начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ



Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот teogeo » 18 Апр 2013, 17:25

neutralen написа::D Теогео е прав, в случая "райската птица" греши. Виж заглавието на темата. Нали за това говоря и аз - че е ВЪЗМОЖНО да се подаде жалба до ЕСЗПЧ, без делото да е минало през ВС на Гърция. ЕСЗПЧ разглежда дела свързани с нарушения на правата на човека, а не относно размера и справедливостта на наказанието. Това са различни неща, разберете го най-после :shock:


Precisely!!! Abso-fucking-lutely!!!

ЕСПЧ няма да тръгне да му намалява присъдата на господинчото според това, колко чист е бил материалът, който е пренасял, или според това дали си е изяждал първо-второ-трето в детската градина!
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот bird_of_paradise » 18 Апр 2013, 17:26

teogeo написа:..Присъдата е влязла в сила отдавна и в момента се изпълнява....

Приемам милата бележка за лапсуса, но по отношение на това- явно някой от тук списващите има знание за конкретните факти по делото, отделно за гръцкото наказателно право, за да прави толкова категорични изявления( и до него ще стигна, но имайте търпение 8) ).
Как да знам, че след като въззива е постановил акта си м. февруари т.г., същия не се връчва? - щото такива били правилата на играта в гръцко? или щото някой го твърди? или ......?

neutralen написа::D Теогео е прав, в случая "райската птица" греши. Виж заглавието на темата. Нали за това говоря и аз - че е ВЪЗМОЖНО да се подаде жалба до ЕСЗПЧ, без делото да е минало през ВС на Гърция. ЕСЗПЧ разглежда дела свързани с нарушения на правата на човека, а не относно размера и справедливостта на наказанието. Това са различни неща, разберете го най-после :shock:


Ми като греши ( бланкетно 8) ... при тая конкретика как да ти опонирам?!?), вземи, че обясни- налЕ за това си тук, да сееш знание.
Подирам си брадичката с ръка и ще чакам в захлас да ми обясниш как стават нещата.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот teogeo » 18 Апр 2013, 17:33

Оххх, да взема сега да си изтрия постовете ли? :roll:
Приемете, че не съм писал нищо. Оттеглям се от темата :)
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот kulova » 18 Апр 2013, 17:51

Абсолютно.

Discretionary or extraordinary remedies need not be exhausted, for example requesting a court to revise its decision (Cinar v. Turkey , no. 28602/95, decision of 13 November 2003; Prystavka v. Ukraine , no. 21287/02, decision of 17 December 2002) , but see Kiiskinen v. Finland , no. 26323/95, decision of 1 June 1999,
where, exceptionally, the Court found that such a remedy should have been used. Similarly, a hierarchical complaint does not constitute an effective remedy (Horvat v. Croatia , no. 51585/99, judgment of 26 July 2001, § 47 ;Hartmann v. Czech Republic , no. 53341/99, judgment of 10 July 2003, § 66). Where an applicant has tried a remedy that Court considers inappropriate, the time taken to do so will not interrupt the running of the six-month time limit, which may lead to the application being rejected as out of time (Prystavka, Rezgui c. France , no. 49859/99, decision of 7 November 2000).
[/quote]
От тази извадка става ясно, че и самата практика на ЕСПЧ е противоречива, но само по отношение на момента на изчерпване на способите не и относно видовете и явно всичко зависи от съответния национален правен ред - в настоящия случай гръцкия, с който Вие очевидно сте запознат. Но от цитираните решения ставя ясно, че основен критерий за преценка за всяка конкретна ситуация е дали е изтекъл 6-месечният преклузивен срок за обжалване. Демек всичко зависи от естеството на способите за защита в националното законодателство.
kulova
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 02 Май 2006, 17:51

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот bird_of_paradise » 18 Апр 2013, 18:41

teogeo написа:Оххх, да взема сега да си изтрия постовете ли? :roll:
Приемете, че не съм писал нищо. Оттеглям се от темата :)

Не. Не съм казала това. Колкото до категоричността- не си изразил категорично мнение допустима ли е жалбата или не( писа за гръцкото законодателство, за наказанията, за обективната страна на деянията, за дееца, за субективните възприятия на гръцките магистрати и на тези от ЕСПЧ, но за допустимостта- не ).
Единственото възможно тук е трансфер в родната му страна съгласно рамково решение 909 от 2008. Това означава признаване на присъдата от издаващата държава (Гърция)

Това, ако е отговор на питането, не го приех за такъв.
Едва след като излъчих предния си пост чета:
teogeo написа:Присъдата е влязла в сила отдавна и в момента се изпълнява. Какъв Върховен съд на Гърция??? Какво неизчерпване на вътрешноправните средства за защита???
Това, че е пропуснато обжалване на по-горна инстанция и присъдата е влязла в сила, не значи, че не е изчерпан реда по чл. 35 на ЕКПЧ. Способите за инвънинстанционен контрол (молби за преразглеждане, за отмяна на влезли в сила решения и т.н.) не попадат в хипотезата на чл. 35 на ЕКПЧ!!!


neutralen написа: Теогео е прав, в случая "райската птица" греши.

Подразни ме бланкетното подхвърляне на "знаещите" към "незнаещите" и защото попадам във втората група, помолих знаещите да сведат знанието си до всички ( вкл. и до мен). Нали това е целта на форума- освен забавление( нямам против- аз тук се разтоварвам), да научат останалите повече.
Е, не знам!
Ама извинете, знаещите така обясняват, че със същите знания съм.
Горното означава, че сама трябва да прочета( така е и правилно, де). И, разбира се- да науча този специфичен маниер на изказване, какъвто се демонстрира тук.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот teogeo » 19 Апр 2013, 12:03

bird_of_paradise, ок - пак признах, че съм отговорил "свръх петитум". Просто съм по-наясно в цялата ситуцията (чел съм и решението) . Не отговорих конкретно на въпроса, но се опитах да изсветля цялата ситуация.
За да не се получи като в онзи виц, в който разпознават юриста - дал им точен и верен, но безполезен отговор.
Опитах отговора ми да е полезен, знам каква е крайната цел на питащата и обясних за подводните камъни по този път и дали въобще си струва да се върви по него. Лошо ли е, когато някой те попита: "Този ли е пътят за Каспичан", да не му отговориш с просто "Да/не", а да му кажеш: "Да, това е пътят, но не минавайте по него, защото е затрупан с камъни." ???

Въх, че тежък грях сторих :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот talaz » 05 Авг 2013, 12:33

neutralen, моля те виж темите ми с въпроси от тази сутрин, предимно в раздел Взаимопомощ и най-вече, представяне за неефиктивно делото в България, срещу лекарските грешки и другите възможности за ЕСПЧ.
Вече съм завел дело, ще се опитам да го допълня с още една жалба, за която съда е уведомен писмено, но незнам дали това е реда.

Имам материал за жалба за още едно дело пред ЕСПЧ, срещу България, за друга част от проблемите ми и смятам по-нататък да я напиша.

Много ти благодаря за съветите, предварително, ако мога да съм ти полезен, ще се радвам.
Важно съобщение в профила ми тук-излияние от днес 16.10.2013



viasat@abv.bg
неактуалния-http://www.udobno.hit.bg
и актуалните:
София 1606-до поискване
htttp://facebook.com/GeorgiKirilov1987
talaz
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Окт 2011, 19:12
Местоположение: София 1606-до поискване

Предишна

Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron