начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Едновременно прехвърляне на дружествени дялове с един догово

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Едновременно прехвърляне на дружествени дялове с един догово

Мнениеот max_magi » 12 Май 2018, 20:45

Здравейте колеги, досега винаги съм прехвърлила дружествени дялове с конкретен договор, дори едната от страните да съвпада, например един и същи купувач двама продавачи-два договора, сега във връзка с икономия от нот.такси за клиента мисля да направя в един договор двете прехвърляния така да се каже 1 т. Х продава на У и 2т.А продава на У, вие имали ли сте подобни случай и мислите ли, че ще мине през ТР,,не се сещам да има някаква законова разпоредба в този смисъл, според мен не е проблем така да се оформи, Моля за мнения... :D
max_magi
Младши потребител
 
Мнения: 38
Регистриран на: 01 Окт 2006, 16:27

Re: Едновременно прехвърляне на дружествени дялове с един до

Мнениеот svegrigorov » 30 Май 2018, 14:25

Да, може с един договор. Приемат го в Търговския регистър.
svegrigorov
Потребител
 
Мнения: 230
Регистриран на: 28 Юли 2014, 11:55


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 9 госта


cron