерна малка порция храна, а им трябва ядене.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5212
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: институционалният фалит на Съда

Мнениеот sterster » 06 Дек 2015, 19:54

HE ти прави чест да работиш с хора при това мнение....................
като не ти харесват жалещите се,си стой дом :D
а и си виж нахранващото наредбище за хонорарите за справка :arrow:
sterster
Потребител
 
Мнения: 179
Регистриран на: 03 Май 2015, 11:24


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


cron