начало
Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса Кадровиците не отстраниха от длъжност Константин Сулев, изслушаха прокурорите по делото срещу Нотариуса

При пълномощно от Англия трябва ли апостил?



При пълномощно от Англия трябва ли апостил?

Мнениеот tono_pr » 20 Май 2008, 13:36

Здравейте!
Предстои продажба на апартамент. За целта аз ще бъда пълномощник на продавача, който е Англичанин. Въпросът ми пълномощното, което той ще ми зпрати трябва ли да бъде с апостил или е достатъчно само да е заверено пред нотариус. Също така пълномощното трябва да е на английски само или може да бъде на английски и на български...
Освен пълномощно какви други документи ще трябват (декларация за гражданство?)

Благодаря!
tono_pr
Нов потребител
 
Мнения: 6
Регистриран на: 27 Авг 2007, 10:59

Мнениеот antoniagarcheva » 22 Май 2008, 10:47

Здравейте,
Пълномощното трябва да бъде задължително с апостил, трябва да има декларации по чл.261 и чл.25 задължително заверени и имената трябва да са изписани саморъчно под подписа.Могат да бъдат само на англииски и после да бъдат преведени от агенция.Успех
antoniagarcheva
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 19 Май 2008, 11:53

Мнениеот katy_ib » 22 Май 2008, 11:10

antoniagarcheva написа:Здравейте,
Пълномощното трябва да бъде задължително с апостил, трябва да има декларации по чл.261 и чл.25 задължително заверени и имената трябва да са изписани саморъчно под подписа.Могат да бъдат само на англииски и после да бъдат преведени от агенция.Успех

това не е вярно, достатъчно е да е спазена формата за упълномощаване за сключване на сделки по английския зокжн
katy_ib
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 16 Окт 2003, 10:44

Мнениеот barri » 22 Май 2008, 11:18

Да, ама пълномощното ще породи действие за България.
barri
Потребител
 
Мнения: 680
Регистриран на: 19 Юни 2007, 11:42

Мнениеот katy_ib » 22 Май 2008, 11:50

barri написа:Да, ама пълномощното ще породи действие за България.

Абе вие за кодекса на международното частно право не сте ли чували???
katy_ib
Младши потребител
 
Мнения: 80
Регистриран на: 16 Окт 2003, 10:44

Re: При пълномощно от Англия трябва ли апостил?

Мнениеот izabela75 » 02 Юни 2008, 09:45

[quote="tono_pr"]Здравейте!
Предстои продажба на апартамент. За целта аз ще бъда пълномощник на продавача, който е Англичанин. Въпросът ми пълномощното, което той ще ми зпрати трябва ли да бъде с апостил или е достатъчно само да е заверено пред нотариус. Също така пълномощното трябва да е на английски само или може да бъде на английски и на български...
Освен пълномощно какви други документи ще трябват (декларация за гражданство?)

Благодаря![/quote]

Здравейте,
пълномощното трябва да е на езика на упълномощаващия, в случая на английски език. След заверка при Нотариус в Англия документът се изпраща в тяхното Външно министерство за поставяне Апостил. И Англия и България са страни членки на конвенцията. Апостилът освобождава от задължението за по-нататъшна легализация. Това важи съответно за всички останали официални документи.
Когато документът е снабден и Ви бъде изпратен (в оригинал) го дайте за превод в Агенция, която има договор с Министерство на Външните работи на РБългария. Апостилът също трябва да бъде преведен.
Клиентът Ви да подпише също и декларации за семейно положение и за произхода на парите (ако сделката е над 30 000 лева и нотариусът, който ще изповядва сделката я изисква). Те също се подписват пред нотариус и съответно се изпращат за Апостил.
Успех!
Аватар
izabela75
Младши потребител
 
Мнения: 21
Регистриран на: 23 Май 2006, 16:53


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron