начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Синдици

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Синдици

Мнениеот Митко » 12 Юли 2002, 16:43

Колеги, бихте ли ме упътили в кои закони и наредби е уредено, как се става синдик - процедурата и условията за това?
Митко
 

Re: Синдици

Мнениеот mitrandir » 13 Юли 2002, 15:55

Общата правна уредба за условията и реда, според които едно лице може да стане синдик се съдържа в Глава 42, Раздел 1 на Търговския закон - "Синдик". Съгласно чл. 655 от ТЗ синдик може да бъде физическо лице, което има завършено висше икономическо или висше юридическо образование и не по-малко от 3-годишен стаж по специалността и е включено в утвърден от министъра на правосъдието и обнародван в "Държавен вестник" списък на лицата, които могат да бъдат назначавани за синдици. Синдикът се избира от събранието на кредиторите и се назначава с определение на съда по несъстоятелността. Подробностите можете да видите в самия закон.
Специални правила съществуват за банковите синдици. Съгласно чл. 84 от Закона за банките съдът назначава синдиците на банките от списъка на синдиците при Централната банка, като в този случай изискването лицето да в включено в списъка, утвърден от министъра на правосъдието, не се прилага.
mitrandir
 

Re: Синдици

Мнениеот Митко » 14 Юли 2002, 00:32

Благодаря за информацията, но бихте ли ми казали нещо повече за самата процедура по включването в тези списъци на Министъра на правосъдеито. Всъщност най-вече ме интересува точно това. Благодаря Ви предварително за помощта.
Митко
 


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron