начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ОТМЯНА НА РЕШЕНИЕ НА ВКС



ОТМЯНА НА РЕШЕНИЕ НА ВКС

Мнениеот kukuriak1 » 16 Авг 2010, 00:16

Здравейте
За пръв път участвам вав форум но за съжаление обстоятелствата ми го налагат .
Много се надявам някой да ми помогне да разнищя тази корупционна практика която се вихри в "НАШАТА ДЪРЖАВА" .За пореден път се убеждавам че справедливост НЯМА.
Днес получих отрицателен отговор от дело което се разглеждаше във ВКС.Става въпрос за имот който се оспорваше вече години на ред-това е най-общо казано.
В средата на 90те години ние отстъпваме правото на строеж на фирма да построи кооперация .За съжалени години на ред тя не изпълни своите обещания и в началото на на 21век ние осъдихме фирмата и си върнахме правото на строеж като собственици.Съответно някои апартаменти бяха продадени на зелено и техните собственици си искаха парите но те вече си имаха работа с осъдената фирма.Като доказателство имаме и снимков материал и оценки и експертизи на какво положение беше обекта до влизането ни отново на владение
съответно МАЗЕ-ПЛОЧА даже нямаше и изградени стени да не говорим за ваденето на нови документи за строеж и нови планове и ваденето на пари след делата които минаха.Съответно на цялата тази олелиа се намери една "Черна Овца" която да предяви претенции съответно към имота който тя си купила на зелено от партерната част само че -там имаше само под без стени . Но госпожата се заяде за него и каза че си го иска.
Първото дело беше в наша полза .Съответно тя обжалва и на второ дело беше в нейна полза ./Само да кажа че кооперацията е с акт 16 от 2005г/.Незнайно как.Но всички адвокати бяха изумени от решението на съда.Искам да вметна че тя е адвокат и съотв.има връзките ,които и трябват да постигне целта си.
През есента на 2008 година делото отиде във ВКС отговор получихме в началото на Августсъответно в нена полза .Това е на кратко историята която с никаквите ми познания се опитвам да обясня.
Чудя се кой закон защитава тази госпожа и трябва ли да имам доверие на Българското правосъдие или да се обърна към Страсбург,защото всичко ми намирисва на нагласена история и много пари.
Тази "ОВЦА" не престана да се рови и да души докато не постигна целта си-имот койтого е платила за 2000 долара преди деноминацията е присъден на нея от нашето Българско законодателство .Браво .
Сега конкретно ако някой може да ми отговори може ли да искам преразглеждане или отмяна на това решение или да пристъпя директно към Страсбург.
Много се надявам на скорошни отговори и съвети и как да пусна жалба в Страсбург съответно с малко пари .
kukuriak1
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Авг 2010, 22:47

Re: ОТМЯНА НА РЕШЕНИЕ НА ВКС

Мнениеот usra_ovcova » 17 Авг 2010, 09:25

пишете до Страсбург.
тук няма да намерите повече ...
браво на тази адвокатка ! това са най-добре похарчените 2000 долара... :lol:
може ли да ми кажете коя е тя за да се обуча на чалъми ?
пишете на лични съобщения за адвокатката.
usra_ovcova
Потребител
 
Мнения: 768
Регистриран на: 09 Окт 2009, 19:00

Re: ОТМЯНА НА РЕШЕНИЕ НА ВКС

Мнениеот kukuriak1 » 17 Авг 2010, 22:09

НЕ МИ Е ДО ТОВА ДА ОБСЪЖДАМ КАЧЕСТВАТА НА ТАЗИ ГОСПОЖА.ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ ЧЕ ТЯ НЕ ПРАКТИКУВА ОТ СЪОБРАЖЕНИЯ ЗА СИГУРНОСТ .
ВСЕКИ КОЙТО ИМА МНОГО ПАРИ МОЖЕ ДА СЕ НАУЧИ НА ЧАЛЪМИ ЗАЩОТО ДЕЛОТО Е КУПЕНО И НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА МЕ УБЕДИ В ПРОТИВНОТО
ДОРИ И ДА ИСКАМ НЕ МОГА ДА ВИ ДАМ НЕЙНИ КООРДИНАТИ ЗАЩОТО ГИ НЯМАМ
kukuriak1
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Авг 2010, 22:47

Re: ОТМЯНА НА РЕШЕНИЕ НА ВКС

Мнениеот petertr » 18 Авг 2010, 10:54

Страсбург не се занимава с частно-правни въпроси. Той не е "Най-върховен" съд на Европа. Той се занимава с нарушени човешки права. Като загубите частно правен спор, просто го губите, и пиете една студена вода. Винаги в съдебен спор едната страна е недоволна.

Аз също съм пострадал от абсурдно решение на съда, което е ясно че е корумпе. Но такава ни е държавата, и затова е добре като ходим на избори, малко да мислим преди да гласуваме...
petertr
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 14 Ное 2008, 12:34

Re: ОТМЯНА НА РЕШЕНИЕ НА ВКС

Мнениеот jiji2 » 21 Авг 2010, 08:30

Занимава се, занимава! Колко хора осъдиха държавата точно поради такива решения. Намерете адвокат, който знае как да оформи нещата и действайте. После, като осъдите държавата, можете да искате отмяна на влязлото в сила решение при определени условия.
jiji2
Потребител
 
Мнения: 378
Регистриран на: 11 Фев 2004, 21:38
Местоположение: Варна

Re: ОТМЯНА НА РЕШЕНИЕ НА ВКС

Мнениеот donna » 22 Авг 2010, 21:56

Като си помисля ,че по едно мое дело съдът прилагаше бг. закони на територията на Кралство Румъния/ставаше дума за южна Добруджа, няма да разказвам казуса / и как накрая се оказа че наследодателя е умрял ,но никога не се е раждал ,щото не се пазят в общината архивите и въпреки вс. други документи ми отхвърлиха иска .

И това е в Страсбург...
donna
Старши потребител
 
Мнения: 5350
Регистриран на: 10 Яну 2003, 19:58
Местоположение: Свищов

Re: ОТМЯНА НА РЕШЕНИЕ НА ВКС

Мнениеот bebitor » 23 Авг 2010, 10:07

kukuriak1 написа:Сега конкретно ако някой може да ми отговори може ли да искам преразглеждане или отмяна на това решение или да пристъпя директно към Страсбург.
Много се надявам на скорошни отговори и съвети и как да пусна жалба в Страсбург съответно с малко пари .

Директно към Страсбург. Изчерпали сте вътрешния ред. Ако решите да чакате произнасяне по извънредните способи като отмяна на влязло в сила решение, със сигурност ще ви изтече 6 м. срок за жалба до ЕСПЧ.
Протокол № 1 към Конвенцията за защита правата на човека и основните свободи:
"Член 1
Защита на собствеността
Βсяко физическо или юридическо лице има право мирно да се ползува от своите притежания. Никой не може да бъде лишен от своите притежания освен в интерес на обществото и съгласно условията, предвидени в закона и в общите принципи на международното право.
Предходните разпоредби не накърняват по никакъв начин правото на държавите да въвеждат такива закони, каквито сметнат за необходими за осъществяването на контрол върху ползуването на притежанията в съответствие с общия интерес или за осигуряване на плащането на данъци или други постъпления или глоби."
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron