начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Задължения на ЕООД към Търговска банка.

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Задължения на ЕООД към Търговска банка.

Мнениеот petrana_2410 » 01 Ное 2020, 21:40

Здравейте! През 2009 г. открих разплащателна сметка в МКБ Юнионбанк АД за ЕООД, чийто собственик на капитала и управител съм. В края на 2014 г. прекъснах дейността на дружеството, но тогава съм направила пропуск да закрия въпросната сметка. Преди месец ми се обади служител от Първа Ивестиционна банка, за да ме уведоми, че имам задължение към Юнионбанк в размер на 500 лв, поради месечни такси за обслужване, които не съм изплатила за някакъв период от време, какъвто точно не ми посочват, не ми предоставят извлечение за дължимите суми и копие от договора, който съм сключила с Юнионбанк, тъй като част от архива бил унищожен, а и нямам платежните нареждания, докога съм плащала тези такси и не разполагам с моето копие от договора с банката, тъй като счетоводителят ми почина през 2012 г. и не получих всички документи от наследниците му, които той съхраняваше. След обаждането проучих, че през 2013 г. МКБ Юнионбанк АД се преименува в Юнионбанк ЕАД и в началото на 2014 г. се влива в Първа инвестиционна банка, като правата и задълженията на клиентите се запазват, дори и след вливането, тъй като дружеството Юнионбанк ЕАД се прекратява без ликвидация. Не съм получавала писмено уведомление за това вливане и за приемстваност на задължението ми. Отидох в офис на ПИБ и без да ми връчат необходимите документи, просто ми зявиха конкретна сума и устно ме увериха, че ще се сдобият с изпълнителен лист, за да ме осъдят за това задължение, но ако съм платяла половината сума, ще го опростят. Извинете за дългата публикация, но моля компетентните лица и тези, които са изпадали в подобна ситуация, да дадат съвет. Аз лично смятам, че нямат право да извършват такива правни действия без да ми връчат документ, удостоверяващ това ми задължение. Благодаря предварително на всички, които се отзоват!
petrana_2410
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Ное 2020, 19:40

Re: Задължения на ЕООД към Търговска банка.

Мнениеот jhoro » 02 Ное 2020, 16:18

Здравейте.
Въпреки дългия пост - стандартна ситуация. Поне за България. Незакрита сметка, натрупване на такси и претенции.
Лошото (за банката) до момента е, липсата на документи за движението по сметката, баланси, „висящи задължения“ и пр.
В такава ситуация бях в две банки. В едната се договорихме същото - платих 1/2 и закриха сметката на момента!
В другата - явно решиха, че взиманията са „несъбираеми“ и закриха сметката служебно.
И двете сметки не бяха активни много време и „на нула“.

Колкото до заплахите - те са само такива. Ако са искали да „се сдобият с изпълнителен лист“ - досега трябваше поискат образуване на изпълнително дело и да действат. Явно нещо ги спира!
Всички публикации, свързани с този профил, са плод на вашата фантазия!
Интернет не съществува!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58

Re: Задължения на ЕООД към Търговска банка.

Мнениеот petrana_2410 » 02 Ное 2020, 17:55

Предполагам, че няма как да ме осъдят, при положение, че нямат необходимите документи. Ако не беше вливането и суматохата около това и ме бяха уведомили, щях да си платя задължението, когато ми предоставят извлечение за таксите.
petrana_2410
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Ное 2020, 19:40


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron