начало
Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му Производство за конфликт на интереси срещу прокурор – прекратил преписка срещу АЕЦ, където работи съпругата му

Заявление за вписване на промени - ЕООД

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Заявление за вписване на промени - ЕООД

Мнениеот freakonaleash » 24 Яну 2018, 18:28

Здравейте, колеги, имам следния казус от днес:
Българско ЕООД има едноличен собственик холандско дружество. Едноличният собственик се преобразува чрез разделяне като се създава ново, второ, холандско дружество, към което преминава българското ЕООД.

С кое заявление се вписва промяната в Търговския регистър? Пробвах с А4 (все пак няма друго заявление за промяна в обстоятелствата на ООД/ЕООД) и имам отказ, който се дължи на "некоректно попълване на заявлението".

Проблемът е следният - в заявление А4 мога да посоча новия едноличен собственик, но няма полета, в които да укажа основанието и дата на промяната. Съществуват единствено полета, свързани с продажба на дружествени дялове, какъвто настоящият случай не е. Та, попълних данните на договора за преобразуване в полетата за договор за продажба на дружествени дялове и приложих необходимите документи с надеждата да мине номера, но не би. Имам отказ.

В Агенция по вписванията ми предлагат да използвам заявление В 22, което се отнася до преобразуване на дружества. Но, на практика, нашето българско дружество не се преобразува, само сменя собственика си.

Не знам как да процедирам. Чудя се дали в А4 да не посоча новия собственик без друга информация и да приложа доказателствата за това. Какво мислите?

Благодаря!
freakonaleash
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 27 Яну 2014, 17:54

Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron