начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Регистрация на фирма в Германия



Регистрация на фирма в Германия

Мнениеот nena66 » 21 Юли 2008, 15:17

Колеги моля за помощ - как се регистрира "ЕТ" в Германия? Не е ли по-добре фирмата да се регистрира тук, а там само представителство?
nena66
Младши потребител
 
Мнения: 56
Регистриран на: 23 Май 2006, 10:37

Мнениеот praktika » 26 Юли 2008, 19:34

Зависи каква дейност ще развива фирмата, но аз често пътувам дотам по работа и според мен общата тенденция е да се регистрират бг фирми, които да работят в Германия, дори на германци, които наемат българи, съм регистрал фирми в България, и те упражняват дейоността си там под тази правноорганизационна форма. Формално - точен еквивалент на ЕТ в Германия няма.
praktika
Младши потребител
 
Мнения: 83
Регистриран на: 08 Сеп 2005, 15:02

Мнениеот Blueberry_snow » 25 Авг 2008, 11:12

В Германия най-евтината форма е ООДто. Преди две години направиха и еднолично ООД, може би това е най близката форма до ЕТто.

Ако аз трябваше да решавам къде да регистрирам, бих направила следното: бих сравнила таксите за регистрация и данъците в двете държави.
Помисли и колко би ти излязло едно дело в Германия и в България при евентуални искове.

Ако ти е още актуален въпроса и те интересува нещо по-конкретно, кажи, че в момента не ми се рови из законите напразно.

Успех! :D
Blueberry_snow
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 31 Окт 2007, 16:50

Мнениеот inspectora » 25 Авг 2008, 13:19

Blueberry_snow написа:... бих сравнила .... и данъците в двете държави.


В случая на питащия защо му е да сравнява данъците, при положение че е решил къде ще осъществява търговската си дейност ;)
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron