начало
Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние Депутат от ДПС е осъден за подкуп и търговия с влияние

Свободно предвижване из ЕС според Директива 2004/38/ЕО



Свободно предвижване из ЕС според Директива 2004/38/ЕО

Мнениеот andrian_ » 26 Юли 2012, 20:36

Здравейте,
дирейки отговори в интернет се натъкнах на този форум. Бих искал да помоля за помощ в проясняването на един въпрос:
Аз съм българин, жена ми е гражданка на Украйна. Сключили сме брак и живеем в България. Тя официално работи, има разрешение за продължително пребиваване, което се издава за срок 1 година.
Според Директива 2004/38/ЕО жена ми има правото да пътува по територията на Европейскиятр съюз без виза. Затова трябва да и се издаде "карта за пребиваване на член на семейство на гражданин на Съюза". Тази карта гарантира че няма да и искат виза и че може да се придвижва свободно из ЕС ако пътува с мен или при мен.
Та въпросът ми е дали разрешението за продължително пребиваване, което има в момента и в което пише че е член на семейство се приравнява към въпросната карта от Член 10 на Директива 2004/38/ЕО? И ако не, как може да се издаде тази карта за жена ми? Т.е. по какъв начин тя може да упражни правото си за свободно предвижване по територията на ЕС?
Предварително благодаря за помощта! :)
andrian_
Нов потребител
 
Мнения: 5
Регистриран на: 26 Юли 2012, 20:05

Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron