начало
Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието Съдия от ВАС става зам.-министър на правосъдието

социални права във Франция



социални права във Франция

Мнениеот veshin » 29 Окт 2010, 11:28

Без да сме планирали така да се случи, децата ми заминаха в чужбина да търсят препитание. Аз се разболях и се пенсионирах по болест на 56 г. с решение на ТЕЛК за 80% инвалидност. Здравословното ми състояние обаче ме принуждава да замина за дълговременен престой при дъщеря ми, която работи и се осигурява във Франция и във връзка с това подадохме в съответните френски служби необходимите документи за да получа право на пребиваване /carte de séjour / и социална осигуровка, както и за регистриране във френската здравноосигурителна система чрез т.нар. преносим документ S1 (бившият формуляр Е 121) и адрес на постоянно пребиваване във Франция.
Не бих желала обаче да съм в нечия тежест и затова ви моля да ме информирате, ако е възможно, дали имам право там да получавам някаква финансова помощ като член на нейното домакинство или социални помощи за наем, лекарства, транспорт, за инвалидност и др.?
veshin
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Мар 2010, 21:55

Re: социални права във Франция

Мнениеот shopov » 13 Ное 2010, 15:48

Уважаема г-жо Илиева,

Аз доста късно прочетох съобщението Ви и е възможно вече да сте разрешили проблема, но във Франция след като сте придобили карта за пребиваване следва да се регистрирате и да получите carte vitale след като си внасяте вноските по нея можете да получавате помощи за едномесечна карта за пътуване и за наем, като помоща за наем се изчислява на база 9 м2 за един човек, т.е. разликата се доплаща от вас.

Това е в най-общи линии ако имате нещо по конкретно питайте

Поздрави,

ПС// Включете си ЛС
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: социални права във Франция

Мнениеот veshin » 30 Ное 2010, 19:26

УВАЖАЕМИ Г-Н ШОПОВ,
БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА ВИ.
ВСЕ ОЩЕ ЧАКАМЕ ОТ ОБЩИНАТА ДОКУМЕНТИТЕ МИ ЗА ПРАВО НА ПРЕБИВАВАНЕ ВЪВ ФРАНЦИЯ, НО ПОНЕ СА ОБЯСНИЛИ, ЧЕ ДОСЕГА ПРЕДСТАВЕНИТЕ ОТ НАС ДОКУМЕНТИ СА ДОСТАТЪЧНИ. ЯВНО ПРОЦЕДУРАТА Е БАВНА И СЛОЖНА, НО ВСЕ ПАК СЕ НАДЯВАМ НЯКОГА ДА СЕ СЛУЧИ.
ЩЕ БЪДА МНОГО РАДОСТНА, АКО И В БЪДЕЩЕ МОГА ДА РАЗЧИТАМ НА КОМПЕТЕНТНАТА ВИ ПОМОЩ, ЗА КОЯТО ИСКРЕНО БЛАГОДАРЯ.
ПОЗДРАВИ,
ИНЖ. ИЛИЕВА
veshin
Младши потребител
 
Мнения: 17
Регистриран на: 04 Мар 2010, 21:55


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


cron