начало
Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му Прокурорите по делото срещу Нотариуса разказват на кадровиците за схемите му

Регистрация на фирма във Франция



Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот bolqrka » 22 Фев 2010, 13:05

Здравейте,
Имам следния въпрос:
Искам да си регистрирам фирма във Франция и да упражнявам там дейността си. Имам ли право на това? Задавам тук въпроса си , тъй като помолих мой приятел да се консултира с адвокат във Франция и той е отговорил, че за граждани на новоприсъединилите се членки на ЕС (като България и Румъния) нямат право да регистрират фирма във Франция... :shock:
Благодаря ви предварително.
bolqrka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2010, 12:09

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот inspectora » 22 Фев 2010, 13:14

И Вие мислите да задавате този въпрос докато не получите отговор, който Ви устройва ли?
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот bolqrka » 22 Фев 2010, 13:33

inspectora написа:И Вие мислите да задавате този въпрос докато не получите отговор, който Ви устройва ли?

Нямам такова намерение. Просто се съмнявам в това, че за България е въведено такова ограничение, както и в това да съм получила достоверна информация. За това съм задала тук въпроса си.
bolqrka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2010, 12:09

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 22 Фев 2010, 15:55

Адвоката на Вашия приятел да си гледа работата

прочетете малко тук, http://www.pratique.fr/creation-entreprise.html
аз регистрирах фирма в Париж още докато бях студент там и България не беше в Европейския съюз, е вярно зависи от фирмата,моята беше за продажба на сандвичи и палчинки :D :D
Ама за джобни стигаше, за съдаването имаше някакъв сайт където всичко се попълва онлайн и е написано така, че и малоумен да го разбере.

http://www.apce.com/
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот bolqrka » 23 Фев 2010, 11:42

Благодаря Ви shopov. Явно ще трябва да сменя приятеля и адвоката :) .
bolqrka
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 22 Фев 2010, 12:09

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 23 Фев 2010, 17:48

Искам да Ви споделя(от личен опит) нещо много важно за французите, макар че официалната политика на страната да толерира чужденците, самите французи никак не ги обичат :( Особено ако са от Източна Европа, за тях сме Ориенталска Европа(L'Europe Orientale).
Поради гореизбореното ни считат за хора втора ръка и се отнасят с пренебрежение и значително високомерие.Това отношение го чувствах докато си търсех работа там, след като ми беше отказана по причини моя произход, аз заведох дело за дискриминация и отношението към мен се промени от"
"к'во искаш бе" на "какво ще обичате господине".
Разказвам Ви всичко това не да Ви разубеждавам да инвестирате във Франция, а добре да опознатете системата им, обичаите и законодателството им и да се отнасяте с тях, както един французин би го правил.
Принципа е :Бий за да те уважават - ако го правите с техните камъни по тяхната глава е най-добре.За това помага владеенето на езика и законодателството.
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот diaida » 06 Мар 2010, 04:10

Господин Шопов, през коя година се е случило всичко това?
Изображение http://www.save-darina.org ...Остава аромат и в ръката, подарила розата! http://vbox7.com/play:cb237e95
Аватар
diaida
Активен потребител
 
Мнения: 2595
Регистриран на: 21 Май 2007, 14:57
Местоположение: Sofia

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 08 Мар 2010, 09:50

diaida написа:Господин Шопов, през коя година се е случило всичко това?


През периода 2001 - 2004, когато бях докторант там.Сега работя в София.
Подробно Ви отговорих на ЛС.

Честит 8- ми март и весело изкарване на празника!
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот stela644 » 09 Мар 2010, 14:20

Здравейте!Приятелски поздрав от Франция!Мен също ме унтересува темата за откриване на фирма във Франция,какви документи са необходими и към коя инстанция да се обърна.Живея от една година тук,но в града в който съм съм единствената българка и нямам познати, с които да говоря на тази тема.Работих и чаках разрешителното си за работа осем месеца,след което след поредното запитване в инспекцията по труда ми казаха,че този работодател и;а проблеми с тях и следва да си намеря друг.И то не кой да е друг,а французин,тъй като за турчин няма да ми разрешат.Търся,но навсякъде ми искат карта за пребиваване,а тази карта я издават ако имаш разрешително за работа,въртя се в кръг.Приятелят ми иска да купи ресторант ,в който да работя,15 години в България това съм правила.Не зная дали като частно лице имам право да го купя аз или трябва да имам фирма?Ако го купя като частно лице ,дали ще имам право да работя там?Простете за невежеството ми ,но все пак е Франция,а както ми обясниха в кметството тук за нас,българите било сложно,защо и те не знаят.Ако някои може да ме посъветва какво да направя,ще му бъда изклиучително благодарна.Здраве ,щастие,късмет на всички!
stela644
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Мар 2010, 13:47

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 09 Мар 2010, 15:10

По нагоре съм постнал линкове към ANPE , национална агенция за създаване на предприятия, а подолу има линк за закупуване на предприятие.

Ако искате ресторант по добре купете такъв с всички документи защото Ви трябва лиценз 4 за обществено хранене, а ваденето му е една мъка..

Цената на ресторанта за да е изгодна трябва да може да се изплати за 10 години, за целта при покупката искате годишния отчет - bilan annuel и гледате чистия приход.Във Франция не може да изтеглите кредит, на който месечната вноска да превишава 33% от общите семейни доходи.Ако ви откажат показването на документацията няма ядове - ходи се до Greffe de Commerce и се взема документа от предходната година.Също така е важно да се знае причината за продажбата - търсете бизнес който се продава в следствие на пенсиониране и собственика да е съгласен известно време да работи с Вас за да навлезете.
Това на първо време, за въпроси питайте
В Париж има български ресторант на рю Шампионет 27 в 18 ти квартал, това е метро Симплон, ако искате идете и питайте там.Ако имате нужда от евтини водпроводчици или ел.техници пак там, ама предпочитайте сърбите, по честни са от нашите сънародници. :cry:
И не ходете сама и по тъмно в 18 ти квартал
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот stela644 » 10 Мар 2010, 10:07

Здравейте,г-н Шопов,благодаря ви за информацията!По всичко личи ,че най-добре за мен е да не спирам да търся нов работодател,който да ми направи договор за работа,после търпеливо да изчакам дългия период на обработка и разрешение за работа.Интересувах се и разбрах,че тук е по-добре да си на заплата отколкото шеф,просто търсех вариант да се оправя бързо с проблема си.Имам подсигурена работа ,но както казах не ми разрешават да работя за този работодател.Някой казва-чакай,след 2014 година всичко сте е наред.Ами благодаря,ама нямам време.Поздрави от мен и късмет,г-н Шопов
stela644
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Мар 2010, 13:47

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 10 Мар 2010, 12:10

Значи работодателя няма да ви направи договор за работа, той ще направи promesse d'embauche , което е обещание за започване на работа или предварителен договор, освен това агенцията по труда ще проверят дали за даденото работно място не може да се намери безработен французин, ако не се намери и работното място е все още свободно ще бъде предоставено на чужденец.Такива места има по различните центрове за преработка на отпадъци, франсетата не искат да ги заемат, защото работата е мирзлива и мръсна, но пък да си оправите документите става.
Вие с какъв статут сте там - студент или друг?Има значение относно ваденето на разрешително за работа, защото смяната на статута е много трудна.
Поздрави и успех,

http://www.pap.fr

Това е един сайт на който ще намерите квартирри без посредник, както и предложения за продажба на бизнес без посредник
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот stela644 » 10 Мар 2010, 14:37

Здравейте,г-н Шопов,благодаря за бързия отговор!Жена на 45 години съм,с достатъчен трудов опит и объркан личен живот в България.Тук съм,за да работя и да си оправя нещата в България.Предният ми работодател беше изпълнил всички условия по изискванията от инспекцията по труда,но като дойде ред за последното ДА,решиха ,че трябва да чакам 3 месеца за това и накрая да ми кажат,че не става.Така или иначе ще правим всичко възможно да получа тъпото разрешение за работа.Като не може работодател-турски гражданин,ще пробваме с арабски,френски ,все ще излезе нещо.Благодаря за отделеното внимание,за съветите.С искрена благодарност от една българка в Европа
stela644
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Мар 2010, 13:47

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 11 Мар 2010, 09:07

stela644 написа:Здравейте,г-н Шопов,благодаря за бързия отговор!Жена на 45 години съм,с достатъчен трудов опит и объркан личен живот в България.Тук съм,за да работя и да си оправя нещата в България.Предният ми работодател беше изпълнил всички условия по изискванията от инспекцията по труда,но като дойде ред за последното ДА,решиха ,че трябва да чакам 3 месеца за това и накрая да ми кажат,че не става.Така или иначе ще правим всичко възможно да получа тъпото разрешение за работа.Като не може работодател-турски гражданин,ще пробваме с арабски,френски ,все ще излезе нещо.Благодаря за отделеното внимание,за съветите.С искрена благодарност от една българка в Европа

Има няколко начина за получаване на въпроснaта Carte de sejour - бърз и скъп и не-толкова бърз и по - евтин.
Процедурите са двe - 1.процедура на интеграция - чрез изваждане на виза тип Д от френското посолство в София, посредством постоянен трудов договор (Contrat de Duree Indeterminee), за целта трябва да сте минали интервю с потенциален френски работодател, имате предварителен договор на основание който ще си вадите визата, и сте одобрени от агенцията по заетоста и най-важното заплатата трябва да е над 1500 евро, което не е толкова много.За целта се прави следното вашия приятел открива фирма във България, която прави клон във Франция - пуска във Френското бюро по труда, че му трябва работещ, който знае перфектно български и обявата трябва да отговаря на вашия опит и характеристики, след което минавате интервю с него :D и естествено той Ви прави предварителен договор, след това Ви одобряват от Агенцията по труда и със всички тия документи в посолството в София, вземате си визата и с нея в Префектурата за карта за пребиваване.

Другата процедура се нарича процедура за регуларизация - принципа е че повтаря горната, но има голяма врероятност за отказ, защото се прави без виза , а на място в Префектурата, и може да Ви бъде отказано на друго основание.
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот stela644 » 12 Мар 2010, 15:10

Привет от Франция,г–н Шопов!Благодаря още веднъж за полезните съвети,мисля да се възползвам от тях!Радвам се искрено,че има все още хора като вас,готови да помогнат в нужда!Желая здраве и късмет на вас и всички които посещават този форум!Успех!
stela644
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Мар 2010, 13:47

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот Imperator » 18 Апр 2010, 10:49

Почти във всички двустранни договори между България и някоя друга страна има клауза, че съдебните решения от едната страна се признават от другата. Което би трябвало да означава, че е напълно достатъчно да се представи легализирано решение на българския съд за учредена фирма и да се настоява за признаването и по вътрешното законодателство на страната-контрагент.
Imperator
Потребител
 
Мнения: 739
Регистриран на: 19 Окт 2001, 13:12
Местоположение: Варна

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот gogocuk » 10 Май 2010, 09:22

shopov написа:
stela644 написа:Здравейте,г-н Шопов,благодаря за бързия отговор!Жена на 45 години съм,с достатъчен трудов опит и объркан личен живот в България.Тук съм,за да работя и да си оправя нещата в България.Предният ми работодател беше изпълнил всички условия по изискванията от инспекцията по труда,но като дойде ред за последното ДА,решиха ,че трябва да чакам 3 месеца за това и накрая да ми кажат,че не става.Така или иначе ще правим всичко възможно да получа тъпото разрешение за работа.Като не може работодател-турски гражданин,ще пробваме с арабски,френски ,все ще излезе нещо.Благодаря за отделеното внимание,за съветите.С искрена благодарност от една българка в Европа

Има няколко начина за получаване на въпроснaта Carte de sejour - бърз и скъп и не-толкова бърз и по - евтин.
Процедурите са двe - 1.процедура на интеграция - чрез изваждане на виза тип Д от френското посолство в София, посредством постоянен трудов договор (Contrat de Duree Indeterminee), за целта трябва да сте минали интервю с потенциален френски работодател, имате предварителен договор на основание който ще си вадите визата, и сте одобрени от агенцията по заетоста и най-важното заплатата трябва да е над 1500 евро, което не е толкова много.За целта се прави следното вашия приятел открива фирма във България, която прави клон във Франция - пуска във Френското бюро по труда, че му трябва работещ, който знае перфектно български и обявата трябва да отговаря на вашия опит и характеристики, след което минавате интервю с него :D и естествено той Ви прави предварителен договор, след това Ви одобряват от Агенцията по труда и със всички тия документи в посолството в София, вземате си визата и с нея в Префектурата за карта за пребиваване.

Другата процедура се нарича процедура за регуларизация - принципа е че повтаря горната, но има голяма врероятност за отказ, защото се прави без виза , а на място в Префектурата, и може да Ви бъде отказано на друго основание.

А би ли ми обяснил за регуларизацията нещо по-вече.
gogocuk
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 06 Май 2010, 15:17

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 28 Май 2010, 08:48

http://vosdroits.service-public.fr/part ... 3526.xhtml

На горния линк пише всичко относно получаване на документи за пребиваване.
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот shopov » 02 Май 2011, 09:32

Настоящето е отговор на съобщение на ЛС от dimitrov_b

Уважаеми господин Димитров,

Аз много късно видях съобщението, което сте ми изпратили, но ви отговарям веднага.
Карта за пребиваване във Франция се получава на три основания:
1.Студент за 1 година
2.Висококвалифициран работещ със срок до 5 години(нямат задължение да я издадат веднага за 5, могат да я дават година за година)
3.За търговска дейност - тази се получава почти толкова лесно колкото и студенстката, нужно е да си регистрирате фирма.Това е изключително лесна процедура, която можете да извършите и по интернет, но може да купите и готова има счетоводители специализирани в тази дейност, които имат готови регистрирани фирми и ако им дадете да ги управляват след закупуването правят някои отстъпки.
За всичко гореизброено е необходимо добре да знаете френски език.Освен това вашата професия попада в категорията на регистрираните професии - в България ги наричаме камари във Франция - Ordre de..
Няма как да се занимавате с възстановяване на сгради без надзора на инжинер или архитект, затова ви съветвам да създадете съвместно дружество с някои архитект или инжинер член на камерата на инжинерите или архитектите и на основоние факта че имате участие във френска фирма ще си извадите и разрешително за живеене и работа.Всичко това ще отнеме време - може да стане повече от половин година, но ако сте търпелив и сте постоянен в усилията си те ще бъдат възнаградени.
Пожелавам Ви успех,
Стефан ШОПОВ
shopov
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Окт 2009, 10:34

Re: Регистрация на фирма във Франция

Мнениеот janni » 29 Фев 2012, 19:03

Доста се рових из интернет за създаването на фирма във Франция. Обаче явно не е било достатъчно. Сега определено ми е объркано. Затова бих желала да задам няколко въпроса, а който е наясно, ще помоля да пише. Смятам скоро да отида във Франция-статутът не е проблем, понеже съм си записана в университет и дай Боже тази година да взема Магистър. Въпросът е, че искам да регистрирам фирма, така че да мога да наема друг човек на работа, а и за да се занимавам с нещо, което ми е по сърце. Проверих за регистрацията, тъй като едва ли ще печеля много, а и ще я правя сама, ще бъда autopreneur. Обаче трябва да я регистрирам в определена камара, според дейността. Въпросът е може ли да извършвам няколко дейности-в смисъл за се занимавам самостоятелно с нещо, докато потръгне идеята. Проверих-като ЕТ мога да наема работник(дали обаче може да е чужденец), обаче естествено трябва да му плащам осигуровките. Та, следващият въпрос е мога ли да наема чужденец на хонорар-т.е. той с какъв статут ще е и трябва да е? И последно(засега) проверих, че ако желая, може и да кандидатствам за работа като salarie, обаче има нещо по-особено вдоговора и по-по друг начин стоят нещата за осигуровки. Някой, ако знае, ще се радвам да пише!
janni
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 29 Фев 2012, 13:48
Местоположение: Burgas

Следваща

Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


cron