начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Решение на Съда в Люксембург от 14.03.2013 г. по повод нерав



Решение на Съда в Люксембург от 14.03.2013 г. по повод нерав

Мнениеот continuum » 17 Сеп 2014, 11:55

На 14.03.2013 г. Съда на Европа в Люксембург публикува Решение по повод на неравноправните клаузи, които банките налагат в договорите със своите клиенти 0 получатели на потребителски и ипотечни кредити. Има ли някакви изменения в съдебната практика на България в полза на потребителите. Прилага ли се това решение от българските съдилища. Ако има вече такива решения, моля да ги посочите
continuum
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 31 Мар 2014, 17:02

Re: Решение на Съда в Люксембург от 14.03.2013 г. по повод н

Мнениеот ilian_todorov » 02 Окт 2014, 17:31

continuum написа:На 14.03.2013 г. Съда на Европа в Люксембург публикува Решение по повод на неравноправните клаузи, които банките налагат в договорите със своите клиенти 0 получатели на потребителски и ипотечни кредити. Има ли някакви изменения в съдебната практика на България в полза на потребителите. Прилага ли се това решение от българските съдилища. Ако има вече такива решения, моля да ги посочите

Не защитавам банките, но това е тъпо. Като има неравноправни клаузи, да не ги подписват тези договори. Никой не ги кара насила.
ilian_todorov
Активен потребител
 
Мнения: 1345
Регистриран на: 08 Юни 2013, 13:34

Re: Решение на Съда в Люксембург от 14.03.2013 г. по повод н

Мнениеот Melly » 02 Окт 2014, 19:06

Съдът прилага закона въз основа на установеното с допустимите доказателствени средства действително положение по спора.
Ако има вече такива решения, моля да ги посочите

Доста са.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Решение на Съда в Люксембург от 14.03.2013 г. по повод н

Мнениеот todorst » 20 Дек 2015, 22:00

тази сентенция за седя и си мисля и т.н. - мисля ,че не е на Бойко Борисов. Макар, че в Министерсия съвет, Парламента мисленето е седящо. И Цецка призовава "моля СЕДНЕТЕ по местата си" А казват че Тесла е провеждал мисленето в неседнало положение. Оперативките са в стойка. А то седящото мислене е уютно и приспивно. Виж Парламента! А как звучи "Лежа и си мисля, а по някога само си лежа. Това си е баш по шопски - като немоем седнал, моем легнал!
todorst
Потребител
 
Мнения: 621
Регистриран на: 24 Яну 2006, 10:09


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron