начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Производство на пакетирани храни

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Производство на пакетирани храни

Мнениеот ivaylo7 » 27 Сеп 2015, 20:59

Здравейте,

Може ли някой да ми даде някаква ориентировъчна информация относно изискванията за производство на пакетирани храни (сандвичи), които да се продават в супермаркети? С удоволствие приемам всякакъв вид помощ, дори да е само линк към закон или правилник, който да прочета :)
ivaylo7
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Сеп 2015, 20:54

Re: Производство на пакетирани храни

Мнениеот eurolinker » 28 Сеп 2015, 12:15

ivaylo7 написа:Здравейте,

Може ли някой да ми даде някаква ориентировъчна информация относно изискванията за производство на пакетирани храни (сандвичи), които да се продават в супермаркети? С удоволствие приемам всякакъв вид помощ, дори да е само линк към закон или правилник, който да прочета :)

Вижте напр. чл. 10 ЗЗП.
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Производство на пакетирани храни

Мнениеот ivaylo7 » 28 Сеп 2015, 13:04

Благодаря за бързия отговор. Не знам обаче дали съм се изразил правилно. ЗЗП, до колкото разбрах, е Закон за защита на потребителите. Аз обаче не се интересувам от гледна точка на потребителя, а от на производителя. Искам да разбера какви са изискванията за започвне на малък бизнес за пакетирани храни (сандвичи).

Благодаря отново.
ivaylo7
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Сеп 2015, 20:54

Re: Производство на пакетирани храни

Мнениеот eurolinker » 29 Сеп 2015, 14:12

Ако очаквате "ориентировъчна информация" под формата на изчерпателен списък от вида "Първо - направи това, второ - направи онова и не забравяй да избегнеш еди коя си грешка..." тук такава няма да намерите. Даже, НИКЪДЕ няма да намерите.
И не си мислете, че нещо като е от гл. точка на потребителя, това няма да ви се отрази. Ще,и още как.
Желая успех.
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55

Re: Производство на пакетирани храни

Мнениеот ivaylo7 » 29 Сеп 2015, 14:22

Въобще не искам толкова подробна информация и не знам защо си мислиш, че искам. Просто искам да разбера как се започва бизнес в България. Това НИКЪДЕ ли няма да го намеря? Щом НИКЪДЕ няма да го нямеря, как се започва малък бизнес в България? Или за всичко трябва да имаш връзки, пари, да си ТИМаджия, мутра или вуйчо ти да е в министерството? Не разбирам кое породи отношението ти след като единственото, което ми даде е някакъв член от закон, който на този етап не ме засяга.

Ако има някой по учтив и отзивчив потрбител, ще съм задължен, ако ми помогне (:
ivaylo7
Нов потребител
 
Мнения: 4
Регистриран на: 27 Сеп 2015, 20:54

Re: Производство на пакетирани храни

Мнениеот eurolinker » 02 Окт 2015, 09:17

ivaylo7 написа:Просто искам да разбера как се започва бизнес в България.

Аз бих поискал разговор с лицето, което отговаря за закупуването на продукти в някоя по-малка верига магазини. Намислете си въпросите. Мисля, че би бил полезен, вр. с идеята за сандвичите. Даже говорете с двама или трима подобни, за да се ориентирате по-добре.
Ако меракът ви не се е изпарил (след тези разговори), посетете адвокат, за да ви ориентира в правните възможности пред вас.
Както неучтиво и неотзивчиво пожелах и в предния си пост - желая успех.
Actio cum Deliberatio
eurolinker
Потребител
 
Мнения: 711
Регистриран на: 15 Яну 2010, 15:55


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 17 госта


cron