начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

ООД без извършвана дейност

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ООД без извършвана дейност

Мнениеот nivanov88 » 21 Яну 2020, 01:39

Здравейте,
имам регистрирано ООД през 2016 г., което никога до сега не е извършвало търговска дейност.
Също така, никога не съм подавал данъчна декларация или декларация за неактивна дейност.
От 01.02.2020 г. ми се налага да започна да извършвам търговска дейност.
Какво трябва да направя при тази ситуация? :|

Благодаря предварително!

Поздрави,
Н.Иванов
nivanov88
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Яну 2020, 01:28

Re: ООД без извършвана дейност

Мнениеот svegrigorov » 21 Яну 2020, 10:59

Подай декларации към Търговския регистър за всяка от годините, че не е имало дейност. Данъчни декларации за неактивни фирми вече не се подават.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: ООД без извършвана дейност

Мнениеот kdkrastev1234 » 21 Яну 2020, 18:03

Принципно следва да ви санкционират за всеки един необявен отчет и за всяка една неподадена декларация. На практика обаче рядко се налагат глоби, тъй като има доста подобни фирми. Обикновено до санкции се стига, при ревизия по друг повод.
Така че може да ви е по-изгодно да регистрирате ново дружество. Зависи от дейността и оборотите ви. Има такива, на които по-често се правят ревизии.
advokat.k.krastev@gmail.com
https://justice-online.com/bg
kdkrastev1234
Потребител
 
Мнения: 631
Регистриран на: 27 Фев 2014, 08:22

Re: ООД без извършвана дейност

Мнениеот gan4ev » 28 Яну 2020, 01:00

Доколкото ми е известно мисля, че трябва да се подава нулева декларация всяка година дори фирмата да не е осъществявала търговска дейност, но може да има и някакви промени…
gan4ev
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Яну 2020, 00:31

Re: ООД без извършвана дейност

Мнениеот ykovachev » 28 Яну 2020, 14:39

Има, има промени. По спомен - чл. 38, ал. 9, т. 2 ЗСч.
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2061
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 26 госта


cron