начало
ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери ИТН върна и третия мандат. Президентът започва срещи с възможните служебни премиери

Запитване за Дропшипинг (Посредничество)

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Запитване за Дропшипинг (Посредничество)

Мнениеот nikcho1337 » 19 Мар 2017, 14:35

Здравейте,

Обмислям да си отворя Дропшипинг сайт след като разговарям с няколко производителя.
Какво трябва да знам за този бизнес от правна гледна точка.
Няма да доставям на територията на българия, производителите/доставчиците ще са в чужбина. Силно вероятно е да са в Китай, а пазара ,който ще предпочета в началото главно ще бъде USA, но може и Европа, не съм направил достатъчно ресърч все още.
Искам да знам какво ще се водя, след аз ще отговарям само за рекламата, както знаете се процедира в дропшипинга.
Не съм съм се занимавал с търговия до сега и ще съм благодарен за по-изчерпателен отговор и обяснения.
Знам, че е нужно tax ID(EID),VAT или нещо по-подобно. Бих се радвал ,ако някой ми обясни какво точно означава и каква е процедурата в България.
След като аз реално ще съм само посредник и няма да продавам директно, как ще се води самия бизнес , трябва ли да регистрирам фирма или нещо друго?

Благодаря предварително
nikcho1337
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Мар 2017, 14:30

Re: Запитване за Дропшипинг (Посредничество)

Мнениеот plqsi » 30 Мар 2017, 16:37

Здравейте!
При всички положения Ви трябва фирма, щом ще осъществявате търговска дейност, било то и посредничество. За детайли съветвам да се консултирате със счетоводител или адвокат, за да уточните въпросите с регистрация по ДДС, плащането на данъци и т.н. Всичко зависи от детайлите по вашата дейност.
plqsi
Нов потребител
 
Мнения: 3
Регистриран на: 15 Сеп 2011, 14:14


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 21 госта


cron