начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Онлайн продажба на билки

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Онлайн продажба на билки

Мнениеот i_iliev » 02 Фев 2018, 17:01

Здравейте,

Бихте ли ми обяснили как стоят нещата с документацията при онлайн продажба на билки и хранителни добавки?
Прочетох закона за лечебните растения, от него разбрах, че ако събираш билките от земя принадлежаща на частен собственик ти се изисква разрешение от него, в такъв случай, ако е моя земята или си отглждам в двора не ми нужно това разрешително.
Аз нямам намерение да бера билките, мисля да ги закупувам и препродавам, но вероятно хората от които ще ги закупя няма да са и чували за разрешително. А по смисъла на закона аз извършвам престъпление като купувам от тях.
Мога ли след като съм закупил от тях да представя нещата така, че билките съм си ги отглеждал аз? Мога ли да извървшам опаковането в домашни условия?

Благодаря предварително на отзовалите се!
i_iliev
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 02 Фев 2018, 16:37

Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 15 госта


cron