начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Образци

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Образци

Мнениеот dizhel » 15 Ное 2002, 07:56

Реших да закрия фирмата си ЕТ и да регистрирам ЕТ на майка ми.Тъй като съм завършил право реших да го направя сам.Оказа се обаче че образците на документите които имам в Апис не ставали според служителките.Някой може ли да ми помогне и да ми прати по майла образци на документите-заявления за регистриране и и закриване на на ЕТ,образец от подписа и проекторешения.Между другото откога съществува порочната практика сами да пишем решенията на съда???За какво се плаща такса?
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Re: Образци

Мнениеот Стойчо Стойчев » 15 Ное 2002, 10:13

Образците са си добри. Аз нямам проблем. Поискай им писмен отказ.
Стойчо Стойчев
 

Re: Образци

Мнениеот bgjurist » 15 Ное 2002, 13:33

колега, случайно да сте от Пловдив? По мои данни, само там имат тази практика. Послушайте колегата Стойчо Стойчев.
bgjurist
Потребител
 
Мнения: 966
Регистриран на: 11 Сеп 2002, 14:11

Re: Образци

Мнениеот 777 » 15 Ное 2002, 18:42

В кой град по дяволите се развива дийствието????????????
777
 

Re: Образци

Мнениеот 777 » 15 Ное 2002, 18:43

Извинявам се, но като се сблъскам с поредното безумие и добрият тон моментално ме напуска.
777
 

Re: Образци

Мнениеот anastacia » 15 Ное 2002, 19:43

Като стана дума къде е така, само за пълнота - и в Пазарджик положението е същото. Колкото до решението на проблема, зависи на какво държите повече: да си свършите работа или да възтържествува справедливостта. Сходен проблем сме преодолявали след петминутна среща със съдията в стил "Явно ние не сме съвсем наясно/сме сгрешили. Бихте ли ни казали как да го нправим правилно?". Човекът остава доволен, че зачитате очевидната му (за него) правота и ерудиция, казва ви как иска да си напишете документите и въпросът се решава.
anastacia
 

Re: Образци

Мнениеот dizhel » 16 Ное 2002, 08:11

Да не съм луд да се конфронтирам със служителките от фирмено после трябва да ходя с маска из съда да не ме познаят:)))Щом жената зад гишето казва че е така значи е така, аз ще си трая и си взех сламки от една позната ще видя в понеделник какво ще стане.За юриста йерархията на норм. актове е конституция,закони, подзаконови и т.н.А за администрацията е заповедта на шефа , подзаконови актове и тн.Тва е положението навсякъде и в данъчното и в съда и в НОИ и общината- голяма работа като пишело в закона:)
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Re: Образци

Мнениеот 777 » 16 Ное 2002, 11:43

Знаете ли, ако все пак не успеете, просто си преместете седалището на ЕТ към друг окръжен съд и опитайте отново.
777
 

Re: Образци

Мнениеот боби » 16 Ное 2002, 14:08

В ОС Бургас със сигурност си пишеш сам решенията! Един колега пусна документите без решение и след многократно врлъщане за поправки и изправянето им чака 2 месеца да му го напишат.
боби
 

Re: Образци

Мнениеот Стойчо Стойчев » 16 Ное 2002, 21:27

Тази позиция не е мъжкарска. Обикновено в делеводствата стоят некомпетенти тъпи патки, които се мислят за велики. Аз бях в подобна ситуация. Отказваха да ми издадат изпълнителен лист за частично уважен иск и влязло в сила решение, защото обжалвах пред по-горна инстанция. Пуснах им жалба за бавност и имаха проблеми. Вече пък нямам проблем. Всичко взимат и минава от раз.
Стойчо Стойчев
 

Re: Образци

Мнениеот Ulalum » 17 Ное 2002, 02:16

Сериозно? В БОС са писали решение?! Не може да бъде! Да не говорим, че по някои въпроси, съдиите имат различни мнения:-)
Ulalum
 

Re: Образци

Мнениеот russema » 17 Ное 2002, 18:33

Искрено се учудих, че и в други окръжни съдилища /освен в Пловдив/ се изискват проекторешения за вписванията в Търговския регистър. Мислех, че в ПОС са уникални. Държа да споделя една новина, която научих наскоро. Очаква се, че след Нова година в Пловдивски окръжен съд ще започнат сами да си пишат решенията. По-точно - ще попълват типови образци, които ще са изготвени с помощта на ИО. Много е вероятно, че в Пловдив ще може да разчитаме на същата бързина, ако съдиите са на "ти" с компютрите. В противен случай ще има да съжаляваме, че не можем сами да си пишем решенията. За нас ще е важно само да внимаваме изключително много при писане на заявленията. Остава да се надяваме за Нова година да се сдобием с подарък - намаляване на разходите за 4-8 страници проекторешения. Освен това - съдиите ще си се произнасят сами - на своя отговорност.... И няма да оставят документите "без движение" заради една буква или цифра, което - независимо от аргументите за бързина - си е чист абсурд. Бъдете сигурни - това рано или късно ще стане. Както знаем вече, от няколко месеца се радваме на нови жълти папки за фирмените дела - които са "изцяло за сметка на съда", сиреч - не ги плащаме по два пъти!
russema
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 08 Юли 2002, 21:29

Re: Образци

Мнениеот marlex » 18 Ное 2002, 01:33

kato si zavurshil pravo za kakvo sa ti obrazci ako smeja da popitam?
marlex
Младши потребител
 
Мнения: 68
Регистриран на: 01 Ное 2002, 00:11

Скръндзи!

Мнениеот dizhel » 19 Ное 2002, 02:43

Благодаря на Олга че ми изпрати сламки, изглежда завършилите БСУ са по отзивчиви.На останалите да кажа само, че са големи сккръндзи.
dizhel
Потребител
 
Мнения: 177
Регистриран на: 21 Яну 2003, 02:02

Re: Скръндзи!

Мнениеот Gero » 19 Ное 2002, 12:47

marlex Е като си завършил право, та не ти са нужни сламки ли? Аз лично не познавам човек, който без да има практика може да се справи ей така, на наученото само от университета:-)))))))) Всеки добре подготвен юрист, сблъскващ се за първи път с практиката установява, че много от практическите неща не се учат в който и да било университет. Сега можеш да кажеш, че си ги учил по време на стажа, но и това пак е ползване на сламки.
Gero
 

Re: Образци

Мнениеот madabi4a » 20 Ное 2002, 12:36

Haskovski okrazen sad sasto iskat resheniq
madabi4a
 

Re: Образци

Мнениеот dragnewa » 27 Ное 2002, 13:31

towa e naj prawilnijat podhod
dragnewa
 

Re: Образци

Мнениеот sluchaen » 27 Ное 2002, 14:46

i v loveshkia sasto
sluchaen
 


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 25 госта


cron