начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Разходи за дело в Страсбург



Разходи за дело в Страсбург

Мнениеот victor_sf » 08 Яну 2013, 16:18

Здравейте,
Предстои ми да заведа дело в Страсбург. Събрах много информация от различни места, включително и от темите тук. Един въпрос обаче не ми е ясен. В случай, че се даде ход на моето дело, но решението на ЕС не е в моя полза, аз ще трябва ли да покрия разходите по делото на ответната страна? Има ли такава практика, както е в Българското правораздаване? Ако да, в какви граници са тези разходи?

Въобще какви са разходите по едно такова дело, освен тези за превод на документи?
victor_sf
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Яну 2013, 16:14

Re: Разходи за дело в Страсбург

Мнениеот neutralen » 08 Яну 2013, 20:03

:shock: Май не сте чели както трябва - разглеждане на делата в Страсбург е БЕЗПЛАТНО.
Ответна страна по делото е Държавата БЪЛГАРИЯ.
Ако решението на съда в Страсбург не е във ваша полза, не се постановява осъдително решение срещу вас, нито се присъждат, нито се дължат разноски.
Не се превеждат никакви документи на чужд език - Жалбата се пише на български език на специален формуляр на съда, към който се прилагат съответните български съдебни актове, предмет на жалбата.
"Единствените" разходи това е хонорара на адвоката написал жалбата и пощенските разходи за изпращането и до Съда в Страсбург.
Въпросът е - защо считате, че трябва да водите дело в Страсбург, след като проблема може да се реши в България.
Съдиите тук са много безпристрастни, компетентни и справедливи. Това го знам от опит. :wink: :!: 8) :shock:
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Разходи за дело в Страсбург

Мнениеот victor_sf » 08 Яну 2013, 21:01

Благодаря за отговора. Потвърдихте това което бях прочел, но трябваше да се презастраховам :)
Колкото до БГ съд - минах през всички инстанции и друго не ми остава, освен да вярвам и да се надявам на справедливост извън България.
victor_sf
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Яну 2013, 16:14

Re: Разходи за дело в Страсбург

Мнениеот talaz » 05 Авг 2013, 12:10

Нека се свърже с мен започналия темата, понежее и аз водя такова дело.
viasat@abv.bg
За съжаление ми е отнето правото да пиша лични съобщуния в този форум, заради зададен преди години един единствен въпрос, на участник във форума, а именно- "Каква професия сте?".
Важно съобщение в профила ми тук-излияние от днес 16.10.2013



viasat@abv.bg
неактуалния-http://www.udobno.hit.bg
и актуалните:
София 1606-до поискване
htttp://facebook.com/GeorgiKirilov1987
talaz
Младши потребител
 
Мнения: 57
Регистриран на: 28 Окт 2011, 19:12
Местоположение: София 1606-до поискване


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


cron