начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

Регистрация на фирма във Франция



Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 09 Мар 2012, 19:27

Във връзка със запитването на Анелия от горния пост, включете си личните съобщения, ако обичате
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот janni » 13 Мар 2012, 12:38

Включени! Извинявайте за неудобството! Не бях забелязала, че са изключени.
janni
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Фев 2012, 13:48
Местоположение: Burgas

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот zombaia » 15 Мар 2012, 14:52

Здравейте и от мен,
реших да се вклююча по въпроса, понеже от известно време се занимавам именно с това-да се регистрирам във Франция. Професията ми е повече от специфична и опитите ми да си намеря работодател са неуспешни. Франция има ограничителен режим за българи и румънци и това е спънка на всяка крачка. За това се отказах и реших, че най- лесно и за предпочитане е да се "самонаема".
Г-н Шопов, благодаря Ви за предоставената информация. А за да допълня с това, което аз подразбрах от множеството сайтове и институции, с които се свързах разбрах следното: Има няколко вариянта за "самонаемане" : autoentrepreneur; EIRL; EURL. Това са случаите, в които лицето работи самостоятелно! Отделно има SNC; SARL;SAS и т.н.- с един или повече съдружници и служители. В зависимост от дейността, която искате да извършвате следва да се регистрирате към отделна Chambre (de commerce; de métiers et d"artisanat). Има опростена регистрация по интернет - попълва се он лайн документ, с който се регистрирате като самонаето лице, след което по пощата получавате останалата част от документите. След одобрение на папката получавате Numéro SIREN, и можете да започнете дейността си. Слагам няколко линка, които ми помогнаха, но искам да уточня, че съм едва в начална фаза. Моментът с "българи и румънци до 2014 г са под ограничителен режим" не е преминал! Освен това нямам прословутата Carte de séjour, и това ме върти непрекъснато в омагьосания кръг на администрацията тук! Не знам дали в следващ момент няма да се опре отново до нея!
http://www.auto-entrepreneur.fr/
https://www.cfe.urssaf.fr/ и много форуми.
Надявам се тази информация да е в помощ на някого, както и да успея най- после да се регистрирам на френска територия, като достоен човек, желаещ не да консумира и лежи на плещите на държавната им помощ, а да си плаща данъците и да допринася с труда си!
Ще се радвам ако има още мнения по темата, ще следя редовно!

Поздрави от Франция и успех на начинаещите! Дано имате много нерви и търпение :)
zombaia
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Мар 2012, 14:14
Местоположение: Nantes, France

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 22 Мар 2012, 16:00

zombaia написа:Здравейте и от мен,
реших да се вклююча по въпроса, понеже от известно време се занимавам именно с това-да се регистрирам във Франция. Професията ми е повече от специфична и опитите ми да си намеря работодател са неуспешни. Франция има ограничителен режим за българи и румънци и това е спънка на всяка крачка. За това се отказах и реших, че най- лесно и за предпочитане е да се "самонаема".
Г-н Шопов, благодаря Ви за предоставената информация. А за да допълня с това, което аз подразбрах от множеството сайтове и институции, с които се свързах разбрах следното: Има няколко вариянта за "самонаемане" : autoentrepreneur; EIRL; EURL. Това са случаите, в които лицето работи самостоятелно! Отделно има SNC; SARL;SAS и т.н.- с един или повече съдружници и служители. В зависимост от дейността, която искате да извършвате следва да се регистрирате към отделна Chambre (de commerce; de métiers et d"artisanat). Има опростена регистрация по интернет - попълва се он лайн документ, с който се регистрирате като самонаето лице, след което по пощата получавате останалата част от документите. След одобрение на папката получавате Numéro SIREN, и можете да започнете дейността си. Слагам няколко линка, които ми помогнаха, но искам да уточня, че съм едва в начална фаза. Моментът с "българи и румънци до 2014 г са под ограничителен режим" не е преминал! Освен това нямам прословутата Carte de séjour, и това ме върти непрекъснато в омагьосания кръг на администрацията тук! Не знам дали в следващ момент няма да се опре отново до нея!
http://www.auto-entrepreneur.fr/
https://www.cfe.urssaf.fr/ и много форуми.
Надявам се тази информация да е в помощ на някого, както и да успея най- после да се регистрирам на френска територия, като достоен човек, желаещ не да консумира и лежи на плещите на държавната им помощ, а да си плаща данъците и да допринася с труда си!
Ще се радвам ако има още мнения по темата, ще следя редовно!

Поздрави от Франция и успех на начинаещите! Дано имате много нерви и търпение :)


Аз изключително рядко влизам в този форум защото се дразня от интерфейса му :(
Моля включете си личните съобщения - за Мартина
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 22 Мар 2012, 16:17

Във връзка със зачестилите запитвания за регистрация на фирми във Франция, искам да направя едно предложение на българската общност там.Публична тайна е че българската общност в Европа не се поддържат едни други, а всеки се спасява поединично, аз самия съм страдал от подобно отношение, но не съм отказвал помощ.

Орагнизирайте се в асоциация на българските работещи във Франция или както решите я кръстете, регистрирайте я като "association de loi 1901" така ще имате лице пред френските институции което да защитва интересите ви.Българските студенти във Франция имат такава организация, където се дават съвети относно кварта, карта за пребиваване, социални помощи и пр.

По отношение на запитването на Мартина- вашата специалност е регулирана от съответния "ordre" което е равносилно на нашите камари. За да се регистрирате там не ви необходима карте де сежур, френските власти си слагат тенекия на задника, като ви заблуждават, искайте писмена информация за регистрация в съответния ордере като нон-резидент, като си вземете заветната хартийка ще се върнете в България, кандидатствате за виза тип Д " Комерсант" и си действате нататък за карте де сежор и каквото ви трябва.
И с френските валсти трябва да се действа напористо - влизате и казвате трябва ми това и това, като откажат казвате, вие госпожо/господине ми отказахте, защото ме дискриминирахте във връзка с моята националност, моля да си кажете името за да подам оплакване при вашия началник.:)
Франсетата са адски чувствителни на тема дискриминация :) Метода е тестван от мен и действа безотказно :)

Аз говоря и се разправям на френски съсвсем свободно разбира се :)
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот zombaia » 29 Мар 2012, 11:44

shopov написа:Във връзка със зачестилите запитвания за регистрация на фирми във Франция, искам да направя едно предложение на българската общност там.Публична тайна е че българската общност в Европа не се поддържат едни други, а всеки се спасява поединично, аз самия съм страдал от подобно отношение, но не съм отказвал помощ.

Орагнизирайте се в асоциация на българските работещи във Франция или както решите я кръстете, регистрирайте я като "association de loi 1901" така ще имате лице пред френските институции което да защитва интересите ви.Българските студенти във Франция имат такава организация, където се дават съвети относно кварта, карта за пребиваване, социални помощи и пр.

По отношение на запитването на Мартина- вашата специалност е регулирана от съответния "ordre" което е равносилно на нашите камари. За да се регистрирате там не ви необходима карте де сежур, френските власти си слагат тенекия на задника, като ви заблуждават, искайте писмена информация за регистрация в съответния ордере като нон-резидент, като си вземете заветната хартийка ще се върнете в България, кандидатствате за виза тип Д " Комерсант" и си действате нататък за карте де сежор и каквото ви трябва.
И с френските валсти трябва да се действа напористо - влизате и казвате трябва ми това и това, като откажат казвате, вие госпожо/господине ми отказахте, защото ме дискриминирахте във връзка с моята националност, моля да си кажете името за да подам оплакване при вашия началник.:)
Франсетата са адски чувствителни на тема дискриминация :) Метода е тестван от мен и действа безотказно :)

Аз говоря и се разправям на френски съсвсем свободно разбира се :)



Благодаря! Полезна информация и най- после конкретно по темата! Ще се възползвам
P.S. - лични съобщения включени, извинявам се за закъснението.
За разправянето с френските администрации - опитах се да се държа любезно, сдържано и да не съм поредния емигрант, който им досажда, но имате право - с техните камъни - по тяхната глава. Въпроса е, че трябва първо да знае какво ни трябва и тогава да отидем при тях и да го изискваме, защото френските власти или са обучени да не дават подобна информация, или още по- зле - не са компетентни ! Сега на база вашите думи ще проуча какви са стъпките и се надявам следващото ми ходене в заветната Префектура да е резултатно, но за мен! За разправянето на френски няма проблем :mrgreen:
А за организирането на подобна асоциация - мисля, че не можем да се сърдим на българската общност тук, или поне аз. Разбирам всеки, който има на главата си достатъчно грижи и препятствия да се установи и да заживее добре и не иска да се занимава с организацията и информацията на останалите. Не би било лошо, обаче, наистина да има място - сайт, форум или информация под каквато и да е форма на едно място за всички, които са минали през това и знаят стъпките, начините и проблемите, които са срещнали. За сега всичко е разпиляно, предава се от уста на уста и трябва редовно да се ровим във форуми за всяка троха по въпроса.
Благодаря на Г-н Шопов, че споделя знанията и компетенциите си !
Поздрави,
Мартина
zombaia
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Мар 2012, 14:14
Местоположение: Nantes, France

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 30 Юни 2012, 11:08

На лични съобщения ми е писал, младеж който е инвалид във Франция, моля да си включи личните съобщения за да мога да отговоря.
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 18 Ное 2012, 16:11

Здравейте Ana Karenina,

Каква е идеята, която стои зад самоосигуряващото лице? Ако въпросът е права за работа е по - добра идея да откриете филиал на българска фирма, така автоматично ще си вземете carte vitale и ще може да се осигурявате и в България и Франция, това е полезно, когато след време се наложи да вземате пенсия - ще си живеете тук и ще си получавате френска пенсия.:)

Много професии са регулирани във Франция, каква точно професия желаете да упражнявате ?

Поздрави,

Писали сте ми на лично но не сте разрешили вашите лични съобщения
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот anakarenina » 18 Ное 2012, 18:35

Здравейте,
Искрено Ви благодаря за отговора. Попаднах на сайта в търсене на информация и изчетох всички постове с до болка познати истории. Аз живея тук във Франция от 5 години с моето дете, дори и не смея да ви разказвам за пътя, по които минах, за да не отчая тези,които тръгват с надежда, все пак късметът е различен при всеки, нали..
И така накратко ситуацията и конкретно моето запитване към Вас-
Работя на трудов договор CDI, но искам да открия допълнителна дейност за търговия по интернет, като не искам да напускам работа. Не желая тя да е на мое име /в брак съм с французин/ заради това исках да е на името на майка ми, която си живее в България, не е проблем да регистрирам майка на моя адрес. Регистрацията като auto-autoproneur изисква френски номер за здравно осигуряване, който тя няма, и до колкото разбрах тя не може да направи така нареченото присъединяване към семейството тук, защото живее /слава Богу :lol: / с баща ми. Бихте ли ме посъветвали каква е формата за малка фирма, създадена от чужденец? Какво мога да направя в тази ситуация?
Благодаря Ви
Поздрави,

За тези, които се интересуват още от titre de sejour и узаконяването им във Франция бих споделила моята одисея, но предупреждавам, че не е за хора със слаби нерви...
anakarenina
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Ное 2012, 01:25

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 19 Ное 2012, 13:31

Ако търговията е по интернет не е необходимо фирмата да е регистрирана във Франция, всяка българска фирма може да извършва дейност на територията на Евросъюза.Даже ако решението го взимах аз, щях да регистрирам фирма в Джърси, Обединено Кралство и нерезиденстка банкова сметка във Франция, за да може бенефициента да си тегли парички с Carte bleu на място във Франция. :D

Поздрави и късмет,
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот anakarenina » 04 Дек 2012, 23:00

Здравейте,
моля да ме извините за късния отговор,всъщност аз в момента проучвам нещата за фирма в Джърси. Единственото,което ме притеснява е как гледат французите на това... Не зная до колко биха се доверили на фирма с регистрация в Джърси, е все пак сигурно повече на фирма с регистрация в България... Благодаря Ви за съветите, виждам, че помагате на много хора, свалям Ви шапка за това!
Поздрави от Франция!
anakarenina
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 17 Ное 2012, 01:25

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот newager » 06 Дек 2012, 19:08

Здравейте,

Аз съм в България, но и аз искам да регистрирам фирма във Франция, най-вече за да купувам продукти от там, които да продавам тук. Става въпрос за спецефични продукти. Като отида в който и да е било магазин и поискам фактура, те ми я издават все едно имам фирма във Франция. Като цяло съм забелязал и в Англия, и в Испания, че трудно мога да получа фактура без ДДС от нормален магазин. Чудя се това не е ли проблем на цялата общност.

Желая да създам фирма във Франция, чрез която ще препродавам на моята фирма в България, но без ДДС, ще си плащам ДДС-то тук, вместо 2 пъти да го плащам във Франция, и тук, както ми се налага сега.
newager
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Апр 2009, 00:49

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 21 Фев 2013, 14:50

Не е точно по темата, но тук отговарям на запитването на Кати.

Уважаема Катя,

Първо трябва да ви кажа, че българските граждани имат същите права като всички останали и има списък с професии, за които разрешителното за работа се издава по - бързо
http://vosdroits.service-public.fr/F2739.xhtml#N1010F
прегледайте информацията по линка и ако има нещо питайте пак. Професията на вашия съпруг попада в 291 професии толерирани от френското правителство "Mecanique automobile"

http://www.immigration-professionnelle.gouv.fr/procédures/métiers-en-tension

http://www.immigration-professionnelle. ... 0-2012.pdf


Също така си включете личните съобщения, администраторите на този сайт въпреки многократните оплаквания не си направиха труда да са включени по презумпция.
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 25 Фев 2013, 10:17

До кати, която не си е включила личните съобщения
Българските консулства и посолства в чужбина не издават документи, от там ще си вземете само документ с който ще се върнете до България, за да си извадите нови, колкото до чакането на съпруга ви - съветвам ви да се въоръжите с търпение, ще ви е нужно.
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Предишна

Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 5 госта


cron