начало
Районен съдия става зам.-министър на икономиката Районен съдия става зам.-министър на икономиката

Включване в състава на ООД

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Включване в състава на ООД

Мнениеот sasuno » 03 Дек 2017, 23:23

Здравейте,
Мой приятел има фирма за продажба на продукти за строителство, ремонт и домашни потреби. Разполага с два магазина. Обсъждали сме да се включа към него - като вече сериозно се замислям :). Фирмата е ООД - в състава са той и баща му. Той притежа 3 др. дяла, а баща му 2 др. дяла и е управител. /Баща му е само про-форма/. Фирмата е основана август 2016г. Проверявъл съм в търговския регистър за обявени акове, но освен дружествения договор не виждам други публикувани /интересувам се по-специално за отчета за 2016г./ Въпросите ми са свързани с това, по какъв начин мога да се предпазя ако реша да работя с него и са следните:
1/ освен в Агенцията по вписванията и НАП, къде още мога да проверя, ако дружеството евентулно има някакви тежести, задължения и др.
2/ възможно ли е да се създадат такива задължения в процеса между подаване на молбата ми за включване в ООД то и приеманато ми.
3/ възможно ли е част от парите, които ще преведа за да участвам, .... регламентирано да се съхраняват в сметка с цел бъдещи развойни действия.
Относно законовата рамка. Докато се запознавах с търговския закон не ми стана яснен въпросът за отговорността. Примерно при капитал от 50лв, и стоки за 20 000 лв, ограничената отговорност само в тези 50 лв ли се включва, или при възникнала ситуация се вкл. и стоките. Има ли възможност да се засегне и личното имущество - пр. при иск за 25 000лв. - ще съм благодарен ако някой ми обясни понятието ограничена отговорност.
Ще се радвам да прочета всякакви мнения.
Благодаря предварително!
sasuno
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Дек 2017, 22:35

Re: Включване в състава на ООД

Мнениеот ivanov_p » 04 Дек 2017, 00:21

Я си сядай на дирника и не се занимавай с неща от които хабер от понятие си нямаш! Ако имаш излишни пари ги изхарчи с леки жени, хазарт и алкохол, а не по глупости.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4355
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Включване в състава на ООД

Мнениеот sasuno » 04 Дек 2017, 23:00

Здравей,
Благодаря за отговора!
На този етап само се запознавам нормативно с нещата - и питам за нещата, които ми направиха впечатление. Не става дума нито за голяма сума пари нито нищо, така че за алкохол и хазарт има не се притеснявай. :)
Все пак ще се радвам ако получа някакъм конкретен отговор.
sasuno
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Дек 2017, 22:35

Re: Включване в състава на ООД

Мнениеот teogeo » 05 Дек 2017, 16:28

sasuno написа:Здравей,
Благодаря за отговора!
На този етап само се запознавам нормативно с нещата - и питам за нещата, които ми направиха впечатление. Не става дума нито за голяма сума пари нито нищо, така че за алкохол и хазарт има не се притеснявай. :)
Все пак ще се радвам ако получа някакъм конкретен отговор.


Най-важните отговори на въпросите, които търсите, са в търговския регистър. Не в НАП.
Не, Вие лично не носите никаква отговорност с личното си имущество за задължения на дружеството. Можете да изгорите с това, което сте "внесли" в него (пари, имущество).
Аватар
teogeo
Активен потребител
 
Мнения: 1550
Регистриран на: 15 Юли 2009, 22:28

Re: Включване в състава на ООД

Мнениеот sasuno » 05 Дек 2017, 23:18

Здравейте,
Благодаря Ви за отговора!
sasuno
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 03 Дек 2017, 22:35


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


cron