начало
Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават Габриел взе мандата за кабинет след безпрецедентно закъснение, преговорите продължават

ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот xarula » 07 Ное 2018, 16:45

Здравейте и благодаря предварително за всички отговори...
Казусът е следният... През януари 2018 със заповед по ЗЗДН отстраняват съпруга ми от семейното жилище, собственост на строителната му фирма - ЕООД. Същият сключва симулантен договор със себе си или иначе казано със собственика на капитала. След точно два дена договора е уж изтекъл и наемателя не живее вече на адреса... Съдът оставя мен и непълнолетните ми деца на адреса. Получавам три нотариални покани от фирмата - собственик (собственик наемателя), да заплатя сумата от 700 евро или да напусна жилището. Това не се случва и аз оставам да живея на адреса с децата, чакайки да му бъде връчена призовка по иск за развод от февруари и да се произнесат с привременните мерки.... (Чак преди една седмица има дата за първо заседание пред декември) .... Междувременно летят хиляди жалби до ДАЗД, ДСП, СРП, СГП и къде ли още не от мен за тормоз, изнудване и т.н... НИЩО!!! Спряно ни е газоподаването иоставаме без вода през цялото лято!
След жалба от дружеството до ЧЕЗ сме оставени без електричество точно три пъти, като последния такъв беше за период от 89 дни! Представяте ли си?... Чрез агенциите и Енергийния Омбудсман, беше открита партида на мое име...:) - Ура... Но не за дълго...
Вчера разбираме, че въпросната фирма е извадила обезпечителна заповед и е допуснала обезпечение за сумата от 14000 лева, сума която е от главно от наеми и около 700 лева консумативи от газ и вода.....
- Аз нямам сключен договор за наем, защото това е семейното жилище построено от фирмата на съпруга ми;
- А как живяхме преди това там - от 2010 без наем? В чужд имот ли?;
- Аз нямам покана да сключа нов такъв договор с дружеството, след като предходния е изтекъл; Защо не ми го предложиха, а искат 700 евро без никакъв документ?

.. Как ми запорираха сметките с фалшив договор, три нотариални покани, в които се вижда името на собственика на фирмата и няколко фактури за плащане на вода и газ от февруари?....
Моля Ви за мнение, защото трябва да внесем защитата в СГС навреме...
Благодаря още веднъж!
Бъдете здрави!
xarula
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Яну 2018, 12:31

Re: ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот svegrigorov » 07 Ное 2018, 22:42

Казусът ви е прекалено сложен и важен, за да се обсъди във форум.
Успех!
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ivanov_p » 08 Ное 2018, 07:14

Вие като се сетихте да пишете жалби, не се ли сетихте да отидете при адвокат?
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот xarula » 09 Ное 2018, 16:45

ivanov_p написа:Вие като се сетихте да пишете жалби, не се ли сетихте да отидете при адвокат?

Здравейте,
Имам и необходимото образование и опит... Съжалявам, че не завърших и право... Сега нямаше да пиша и тук:)
Имам 4-ма адвоката... Колкото повече мнения, толкова повече!
Не искам да омаловажа ничие мнение. Поне аз така разсъждавам:)
Благодаря
xarula
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Яну 2018, 12:31

Re: ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ivan_lawyer » 09 Ное 2018, 22:03

Трябва да има внесена гаранция - хартиена на вид - много често се прави електронно банкиране - да не е такъв случая. Това подсича поне първоначално документите. БНБ изисква таксите в съда да са внесени със специален син оригинален печат.
Основното е да се претендира за неоснователност на внесените документи - тоест, че по начало - из-основи документите не са в състояние да предизвикат ефект на обезпечение. Защитата трябва да е по номера на документи - например - лист 24 от приложението не е относим. Термините са ни такива юридическите - относимо, неотносимо, всякакви такива чудати термини.
Това е обезпечение -то не води до пълен край делото - ама влияе.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5208
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ivanov_p » 10 Ное 2018, 09:40

За друго може да сте подготвена, от право - хабер нямате.
1. Страна по договора е съпругът. Не съм запознат с последиците от заповед по ЗЗДН и в конкретния случай може да има някакво основание искът да е насочен към вас. Договора споменат ли е в тази заповед? Иначе редът е: дружеството съди съпруга, той съди вас.
2. Договорът е без достоверна дата. Ако в обезпечителната заповед са възпроизведени основните части от него може да се приеме, че чак от този момент такава дата има, но това не ви засяга по настоящия иск, който така и не разбрахме какъв е, няма да е така обаче ако договорът е коментиран в заповедта по ЗЗДН.
3. След като не сте страна по договора и ви е да оспорите правната си легитимация като ответник и самия договор. Ако поради някакви особености на заповедта по ЗЗДН договора се прехвърля върху вас и сте годна страна, оспорвате самия договор, по точно сочите, че е без достоверна дата, не сте страна по него и той няма сила по отношение на вас. Искате счетоводна експертиза да дружество, относно плащанията на наеми от страна на съпруга ви, ако договорът не падне.
4. Без искова молба не може да се отговори "по предположения", зависи от иска - осъдителен по договора за наем, установителен по него, установителен и евентуален осъдителен за ползване и т.н. Ако е само по договора за наем и съборите договора, искът ще падне, но евентуално може да продължи като такъв за обезщетение за ползване. Там цената на наема по договора няма да играе, те трябва да поискат вещо лице, което да изчисли размера на обезщетението, но консумативите са си определени от сметките. От друга страна, ако договорът остане, наемодателят е в нарушение, бил е длъжен да ви осигури спокойно ползване и т.н. Също може да оспорите и размера на обезщетението за сроковете без ток и вода.
Има още много неща, но това не се става по разкази, а по документи.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот xarula » 20 Ное 2018, 17:39

ivan_lawyer написа:Трябва да има внесена гаранция - хартиена на вид - много често се прави електронно банкиране - да не е такъв случая. Това подсича поне първоначално документите. БНБ изисква таксите в съда да са внесени със специален син оригинален печат.
Основното е да се претендира за неоснователност на внесените документи - тоест, че по начало - из-основи документите не са в състояние да предизвикат ефект на обезпечение. Защитата трябва да е по номера на документи - например - лист 24 от приложението не е относим. Термините са ни такива юридическите - относимо, неотносимо, всякакви такива чудати термини.
Това е обезпечение -то не води до пълен край делото - ама влияе.

Благодаря за отделеното време... Има внесена гаранция...
xarula
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Яну 2018, 12:31

Re: ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот xarula » 21 Ное 2018, 12:19

ivanov_p написа:За друго може да сте подготвена, от право - хабер нямате.
1. Страна по договора е съпругът. Не съм запознат с последиците от заповед по ЗЗДН и в конкретния случай може да има някакво основание искът да е насочен към вас. Договора споменат ли е в тази заповед? Иначе редът е: дружеството съди съпруга, той съди вас.
2. Договорът е без достоверна дата. Ако в обезпечителната заповед са възпроизведени основните части от него може да се приеме, че чак от този момент такава дата има, но това не ви засяга по настоящия иск, който така и не разбрахме какъв е, няма да е така обаче ако договорът е коментиран в заповедта по ЗЗДН.
3. След като не сте страна по договора и ви е да оспорите правната си легитимация като ответник и самия договор. Ако поради някакви особености на заповедта по ЗЗДН договора се прехвърля върху вас и сте годна страна, оспорвате самия договор, по точно сочите, че е без достоверна дата, не сте страна по него и той няма сила по отношение на вас. Искате счетоводна експертиза да дружество, относно плащанията на наеми от страна на съпруга ви, ако договорът не падне.
4. Без искова молба не може да се отговори "по предположения", зависи от иска - осъдителен по договора за наем, установителен по него, установителен и евентуален осъдителен за ползване и т.н. Ако е само по договора за наем и съборите договора, искът ще падне, но евентуално може да продължи като такъв за обезщетение за ползване. Там цената на наема по договора няма да играе, те трябва да поискат вещо лице, което да изчисли размера на обезщетението, но консумативите са си определени от сметките. От друга страна, ако договорът остане, наемодателят е в нарушение, бил е длъжен да ви осигури спокойно ползване и т.н. Също може да оспорите и размера на обезщетението за сроковете без ток и вода.
Има още много неща, но това не се става по разкази, а по документи.

Здравейте и много, много благодаря!
На въпрос 1 - Този договор не е съществувал никога и аз не съм страна по него! Естествено, че не фигурира в заповедта по ЗЗДН! Той уж изтича два дена след влизането на заповедта в сила!!!
2 - Искът е обезпечителна заповед по чл.59, ал.1 ЗЗД. Да, ще поискам счетоводна експертиза и за това и ще докажа истината.
3 - Договорът е сключен между съпруга ми и дружеството, ЗАД КОЙТО БУЛСТАТ СЕ КРИЕ СОБСТВЕНИКА МУ - МОЯТ СЪПРУГ! Никога не съм била страна по договора! Не разбирам, защо се търсят от мен някакви суми, след като "дружеството", съдейки по уж съществуващия до преди това договор губи пари от наем, без да поиска да сключи наем с мен? Аз знам защо е и вече сте го разбрали и Вие, но как ще го докажа така, че и съдията да го разбере е въпросът ми?
С удоволствие, ще прочета и следващия Ви отговор,
оставам с уважение,
xarula
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Яну 2018, 12:31

Re: ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот ivanov_p » 23 Ное 2018, 07:59

Не може да се отговаря без да се прочетат документите по делото, даже не разбрах за какво точно е исковата молба и дали я има или има само обезпечително. Намерете си адвокат. Не е ваша работа да се борите с договора, те трябва да доказват иска си, а вие, по-точно адвоката ви, правите горните възражения. При всички случаи, след като сте ползвали имота, собственика има иск срещу вас, в случая ще е обезщетение за ползване, а не наем. Размерът му ще се доказва от вещо лице, което те трябва да поискат.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4320
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот xarula » 08 Юни 2020, 10:14

Здравейте, на всички адвокати, които отговорихте преди 2 години и на всички, които ще отговорите сега,
Влезнах във трети вече сезон на сериала и реших, че ще Ви бъде интересно да чуете, а и аз вече имам конкретен въпрос...:)
Ще се върна на втори сезон, накратко и в резюме.... :D
Съпругът ми, с когото все още не сме разведени, 2019 образува ново изп.дело, за поредния период на наем на семейното жилище, като подведе за пореден път Съда и така успя да ми запорира заплатата, до сумата от 10000 лева. Междувременно, бяха излезли привременните мерки, с които ме оставиха в семейното жилище да гледам децата до окончателно произнасяне и разбира се изп.лист, в случай, че този реши да ме изгони с друго дело, което беше по бързо производство... Въпреки това, той успя. На пук на всичко, обжалвах с нови сили и този път аз успях! Седем месеца по-късно заплатата ми е освободена, а делото по този иск тепърва предстои. Междувременно с влязло в сила и окончателно решение, висшите се произнесоха, че Договора му сключен между него и него... е невалиден и бързото производство приключи също в моя полза.
Но последва сезон 3, за който пиша сега...
Не му стигна това, а реши да образува нов иск и да развали сделката за дарение, с която дарявам моята част от вилата на майка ми, само месец, след като е образувано първото обезпечително производство. Излъгал е Съда, като този път го е подвел с много повече неща, отколкото до сега, а именно:
- Не е посочил, че кредиторът е удовлетворен със запора на изискуемата сума веднага по банкова моя сметка - респектично иска едно и също нещо за втори път...;
- Не е споменал, че това е семейното жилище и че сме сотавени там с децата до окончателното разтрогване на брака...;
- Не е приложил решението по бързото производство, което е със същия ищец и за същи предмет - с.жилище и чрез което решение договорът за наем е обявен за нищожен...;
Нещо повече,
- Умишлено е приложил и обезпечителната заповед от заплатата ми - сезон 2 :), нищо, че тя е обезсилена окончателно с моята ч.жалба....

Е, уважаеми адвокати,
Сега иска договора да се развали, да му изплатя 3000 лева и ако Съда се върже, да присъедини и нов наем към момента на освобождаването;) :wink:

Тук съм, защото ми трябва "различен" адвокат, който да реши дело по ГПК или дело по НК да се образува? Да събере всичките вече повече от 10 дела, да докажем, че именно съпруга ми стои зад всичко и как лъже Съда в прав текст! Да потърся правата си и всички пропуснати ползи, клевети и каквото се сети и да поискам отплата, както повелява закона!
В противен случай, този човек няма да спре!
А аз, уважаеми дами и господа, го познавам много добре, за всичките ни 13 години....

Бъдете здрави!
xarula
Младши потребител
 
Мнения: 29
Регистриран на: 10 Яну 2018, 12:31

Re: ОБЕЗПЕЧИТЕЛНА ЗАПОВЕД СРЕЩУ ФАЛШИВИ ДОКУМЕНТИ

Мнениеот jhoro » 08 Юни 2020, 12:12

svegrigorov написа:Казусът ви е прекалено сложен и важен, за да се обсъди във форум.
Успех!

Съгласен съм и само едно уточнение:

xarula написа:Същият сключва симулантен договор със себе си или иначе казано със собственика на капитала.

Защо смятате, че въпросния договор е симулативен? Това си е съвсем нормален договор, сключен м/у ЮЛ (въпросното ЕООД) и ФЛ (собственика на капитала) в качеството му на ФЛ.
В момента (по друг повод) гледам ТД със същите параметри.
За данъчни и осигурителни нужди - наличието или липсата на договор водят до различни хипотези. Собственик, без ДУК се осигурява като СОЛ, за собствена сметка. А със ДУК - като служител, за сметка на фирмата. Съответно - парите (платени или не) са приход за ЮЛ и се осчетоводяват по ЗКПО и разход за ФЛ и се отразяват в ГДД по ЗДДФЛ.

И друг път съм казвал, че въпросната постановка е абсурдна от житейска гледна точка, но перфектна от юридическа. Който е виждал „Протокол от Общото събрание на ЕООД“ ... ще разбере.
Текста е нещо от сорта на:
ПРОТОКОЛ
от заседание на Общото събрание на
“...............................” ЕООД (приложение1)
Днес, (дата) в гр./с. (място) се проведе Общо събрание на
съдружниците на “...” ЕООД. Присъства едноличния собственик на капитала, а именно:
1. .......................................…, ЕГН ..........................;
Събранието протече при следния дневен ред:
1. Обсъждане и вземане на решение относно ...
2. Текущи въпроси.
След направените разисквания, се взеха следните
РЕШЕНИЯ:

И понеже често е „общо събрание, плавно преминаващо в тих домашен запой“ - последния ред е „Събранието се закри служебно, поради изтичане на текущите въпроси и липса на кворум!“
Подпис - не се чете
jhoro
Активен потребител
 
Мнения: 2230
Регистриран на: 05 Окт 2006, 11:58


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron