начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Какви годишни задължения има собственик на фирма?

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Какви годишни задължения има собственик на фирма?

Мнениеот natalia_petrova » 23 Фев 2018, 00:30

Здравейте,
надявам се темата да е подходяща за тук.
Честно казано не намирам цялостно инфо чрез Google.
Аз съм собственик на малка фирма, дейността е производство и продажба на мебели.
Имаме сайт, който не съм сигурна дали се води "онлайн магазин". Има бутон "Бърза поръчка"(без кошница). Ако напиша, че "Не е онлайн магазин" - дали ще избягам от санкции за нещо, което не знам, че е трябвало?
Имаме шоурум и малък склад и цех(наистина малък).

Ще се радвам да ми отговорите на въпроса: Какво трябва да имам/правя/плащам, като имам фирма, с изброените характеристи по-горе?
Никой не ми е казал дали трябва да имам пожарогасител, табели "Изход", аптечка и пр. - да, подразбира се, но само с ровене из Нета.
Какво друго???
Разбира се имаме касов бон, осигуровки на служители...май само това.
Не сме регистрирани за защита на лични данни - това доколко е важно?? Фактурите на частно лице се пишат само "частно лице".
Счетоводителката е опитна и разбрана, но не дава много инфо.

Искам да избягам от санкции за нещо, което не знам, че се е изисквало.
natalia_petrova
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Фев 2018, 00:20

Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 19 госта


cron