начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

оспорване на данни за битова електроенергия

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


оспорване на данни за битова електроенергия

Мнениеот j_balabanov » 15 Яну 2019, 12:46

Здравейте,

Отварям темата с цел да намеря професионално отношение по въпроса - как един гражданин може да се защити от некоректни сметки за електричество?

Имам опит с електричеството, но не съм запознат в детайли със законовите рамки, които трябва да бъдат покрити, за да има един гражданин техническо средство за отчитане на достоверни данни за електричеството, което е консумирал.

Какъв е реда за организация по тази дейност? Например:

1. Общи законови изисквания, които един гражданин трябва да вземе под внимание?
2. Къде да намерим одобрени типове електромери за текущата година?
3. Какъв е реда за проверка от лицензирана лаборатория (начална настройка и периодична проверка)?
4. Начини и изисквания за монтажа на измервателнотно средство?
5. Правила за отчитане и предстваяне на данните за определен период?

Поисках мнението на комисията на защита на потребителите (КЗП), но те ме препратиха към друга институция, без да ми предоставят каквато и да е актуална информация по въпроса.

Благодаря предварително.
j_balabanov
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2019, 13:49

Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 27 госта


cron