начало

МВР разтури палатковите лагери, протестиращите издигнаха барикади МВР разтури палатковите лагери, протестиращите издигнаха барикади

Кога Трябва да Регистрираме Дейност при Онлайн Продажби

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Кога Трябва да Регистрираме Дейност при Онлайн Продажби

Мнениеот entrepreneur » 26 Юни 2020, 12:55

Здравейте,

Аз работя на трудов договор за компания и искам да започна странична частна дейност,
свързана с продажба на авторски изображения (.jpg, .png файлове) в Социалните Мрежи.

Таргет групата ми са само физически лица в България, а може и живущи в чужбина.
Плащанията ще бъдат с банков трансфер за начало към личната ми банкова сметка.
Други системи за електронни плащания ще се внедряват, ако има интерес.

Кога трябва да мисля за регистрация като Самоосигуряващо се лице, или ЕООД,
при положение, че незнам дали и колко продажби ще имам,
както и че няма да имам почти никакви разходи?


Ако успея да продам 10 изображения за някакъв период (месец, 3 месеца...)
и оборотът е 100лв, а печалбата около 85лв, ще имам ли проблеми с властите,
при положение, че не съм минал през Регистъра и НАП?

Предварително Ви благодаря за съдействието.

Поздрави,
entrepreneur
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Юни 2020, 12:33

Re: Кога Трябва да Регистрираме Дейност при Онлайн Продажби

Мнениеот jhoro » 26 Юни 2020, 21:02

Здравейте!
Правете разлика между „Регистрация като самоосигуряващо се лице“ в Агенция по вписванията (еднократен акт) и „Декларация за регистрация на самоосигуряващо се лице“ - за започване, прекъсване, възобновяване или прекратяване на трудова дейност (подава се в 7-дневен срок до НАП).
Веднъж регистрирани в АВ - вече сте СОЛ с идентификатор Вашето ЕГН.
Когато извършите дейност (получите пари) - декларирате, че „упражнявате дейността“. Ако това е еднократно - може още на следващия ден да декларирате, че „спирате дейността“.
Ще дължите осигуровки и данък върху реалния доход от тази дейност. Вноските са авансови и годишна изравнителна.

Най-добре се обърнете към счетоводител - за да не объркате нещата.
Доколкото в този форум не се прилага разпоредбата на чл. 313 от НК - всички мнения и съвети трябва да се приемат и използват само като такива!

Не задавай въпроси, на които не искаш да чуеш отговора!
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 1396
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


cron