начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

заверена с подписи и печати фармакологична листовка от Европ



заверена с подписи и печати фармакологична листовка от Европ

Мнениеот talaz » 08 Авг 2013, 10:10

Интересувам се, ако ми бе потрябвало копие от заверена с подписи и печати фармакологична листовка на медикамент, от Европейската агенция по лекарствата (понеже в сайта са публикувани без тези атрибути и заверка), то по какъв ред (нормативни документи) можех да я поискам, колко щеше да ми струва и кои са начините за да платя по-малко (например за транзакцията)?
Важно съобщение в профила ми тук-излияние от днес 16.10.2013



viasat@abv.bg
неактуалния-http://www.udobno.hit.bg
и актуалните:
София 1606-до поискване
htttp://facebook.com/GeorgiKirilov1987
talaz
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Окт 2011, 19:12
Местоположение: София 1606-до поискване

Re: заверена с подписи и печати фармакологична листовка от Е

Мнениеот sunnyset » 08 Авг 2013, 17:57

Защо от Европейската агенция по лекарствата?
Ако ви е необходимо нещо във връзка с лекарствени продукти, може да се обърнете и към ИАЛ /Изпълнителна агенция по лекарствата/. Вярно, те нямат регионални звена, а самата агенция се намира в София.
Ако става дума за лекарствен продукт, за който има издадено разрешение за употреба на територията на ЕС, възможно е този лекарствен продукт да има разрешение за употреба и у нас, съгласно "Процедура по взаимно признаване и децентрализирана процедура" - чл. 74 ЗЛПХМ /Закон за лекарствените продукти в хуманната медицина/.
На интернет страницата на ИАЛ са качени листовки на лекарствени продукти.
sunnyset
Потребител
 
Мнения: 222
Регистриран на: 02 Авг 2011, 20:33

Re: заверена с подписи и печати фармакологична листовка от Е

Мнениеот talaz » 08 Авг 2013, 18:47

sunnyset написа:Ако ви е необходимо нещо във връзка с лекарствени продукти, може да се обърнете и към ИАЛ /Изпълнителна агенция по лекарствата/. Вярно, те нямат регионални звена, а самата агенция се намира в София.
Ако става дума за лекарствен продукт, за който има издадено разрешение за употреба на територията на ЕС, възможно е този лекарствен продукт да има разрешение за употреба и у нас, съгласно "Процедура по взаимно признаване и децентрализирана процедура" - чл. 74 ЗЛПХМ /Закон за лекарствените продукти в хуманната медицина/.


Българската изпълнителна агенция по лекарствата няма нищо общо с Европейската агенция по лекраствата ЕМА, както ясно ще видите от последния абзац на пърдвата страница от прикачения към това съобщение файл.
Който иска ще му го изпратя на ел. поща, понеже този форум не приема PDF файлове.


Моля, четящите коментарите по темата, да се върнат на първоначалното ми запитване и да отговорят на въпросите в него, а не да се отклоняват.
Важно съобщение в профила ми тук-излияние от днес 16.10.2013



viasat@abv.bg
неактуалния-http://www.udobno.hit.bg
и актуалните:
София 1606-до поискване
htttp://facebook.com/GeorgiKirilov1987
talaz
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Окт 2011, 19:12
Местоположение: София 1606-до поискване


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron