начало
Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги Отговорността на посредниците в контекста на новия Регламент за цифровите услуги

заличаване на ЕООД ТР

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


заличаване на ЕООД ТР

Мнениеот pitasht » 04 Юли 2017, 15:18

Здравейте имам нужда от помощ ще заличавам еоод а преди време бях заличавала и просто не знам как стана.
кое трябва да избера само заличаване на търговеца или на всяко нещо -предмет управител да чекна заличаване, защото по 2ия начин ми дава всичко в червено.
Но и така ми дава червено относно управлението избирам друг начин и пиша ликвидатора и имената но пак е червено.
мерси за помощта.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1342
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: заличаване на ЕООД ТР

Мнениеот pitasht » 04 Юли 2017, 15:55

В графата начин на представляване попълвам друг начин и изписвам ликвидатора и имената но ми дава грешка и не ми позволява да пусна документите.
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1342
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: заличаване на ЕООД ТР

Мнениеот pitasht » 08 Сеп 2017, 10:34

Жалко чи некой не е писал и споделил нищо, аз ще споделя опита си след 2 отказа и едно безуспешно обжалване най-сетне ми дойде прозрението че ТР имат софтуерен проблем, като ми писах изрично за това, но и междувременно пуснах документите на място с трета държавна такса.
Получих извинения от тях по телефона за проблема, но на практика имам внесени 3 такси- 2 по електронен път и една на място, както и една за обжалване на решението в ОС , които буквално съм изхвърлила в кошчето за боклук както и нервите от толкова пъти подаване на 1 и също нещо и невъзможността да залича дружеството почти 2 месеца. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1342
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: заличаване на ЕООД ТР

Мнениеот vaskovasko » 19 Ное 2017, 15:56

Pitasht, много благодаря за информацията. Вчера ми отиде целия ден с това да се мъча да заличавам, то най-трудното изкарах всички проверки и ревизии, написах цялата бумащина и накрая с готови документи да не можеш да заличиш, за да се приключи въпроса. Псувни изядоха всички майки, лели, чичовци и цялата рода до 10-то коляно на програмистите на ТР. Ще си доплатя таксата и утре на място. А пък през седмицата имам работа в София до МП и там ще го ядат големия.
vaskovasko
Потребител
 
Мнения: 160
Регистриран на: 24 Мар 2010, 00:37

Re: заличаване на ЕООД ТР

Мнениеот pitasht » 28 Ное 2017, 10:33

Жалко на мен ми казаха че всичко било оправено
Да варианта е на място генерира им грешка и нищо не можете да напарвите :(
pitasht
Активен потребител
 
Мнения: 1342
Регистриран на: 19 Май 2006, 09:18

Re: заличаване на ЕООД ТР

Мнениеот v_ivanova » 29 Яну 2019, 18:17

Здравейте! Аз имам въпрос и съжалявам ако се повтрарям, но не намерих точно това, което ме интересува. Подадох покана към кредиторите и минаха 6 месеца. Като започнах да готвя документите за заличаването на фирмата се оказа, че е трябвало поканата да бъде публикувана и в Държавен вестник. Въпросът ми е сега трябва да подам нова покана, в която да пише, че е за 6 месеца от публикуването в ТР и ДВ или просто да публикувам старата покана в дуржаван вестник и след още 6 месеца да започна заличаването?
v_ivanova
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Яну 2019, 18:06

Re: заличаване на ЕООД ТР

Мнениеот veda_iv » 31 Яну 2019, 10:56

В мой случай още при подаване на заявление В6 отказаха вписване и ми поискаха доказателства за публикуване в ежедневник /така е по Устав/. Според мен щом един път са вписали поканата и е изтекъл срока може да си продължите процедурата.
[i][b]Истината, само истината, но не цялата истина![/b][/i]
http://dragneva.com/
veda_iv
Потребител
 
Мнения: 163
Регистриран на: 12 Юли 2006, 08:07
Местоположение: русе

Re: заличаване на ЕООД ТР

Мнениеот oktava_ » 12 Мар 2019, 20:18

Здравейте,

включвам се в темата, понеже имам подвъпроси:

Поканата до кредиторите е публикувана на 02.08.2018г., значи изтича на 02.04.19г. Обаче е обявен срок за ликвидацията 19.07.2019г.

Ще приеме ли ТР заличаване на 02.04.19г. или трябва да се чака до м. юли?
Ако трябва да се чака до юли, удостоверението от НОИ за предадените ведомости за заплати има ли срок (издадено е на 10 октомври 2018г)?

Много благодаря на отзовалите се!
oktava_
Нов потребител
 
Мнения: 9
Регистриран на: 26 Яну 2017, 19:28

Re: заличаване на ЕООД ТР

Мнениеот veda_iv » 12 Мар 2019, 23:43

Смятам,че трябва да се изчака 19.07.19г.Шестмесечния срок и минимума по закон.
По аналогия само предполагам....заличавах ЕТ преди време, но от издаването на удостоверението от НОИ бяха минали три месеца. Имах отказ и ми го преиздадоха с нова дата.
[i][b]Истината, само истината, но не цялата истина![/b][/i]
http://dragneva.com/
veda_iv
Потребител
 
Мнения: 163
Регистриран на: 12 Юли 2006, 08:07
Местоположение: русе


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 30 госта


cron