начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?



Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?

Мнениеот doktorhouse » 08 Апр 2009, 17:26

Какви дела разглежда Страсбургския СЪД ,наказателни или може с обикновено гражданско да се отнеса на там.простете невежествито ми,ако може да ми посочите и адрес ще съм много признателен.Благодая и спокоен ден на всички!
doktorhouse
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 18 Фев 2009, 18:25

Re: Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?

Мнениеот jubelee » 09 Апр 2009, 01:22

Завсиси от конкретния казус. ЕКПЧ брани и правото на собствност и други граждански права.
jubelee
Младши потребител
 
Мнения: 40
Регистриран на: 17 Мар 2009, 05:30

Re: Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?

Мнениеот karanedeff » 09 Апр 2009, 07:16

doktorhouse написа:Какви дела разглежда Страсбургския СЪД ,наказателни или може с обикновено гражданско да се отнеса на там.простете невежествито ми,ако може да ми посочите и адрес ще съм много признателен.Благодая и спокоен ден на всички!

Вж. тази тема
официален сайт:
ЕВРОПЕЙСКИ СЪД ПО ПРАВАТА НА ЧОВЕКА
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?

Мнениеот nej » 22 Апр 2009, 08:56

nej
Младши потребител
 
Мнения: 19
Регистриран на: 05 Мар 2002, 12:23
Местоположение: Пловдив

Re: Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?

Мнениеот nikodim77 » 04 Май 2009, 13:43

Здравейте,
Доколкото ми е известно Европейският Съд в Стразбург разглежда всички дела имащи отношение към накърняване на гражданските права произтичащи от ЕКПЧ.
Така, че ако считате, че Вашите права и интереси съгласно ЕКПЧ са нарушени и сте изчерпали всички възможности за решаване на проблема ,чрез българкото правосъдие (институции). Мисля, че следва да можете да се обърнете към ЕСПЧ в Страсбург.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1166
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?

Мнениеот shh70 » 03 Юни 2009, 10:50

Любопитен съм да чуя мнението ви по въпроса правилно ли ЕСПЧ присъди обезщетения на осъдения на смърт детеубиец за претърпените от него"страдания" по време на мораториума върху смъртното наказание до отмяната му? Това решения е показателно, че ЕСПЧ е съвършено откъснат от действителността, сякаш се намира на луната и съди по "извънземни" стандарти...
shh70
Младши потребител
 
Мнения: 25
Регистриран на: 12 Фев 2006, 15:18

Re: Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?

Мнениеот magi_jeleva » 27 Юни 2010, 23:28

Водих дело за реабилитация в България. Апелативен съд отхвърли молбата ми. Определението е окончателно и не подлежи на обжалване. ЩЕ МОГА ЛИ ДА ЗАВЕДА СЪЩОТО ДЕЛО В СТРАСБУРГ ИЛИ НЯМАМ ПРАВО? КАКВА Е ПРОЦЕДУРАТА? ТАКСИ, С АДВОКАТ ЛИ СТАВА?
magi_jeleva
Потребител
 
Мнения: 109
Регистриран на: 09 Апр 2010, 11:40

Re: Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?

Мнениеот disident » 01 Юли 2010, 23:47

Елементарно Уотсан! Дела които са ги завели хорица като Андей Луканов (лека му пръст). Напомям, че той чопна от държавата милион понеже му били свалили депутатския имунитет.
disident
Потребител
 
Мнения: 287
Регистриран на: 05 Юни 2010, 20:14

Re: Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?

Мнениеот blossom1 » 13 Юли 2010, 11:46

В съда в Страсбург не се завежда същото дело, като воденото в страната - така например няма да ви върнат собственост върху имат или да ви реабилитират.
Ако обаче се установи, че при действията и актовете си държавните институции са нарушили някои от принципите на ЕКПЧ, ще се признае наличието на такова нарушение и евентуално ще бъде присъдено обезщетение за това. За държавата остава освен да плати обезщетението, да има предвид констатациите и да реши дали да с епромени практиките или законите, за да няма други осъждания на съответното основание. Решението на Съда в Страсбург обаче не задължава държавата да прави нещо друго освен да плати обезщетение - в смисъл, че не може да я принуди да ви реабилитира, да ви върне имот и т.н.
blossom1
Младши потребител
 
Мнения: 65
Регистриран на: 02 Окт 2008, 12:35

Re: Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?

Мнениеот sezgo » 03 Окт 2012, 01:36

теорети4но под арт.6 можете да обжалвате решението на съда ,но на практика Страсбургския съд - отказва .
така 4е Страсбургския съд не е по разли4ен от нашите .... ако не вярвате пробвайте се.
sezgo
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Окт 2012, 00:53

Re: Какви дела разглежда Страсбургския СЪД?

Мнениеот iliander » 11 Окт 2012, 08:25

От 28-страни членки на Е.С. -България е с най-много дела в Страсбург,по-нарушаване "правата на гражданите".
Общото впечатление е ,че в Съдебните палати в България се прокламира редикален Ислямкато предпоставките за това са 500 години Турско робство,а извинението за това е ,че поробителите са правораздавали...или "Криво седи-право съди!".
България ще се превърне в 'Ембаргова държава' поради чудовищата в Правосъдието на страната.
Примерите -"Закони за богати-закони за бедни!"е в основата на ислямският радикализъм в БГ правосъдието!
iliander
Младши потребител
 
Мнения: 87
Регистриран на: 10 Май 2011, 11:40


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


cron