начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Пролеми с НАП - Еконт

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот tvorec111 » 15 Юли 2021, 16:09

Здравейте, моля насочете ме към адвокат/счетоводител с опит в разрешаване на казуси с НАП.

Става въпрос за проверка на НАП във връзка с дейност по ЕКОНТ/СПИДИ за физическо лице.

Благодаря !
tvorec111
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юли 2021, 16:00

Re: Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот ivanov_p » 15 Юли 2021, 19:08

Няма адвокати, изловилиса ви по бели гащи. Отивате и плащате каквото определят, а след това отивате при адвокат да ви направи фирма или регистрира като физическо лице със стопаска дейност и продължавате работа или спирате и размишлявате върху основния принцип на римското наказателно право - Покритото мляко данъчните не го лочат!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот guest1 » 15 Юли 2021, 20:52

ivanov_p написа:Няма адвокати, изловили са ви по бели гащи. Отивате и плащате каквото определят, а след това отивате при адвокат да ви направи фирма или регистрира като физическо лице със стопанска дейност и продължавате работа или спирате и размишлявате върху основния принцип на римското наказателно право - Покритото мляко данъчните не го лочат!

Прав си, но пак го „пускаш по голямата пързалка“!
Нужна е само малко „данъчна култура“ - за бъдеще време!

Щом човека знае, че има такива доходи - изчаква да мине 1 март и си подава декларацията по чл. 50 ЗДДФЛ. При попълването - избира опцията „Зареди актуални данни, подадени към НАП“! Така ще знае това, което и НАП знае! И всичко е точно!

Какви регистрации и защо адвокати?

Пп. Не знам какво е „физическо лице със стопаска дейност“, ама СОЛ може да се осигурява и самооблага, и без стопанска дейност!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот nikodim77 » 15 Юли 2021, 22:32

Здравейте,
Уважаеми tvorec111,
Щ направя вметка, чийто смисъл е от огромно значение за Вас!:
Птребителят ivanov_p е ю р и с т!!!
Потребителят guest1 не е юрист!
Вметката е с оглед това, което следва да предприемете и кой съвет да приемете, и по чия "пързалка" да се пускате. И не, не става дума за бъдеще време, както и не следва да изчаквате, а още повече до 1-ви Март!!!
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1166
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот guest1 » 15 Юли 2021, 23:14

nikodim77 написа:Здравейте,
Уважаеми tvorec111,
Щ направя вметка, чийто смисъл е от огромно значение за Вас!:
Птребителят ivanov_p е ю р и с т!!!
Потребителят guest1 не е юрист!
Вметката е с оглед това, което следва да предприемете и кой съвет да приемете, и по чия "пързалка" да се пускате. И не, не става дума за бъдеще време, както и не следва да изчаквате, а още повече до 1-ви Март!!!

Добра вечер!!! Будната съвест .... се събуди!

За сегашно време е ясно - Пейчо го е казал
ivanov_p написа:Отивате и плащате каквото определят

Говорех за бъдеще време!

Смешен си - направо те съжалявам!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот tvorec111 » 16 Юли 2021, 09:18

Колеги търся адвокат, който работи с НАП или е работил по подобни случаи ? Всякакви разсъждения и догадки по темата са празнословие, най малко защото не знаете подробностите. Благодаря все пак за отговорите, но не получавам никаква конкретика по питането ми ?
tvorec111
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 15 Юли 2021, 16:00

Re: Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот guest1 » 16 Юли 2021, 16:03

Темата ... получи „рязък завой“ на 360 градуса!
tvorec111 написа:Колеги ...

Това не то разбрах!
Казано беше
nikodim77 написа:Птребителят ivanov_p е юрист!!!
Потребителят guest1 не е юрист!

без значение, причините за такива мисли.
Пп. Оригиналния правопис е запазен!

Пишете
tvorec111 написа:... търся адвокат, който работи с НАП или е работил по подобни случаи?

Не бях чувал, за „юрист, който работи С НАП“. Има едни юристи, които работят В НАП и им казват „юрисконсулти“!

Както и да е - Вие не искате мнения, разсъждения и догадки - искате цял адвокат!
Опакован, ако може - с панделка.
Успех!
Последна промяна guest1 на 16 Юли 2021, 19:54, променена общо 1 път
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот ivanov_p » 16 Юли 2021, 19:10

tvorec111 написа:Колеги търся адвокат, който работи с НАП или е работил по подобни случаи ? Всякакви разсъждения и догадки по темата са празнословие, най малко защото не знаете подробностите. Благодаря все пак за отговорите, но не получавам никаква конкретика по питането ми ?


Аз мога да ви кажа каква е конкретиката и без да сте я написали и тя е много проста - хванали са ви по бели гащи. Няма адвокат който да заличи документите за доставка с наложен платеж и да намали сумите дори с една стотинка, защото Еконт и другите доставчици ги изпращат в НАП по опис, а системата е елктронна - при натрупване над дадена сума реагира. Няма как адвокат да убеди някой, че системата е реагирала грешно, просто никой няма да му слуша глупостите, няма да вземе и пари, защото това са неща, които не могат да се заличат.
Няма и адвокати, които работят с НАП. С НАП работи министъра на финансите. Адвокатите работят с определени служители на НАП или днъчни служби, където срещу блага дума могат да уредят нещата, но както казах по-горе в случая няма как да стане, а собено при сегашната ситуация, когато единствена мисъл на данъчните е как да не се озоват в Белене.
Ако ви се дават пари ми се обадете, щи ги изхарча с удоволствие за алкохол, хазарт и леки жени, така ще има смисъл от тях.
Както казал попа на булката: "И с адвокат, който работи с НАП да си, и без адвокат, все ще те тръцат!
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот ivanov80 » 16 Юли 2021, 23:04

До автора на темата: моята ревизия приключи преди 2 месеца, като Физическо лице, за 5-годишен период. От това което ми се случи, мога да кажа че ivanov_p е напълно прав.
Аз се консултирах с един адвокат по време на ревизията с голям опит с дела срещу НАП, който ме подпита няколко пъти "за какъв оборот става дума по Еконт годишно", после го питах какви са шансовете да се спечели дело и да не се плащат осигуровки, а само данък, и като видях как почна да гледа наляво-надясно, си направих изводите, че при моя оборот няма шанс за падане на осигуровките.
После с една много добра адвокатка, която ми свърши други неща просто перфектно, направих сериозна консултация с документи, и тя направо ми каза: "При тия обороти, това си е стопанска дейност, и за мен всички видове осигуровки се дължат. Единствено за признаване на разходите ако има проблем, може да съдействам". Така че, ако човек има една шапка пари за адвокати, примерно 5-10 хиляди, и има нерви да ходи по дела 1-2 години, ОК, да си пробва късмета, но ако е голяма главницата през това време ще върви още лихва, и т. н.
ivanov80
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Дек 2020, 00:05

Re: Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот kalahan2008 » 17 Юли 2021, 10:35

tvorec111 написа:Колеги търся адвокат, който работи с НАП или е работил по подобни случаи ? Всякакви разсъждения и догадки по темата са празнословие, най малко защото не знаете подробностите. Благодаря все пак за отговорите, но не получавам никаква конкретика по питането ми ?

Тук не е място за рекламиране на адвокати.
По същество - действително няма как да се коментира темата, защото не се знае какви стоки са продавани по Еконт и какви са били договорните отношения с платците на доходите.
Класическият случай е: някой предлага стоки за продажба чрез Фейсбук групи, извършва го системно, изпраща стоките по Еконт, купувачът плаща на Еконт и после продавачът си взема парите от Еконт.
НАП облагат продавача като ЕТ, защото извършвал "електронна търговия", и то системно, поради което е търговец по смисъла на чл. 1, ал. 3 ТЗ.
Проблемни въпроси при тези ревизии:
Невинаги системната продажба на стоки те прави търговец.
Не всяка получена сума е доход.
НАП облагат ФЛ като ЕТ, но не съобразяват разпоредбите на ЗКПО, съгласно които се облага само печалбата, т.е. разликата между прихода и разхода. Облагат целия доход/проход, не отчитат разходите.
НАП не правят анализ на разходите на базата на средните разходи на човек съгласно данните на НСИ.
Това е накратко от мен.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4168
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот ivanov80 » 17 Юли 2021, 12:49

При моята ревизия ми признаха разходите, които съм правил, покупка на стоките от чуждестранни сайтове, инвойсите които си седяха в имейла от пейпал, съвпадаха с банковите извлечения. А освен това ми признаха допълнително над 10.000 лева разходи, които са без документи, за неща по дейността, които съм писал в обясненията, и за които има следи в Еконт като парични преводи и получени от мен пратки. Без аз да съм ги молил и да съм ги описвал като разходи в таблиците.
ivanov80
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Дек 2020, 00:05

Re: Пролеми с НАП - Еконт

Мнениеот guest1 » 17 Юли 2021, 16:12

tvorec111 написа:Колеги търся адвокат, който... Всякакви разсъждения и догадки по темата са празнословие ...

Сещам се за една реплика, ама не помня филма:
„Не одобрявам действията на убийците, но ... като знам - с какви хора се налага да контактувам - поне ги разбирам!“
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 1771
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 18 госта


cron