начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ



Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот teogeo » 18 Апр 2013, 17:25

neutralen написа::D Теогео е прав, в случая "райската птица" греши. Виж заглавието на темата. Нали за това говоря и аз - че е ВЪЗМОЖНО да се подаде жалба до ЕСЗПЧ, без делото да е минало през ВС на Гърция. ЕСЗПЧ разглежда дела свързани с нарушения на правата на човека, а не относно размера и справедливостта на наказанието. Това са различни неща, разберете го най-после :shock:


Precisely!!! Abso-fucking-lutely!!!

ЕСПЧ няма да тръгне да му намалява присъдата на господинчото според това, колко чист е бил материалът, който е пренасял, или според това дали си е изяждал първо-второ-трето в детската градина!
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот bird_of_paradise » 18 Апр 2013, 17:26

teogeo написа:..Присъдата е влязла в сила отдавна и в момента се изпълнява....

Приемам милата бележка за лапсуса, но по отношение на това- явно някой от тук списващите има знание за конкретните факти по делото, отделно за гръцкото наказателно право, за да прави толкова категорични изявления( и до него ще стигна, но имайте търпение 8) ).
Как да знам, че след като въззива е постановил акта си м. февруари т.г., същия не се връчва? - щото такива били правилата на играта в гръцко? или щото някой го твърди? или ......?

neutralen написа::D Теогео е прав, в случая "райската птица" греши. Виж заглавието на темата. Нали за това говоря и аз - че е ВЪЗМОЖНО да се подаде жалба до ЕСЗПЧ, без делото да е минало през ВС на Гърция. ЕСЗПЧ разглежда дела свързани с нарушения на правата на човека, а не относно размера и справедливостта на наказанието. Това са различни неща, разберете го най-после :shock:


Ми като греши ( бланкетно 8) ... при тая конкретика как да ти опонирам?!?), вземи, че обясни- налЕ за това си тук, да сееш знание.
Подирам си брадичката с ръка и ще чакам в захлас да ми обясниш как стават нещата.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот teogeo » 18 Апр 2013, 17:33

Оххх, да взема сега да си изтрия постовете ли? :roll:
Приемете, че не съм писал нищо. Оттеглям се от темата :)
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот kulova » 18 Апр 2013, 17:51

Абсолютно.

Discretionary or extraordinary remedies need not be exhausted, for example requesting a court to revise its decision (Cinar v. Turkey , no. 28602/95, decision of 13 November 2003; Prystavka v. Ukraine , no. 21287/02, decision of 17 December 2002) , but see Kiiskinen v. Finland , no. 26323/95, decision of 1 June 1999,
where, exceptionally, the Court found that such a remedy should have been used. Similarly, a hierarchical complaint does not constitute an effective remedy (Horvat v. Croatia , no. 51585/99, judgment of 26 July 2001, § 47 ;Hartmann v. Czech Republic , no. 53341/99, judgment of 10 July 2003, § 66). Where an applicant has tried a remedy that Court considers inappropriate, the time taken to do so will not interrupt the running of the six-month time limit, which may lead to the application being rejected as out of time (Prystavka, Rezgui c. France , no. 49859/99, decision of 7 November 2000).
[/quote]
От тази извадка става ясно, че и самата практика на ЕСПЧ е противоречива, но само по отношение на момента на изчерпване на способите не и относно видовете и явно всичко зависи от съответния национален правен ред - в настоящия случай гръцкия, с който Вие очевидно сте запознат. Но от цитираните решения ставя ясно, че основен критерий за преценка за всяка конкретна ситуация е дали е изтекъл 6-месечният преклузивен срок за обжалване. Демек всичко зависи от естеството на способите за защита в националното законодателство.
kulova
Потребител
 
Мнения: 126
Регистриран на: 02 Май 2006, 17:51

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот bird_of_paradise » 18 Апр 2013, 18:41

teogeo написа:Оххх, да взема сега да си изтрия постовете ли? :roll:
Приемете, че не съм писал нищо. Оттеглям се от темата :)

Не. Не съм казала това. Колкото до категоричността- не си изразил категорично мнение допустима ли е жалбата или не( писа за гръцкото законодателство, за наказанията, за обективната страна на деянията, за дееца, за субективните възприятия на гръцките магистрати и на тези от ЕСПЧ, но за допустимостта- не ).
Единственото възможно тук е трансфер в родната му страна съгласно рамково решение 909 от 2008. Това означава признаване на присъдата от издаващата държава (Гърция)

Това, ако е отговор на питането, не го приех за такъв.
Едва след като излъчих предния си пост чета:
teogeo написа:Присъдата е влязла в сила отдавна и в момента се изпълнява. Какъв Върховен съд на Гърция??? Какво неизчерпване на вътрешноправните средства за защита???
Това, че е пропуснато обжалване на по-горна инстанция и присъдата е влязла в сила, не значи, че не е изчерпан реда по чл. 35 на ЕКПЧ. Способите за инвънинстанционен контрол (молби за преразглеждане, за отмяна на влезли в сила решения и т.н.) не попадат в хипотезата на чл. 35 на ЕКПЧ!!!


neutralen написа: Теогео е прав, в случая "райската птица" греши.

Подразни ме бланкетното подхвърляне на "знаещите" към "незнаещите" и защото попадам във втората група, помолих знаещите да сведат знанието си до всички ( вкл. и до мен). Нали това е целта на форума- освен забавление( нямам против- аз тук се разтоварвам), да научат останалите повече.
Е, не знам!
Ама извинете, знаещите така обясняват, че със същите знания съм.
Горното означава, че сама трябва да прочета( така е и правилно, де). И, разбира се- да науча този специфичен маниер на изказване, какъвто се демонстрира тук.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот teogeo » 19 Апр 2013, 12:03

bird_of_paradise, ок - пак признах, че съм отговорил "свръх петитум". Просто съм по-наясно в цялата ситуцията (чел съм и решението) . Не отговорих конкретно на въпроса, но се опитах да изсветля цялата ситуация.
За да не се получи като в онзи виц, в който разпознават юриста - дал им точен и верен, но безполезен отговор.
Опитах отговора ми да е полезен, знам каква е крайната цел на питащата и обясних за подводните камъни по този път и дали въобще си струва да се върви по него. Лошо ли е, когато някой те попита: "Този ли е пътят за Каспичан", да не му отговориш с просто "Да/не", а да му кажеш: "Да, това е пътят, но не минавайте по него, защото е затрупан с камъни." ???

Въх, че тежък грях сторих :mrgreen:
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: КАК ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЕВРОП.СЪД БЕЗ ВЪРХОВНИЯ НА ГЪРЦИЯ

Мнениеот talaz » 05 Авг 2013, 12:33

neutralen, моля те виж темите ми с въпроси от тази сутрин, предимно в раздел Взаимопомощ и най-вече, представяне за неефиктивно делото в България, срещу лекарските грешки и другите възможности за ЕСПЧ.
Вече съм завел дело, ще се опитам да го допълня с още една жалба, за която съда е уведомен писмено, но незнам дали това е реда.

Имам материал за жалба за още едно дело пред ЕСПЧ, срещу България, за друга част от проблемите ми и смятам по-нататък да я напиша.

Много ти благодаря за съветите, предварително, ако мога да съм ти полезен, ще се радвам.
Важно съобщение в профила ми тук-излияние от днес 16.10.2013



viasat@abv.bg
неактуалния-http://www.udobno.hit.bg
и актуалните:
София 1606-до поискване
htttp://facebook.com/GeorgiKirilov1987
talaz
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Окт 2011, 19:12
Местоположение: София 1606-до поискване

Предишна

Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron