начало
Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора Ивайло Цветков-Нойзи се споразумя да не влиза в затвора

Иск по чл. 29,ал.1,предл. 3 от ЗТРРЮЛНЦ

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Иск по чл. 29,ал.1,предл. 3 от ЗТРРЮЛНЦ

Мнениеот ah14881488 » 25 Окт 2018, 13:25

Здравейте и предварително благодаря на всички отзовали се!
Имам елементарен въпрос, по който разговарях с 2-а адвокати и ми дадоха две коренно различни становища и съм объркан.
Въпроса ми е супер елементарен.
Ищец съм по иск по чл. 29,ал.1 от ЗТРРЮЛНЦ с молба да бъде обявено вписано в ТР обстоятелство за несъществуващо.
На 1-а инстанция(ОС) исковата молба е отхвърлена.
След подадена въззивна жалба делото вече е обявено за решаване в Апелативен съд.
Въпроса ми е, подлежи ли на касационно обжалване въззивното решение по тези искове?
Един ми каза ,,да, подлежи'', друг ми каза ,,не, не подлежи'' и съм объркан, а ми е адски важно!
Живи и здрави, благодаря!
ah14881488
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 23 Сеп 2014, 17:37

Re: Иск по чл. 29,ал.1,предл. 3 от ЗТРРЮЛНЦ

Мнениеот svegrigorov » 29 Окт 2018, 10:51

Ако окръжният съд се е произнесъл с решение и то бъде потвърдено от апелативен съд, тогава подлежи на обжалване пред ВКС.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55

Re: Иск по чл. 29,ал.1,предл. 3 от ЗТРРЮЛНЦ

Мнениеот ah14881488 » 31 Окт 2018, 11:39

МНОГО БЛАГОДАРЯ!
Втория адвокат, с който се консултирах това е имал предвид.Думите му бяха ,,в някои случай подлежи на обжалване пред ВКС, в други не.'', избистри ми се картинката!
Живи и здрави да сте!
ah14881488
Младши потребител
 
Мнения: 78
Регистриран на: 23 Сеп 2014, 17:37


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 22 госта


cron