начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

статус на фирма в Германия - спешно !



статус на фирма в Германия - спешно !

Мнениеот kmonev » 21 Сеп 2007, 15:51

здравейте колеги,
имам следния поставен казус: български гражданин купува търговското предприятие на фирма регистрирана в Германия. в един по - късен момент обаче се запитва дали тази фирма няма някакви задължения. в момента той е тук, в България. въпроса ми е - има ли начин да се провори по дали тази фирма има задължения там - към държавата или трети лица ?
нещо повече - има ли вариант да бъде прехвърлена на трето лице от тук и да не се ходи там ?
предварително благодаря за съдействието.
kmonev
Потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: 19 Юли 2005, 13:42
Местоположение: Разград

Мнениеот karanedeff » 23 Сеп 2007, 22:09

Има пари и акъл да си купи джерманско предприятие, а няма време да прочете немските закони, то да е само един ....
Constitutional law, Litigation and court procedure, Civil Law, Commercial Law, Company law, Labor Law, Tax law, и още и още, касаещи зададения въпрос...
пак нашенски тарикатлъци - на брашното - евтини, на триците - скъпи
При адвокат човеко!!!!
Че ей сега има тука един Лют, дето ще ти обади по добре от мен :wink:
http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

отг

Мнениеот kmonev » 24 Сеп 2007, 08:32

колега Караденев, аз съм адвокат. ама не знам немските закони. тепърва явно ще трябва да ги уча. плаща си човека. исках да знам има ли начин да се разбере дали тази фирма има задължения - интернет регистри ли, кво ли... при нас знам няма такъв е-регистър. ама там може да имат хората.
kmonev
Потребител
 
Мнения: 157
Регистриран на: 19 Юли 2005, 13:42
Местоположение: Разград


Назад към Право на ЕС


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron