начало
Силата на пресъдено нещо срещу силата на правото на ЕС Силата на пресъдено нещо срещу силата на правото на ЕС

Нови подкатегории



Последно "Форум за юристи" за какво е?

Мнениеот prnedev » 08 Юни 2007, 18:58

1. Юристи да задават въпроси към юристи за решаване на някакъв казус?
2. Да се обсъждат проблемите на съсловието?
3. Хората да питат, а само юристи да отговарят?

Нещо загубих дирите :-D
Хайде, ако може администраторите да поудължат малко изречението "Мнения от юристи и за юристи", че нещо не е много ясно.
Ако трябва, нека се използва анкетата, която Контрол я беше пуснал преди време.

Мисълта ми е да са малко по-подредени нещата... Колкото до раздел "Данъчно и осигурително право", надявам се скоро да го видя, след като се появи "Трудово право". Убеден съм, че ще е един от най-популярните раздели :-)
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

Нови подкатегории

Мнениеот moderator » 29 Сеп 2008, 14:16

Здравейте участници в LEX Форум,

Решихме да създадем подкатегории в съществуващите раздели "Имотни казуси" и "Взаимопомощ", които ще улеснят търсенето и поставянето на въпроси занапред в съответните раздели.
"Ипотека" е името на новата подкатегория на раздел "Имотни казуси".
Възможни подкатегории за раздел "Имотни казуси":
- Покупко-продажба
- Дарение
- Съсобственост и делба
- Договор за издръжка и гледане
- Етажна собственост
- Строителство и регулация;

За раздел "Взаимопомощ":
- Изпълнителни производства
- Гражданство и визи
- Авторско право.


Искаме да разберем и Вашето мнение относно създаването на подкатегории и техните названия.
moderator
Младши потребител
 
Мнения: 94
Регистриран на: 20 Юни 2005, 10:54

Re: Нови подкатегории

Мнениеот Гост. » 29 Сеп 2008, 14:49

Вие определено притежавате чувство за хумор. :lol: Поздравления.
Мислите глобално...

Да се въведат тези подфоруми не означава ли да се раздроби и без това пръснатия форум?
Или е останал някой съделител/ сънаследник/, прехвърлител/ приобретател/, обещател, продавач/ купувач/, надарен, ипотекарен кредитор и каквото се сетите още, на когото не е отговорено?

:roll: Вие не сондирате мнения- взели сте решение. Само ни уведомявате. 8)
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Нови подкатегории

Мнениеот prnedev » 29 Сеп 2008, 16:19

Едно предложение и от мен:

За раздел "Данъчно и осигурително право"
- Данъчно облагане
- Социално, пенсионно, здравно осигуряване

Може да се помисли и за "Трудови правоотношения" да се добави нещо по осигуряването, дотолкова доколкото са свързани с трудовите договори
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

Re: Нови подкатегории

Мнениеот kalahan2008 » 29 Сеп 2008, 19:04

Подкрепям идеята за подраздел "изп. процес" (че то тук всеки втори пита "абе няма ли начин да не си плащам" :D )
Имам и предложение в раздел "Право на ЕС" да се обособи нещо като подраздел за Съда в Страсбург. Че май тези теми по принцип вс етам се поставят така или иначе.
Що се отнася до раздробяване на раздел "Имотни казуси", идеята ми се вижда неудачна в предложения вариант, тъй като във вещноправните казуси в повечето случаи има елементи на няколко от изброените подраздели и е много трудно да се отграничат, поради което считам, че раздробяването е по-скоро изкуствено.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4166
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Нови подкатегории

Мнениеот karanedeff » 29 Сеп 2008, 19:07

prnedev написа:Едно предложение и от мен:

За раздел "Данъчно и осигурително право"
- Данъчно облагане
- Социално, пенсионно, здравно осигуряване

Може да се помисли и за "Трудови правоотношения" да се добави нещо по осигуряването, дотолкова доколкото са свързани с трудовите договори

Брад`чед, какво ще кажеш и за подраздел "Местни данъци и такси" в данъчното и осигурително право? Щото в "Имотни" има доста такива въпроси. Според мен е по добре да са в "Данъчно".
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: Нови подкатегории

Мнениеот prnedev » 29 Сеп 2008, 19:29

@Братчед, идеално :-) Нямаше да ми дойде на ум ;-)))
@kalahan2008, :-))) то щото не съм почнал още с Люксембург :-D
prnedev
Активен потребител
 
Мнения: 1956
Регистриран на: 29 Ное 2005, 23:12
Местоположение: София/Велико Търново

Re: Нови подкатегории

Мнениеот diaida » 02 Окт 2008, 04:06

Мога ли да предложа да европеизираме малко раздела "Дискусии на английски", като го прекръстим на Discussions in EU Languages.

Член 22 от Хартата на ЕС за основните права, изисква от ЕС да уважава езиковото многообразие, а следващия чл. 21 забранява дискриминацията на езикова основа.

Нека и нашия форум бъде в Европа с всички съответни препоръки и изисквания и да уважим и да зачитаме все пак богато културно и езиково многообразие на Европа и да сме толерантни и към останалите езици в ЕС.

Дано приемете предложението ми! Смятам, че ще даде един по-съвременен облик и още повече възможности за участниците.
Изображение http://www.save-darina.org ...Остава аромат и в ръката, подарила розата! http://vbox7.com/play:cb237e95
Аватар
diaida
Активен потребител
 
Мнения: 2595
Регистриран на: 21 Май 2007, 14:57
Местоположение: Sofia

Re: Нови подкатегории

Мнениеот bebitor » 02 Окт 2008, 08:43

На мен пък новите подкатегории ми харесват.Поначало обичам реда и мисля, че е много по удобно така да се преглеждат темите. За казусите с по- сложен ф.с е ясно, че бъдат оставени в главния форум. Само че прехвърлянето на темите в съответните им подкатегории вероятно ще отнеме много време, пък и питащите не винаги са наясно какъв им е проблема, така че ще се отвори и истинска работа за модераторите.
Rara avis in terris
Аватар
bebitor
Активен потребител
 
Мнения: 1851
Регистриран на: 28 Мар 2007, 18:36
Местоположение: Пловдив, Русе

Re: Нови подкатегории

Мнениеот kalahan2008 » 02 Окт 2008, 21:07

diaida написа:Мога ли да предложа да европеизираме малко раздела "Дискусии на английски", като го прекръстим на Discussions in EU Languages.

Член 22 от Хартата на ЕС за основните права, изисква от ЕС да уважава езиковото многообразие, а следващия чл. 21 забранява дискриминацията на езикова основа.

Предлагам да има и раздел "Разговори по макЕдонскиот язик"
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4166
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Нови подкатегории

Мнениеот Гост. » 02 Окт 2008, 21:39

От толкова много подраздели луда станах .... пропускам доста теми, но като казвате да е подредено... няма да споря.
Не се ли губите в този ред, за бога?
Гост.
Старши потребител
 
Мнения: 9438
Регистриран на: 25 Яну 2013, 17:33

Re: Нови подкатегории

Мнениеот diaida » 03 Окт 2008, 00:24

от kalahan2008 на 02 Окт 2008, 21:07
Предлагам да има и раздел "Разговори по макЕдонскиот язик"


За сега 23 европейски езика са достатъчни - български, чешки, датски, немски, английски, естонски, финландски, ирландски, френски, гръцки, унгарски, италиански, латвийски, литовски, малтийски, полски, португалски, словашки, словенски, испански, шведски, холандски и румънски.
макЕдонскиОТ язик за сега се адаптира прекрасно на български и като страна кандидат за членство мора да почека!
Изображение http://www.save-darina.org ...Остава аромат и в ръката, подарила розата! http://vbox7.com/play:cb237e95
Аватар
diaida
Активен потребител
 
Мнения: 2595
Регистриран на: 21 Май 2007, 14:57
Местоположение: Sofia

Re: Нови подкатегории

Мнениеот Kaneva » 15 Окт 2008, 11:59

Ми нямате форум "Гражданско право", наказателно има, гражданско не. Направете го, че тогава мислете подкатегории. Хубаво е да има и "Граждански процес", та да разнищим и "заповедно производство", "обезпечително производство" и другите производства, които също можете да формулирате като подкатегории.
Kaneva
Младши потребител
 
Мнения: 74
Регистриран на: 13 Фев 2008, 11:19
Местоположение: България

Re: Нови подкатегории

Мнениеот plamen_penev » 30 Яну 2009, 11:07

Много съм доволен от форума "Административно право". Такива дискусии са от изключителна полза за гражданското общество!
Форум "Гражданско право" и на мен ми се струва много ценно предложение. Особено ако не е "само за юристи", а се допускат в него и по-прости граждани...
plamen_penev
Активен потребител
 
Мнения: 1388
Регистриран на: 13 Май 2007, 17:01
Местоположение: Пловдив

Re: Нови подкатегории

Мнениеот maya_madjarova » 02 Апр 2009, 20:11

Моля,създайте и подкатегория:
Безплатна помощ.
Така, когато се създава тема от неспециалист,но НАПРИМЕР запознат с любопитни факти,отговарящите адвокати няма да се оплакват,че дават безплатни съвети на нуждаещи се.Смятам,че по-този начин темите, наистина,ще се развиват интересно.
maya_madjarova
Младши потребител
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Юни 2007, 11:16

Re: Нови подкатегории

Мнениеот radoslav_peevski » 06 Юли 2009, 16:29

Колеги не би ли било по-добре да има раздел трудово и осигурително право.
radoslav_peevski
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 29 Юни 2009, 20:19

Re: Нови подкатегории

Мнениеот lutman » 06 Юли 2009, 18:24

radoslav_peevski написа:Колеги не би ли било по-добре да има раздел трудово и осигурително право.

Новата систематика е "Данъчно и осигурително право" - има раздел.
Има и раздел "Трудово право"
Един след друг са като отидеш на Начало Форум
moderator
Изображение
Аватар
lutman
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 06 Ное 2008, 21:18
Местоположение: Lex.bg

Re: Нови подкатегории

Мнениеот alena6 » 14 Ное 2010, 07:08

Направете подкатегория "Корупция в съдебната власт". Нека хората пишат и намират помощ как да се справят със продажни и корумпирани адвокати, съдии, и т.н., какво да направят и към кого да се обърнат, когато стават свидетели на подкупи, когато узнаят и видят за платени "свидетели" по дела и други нередности.
alena6
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 30 Окт 2010, 11:04

Re: Нови подкатегории

Мнениеот consultant » 14 Ное 2010, 08:31

alena6 написа:Направете подкатегория "Корупция в съдебната власт". Нека хората пишат и намират помощ как да се справят със продажни и корумпирани адвокати, съдии, и т.н., какво да направят и към кого да се обърнат, когато стават свидетели на подкупи, когато узнаят и видят за платени "свидетели" по дела и други нередности.


ПРЕВЕНЦИЯ НА КОРУПЦИЯТА

Комисията по превенция и противодействие на корупцията
moderator
Аватар
consultant
Младши потребител
 
Мнения: 85
Регистриран на: 30 Ное 1999, 01:00

Re: Нови подкатегории

Мнениеот tino76 » 27 Фев 2011, 21:16

Струва ми се, че това разделение е практично и от полза на потребителите на форума.
Имам едно предложение-във връзка със зараждащото се статукво във форума, създадено и поддържано от няколко потребителя, които взаимно се защитават, нахвърляйки се срещу всеки с различно от тяхното мнение, напълно необосновано и неаргументирано, като използват изключително неправни и просташки квалификации и с това си поведение водят до отлив на юзъри, недоволство сред новорегистрираните и до намаляване на ефективността и посещаемостта на форума.
Смятам, че думата „юридически форум „трябва да се тълкува в широк смисъл-като място, където всеки свободно да може да изложи проблема си и да получи адекватни насоки за решаването му, а всеки който може да даде насоки да го направи аргументирано и всеки, който не е съгласен с тях да се аргументира защо не и да си защити становището.така потребителите ще могат да се ориентират в океана от информация и ще получат възможност за адекватно разрешаване на техния проблем, юристите от друга страна ще могат да упражняват способностите си да излагат писмено мнението си и да го защитават. Предложението ми е следното:
-срещу всяко мнение във форума новорегистрираният юзер да може да слага отметка „полезно” „безполезно”;
новорегистриран да е юзер не по стар от 30 дни;
-всяка нова тема ако проблемът е бил разрешен този, който я е открил да може да я отбележи като „решен проблем”. Така ще се избегнат повторните питания по сходни проблеми;
-да има рестрикции по айпи и мак адрес за да се избегне нарочния отрицателен вот на статуквото;
-да се води статистика на полезните и безполезните мнения на юзъри и онези с 50%+1 безполезни да не могат да дават мнение.
Очевидно повечето теми завършват с караници и обиди и арогантно отношение на по квалифицираните към по слабо квалифицираните или без каквато и да било юридическа квалификация и вечното препращане към адвокат, за което се пише в доста други форуми. След като няма вътрешен обективен коректив нека се даде такъв на външните хора и така форумът ще постигне целта си-да бъде полезен за юристите, участващи в него и за питащите, които търсят ориентир в разрешаването на проблемите си.
Аватар
tino76
Потребител
 
Мнения: 139
Регистриран на: 22 Фев 2007, 09:52

Следваща

Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


cron