начало
ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС ВАС окончателно отхвърли жалба на бивша спецсъдийка, поискала преместване в Търговското отделение на СГС

Официален документ, удостоверяващ представителна власт на ЮЛ

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Официален документ, удостоверяващ представителна власт на ЮЛ

Мнениеот sunrise » 23 Юли 2015, 17:53

Здравейте, колеги!
Днес, след два дни чакане, получих от ТЗ указания в следния смисъл:Да се представи документ , удостоверяващ представителната власт на чуждестранното ЮЛ, което е едноличен собственик на капитала.
Представили сме документ от тяхната служба с подписи, печати, герб. Същият има апостил на гърба си, съответно преведено и заверено във Външно министерство. В него е посочен собственик, управител, кога е учредено и т.н.
Има ли някой от Вас идея, какво искат още? :shock:
Предварително благодаря, ако някой сподели практика!
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Официален документ, удостоверяващ представителна власт н

Мнениеот ivanov_p » 23 Юли 2015, 18:40

Изчакваш, обжалваш и съдът ще ти каже срещу 20 лв.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Официален документ, удостоверяващ представителна власт н

Мнениеот sunrise » 23 Юли 2015, 20:26

И защо точно да чакам, мисля че това което съм приложила е това, което искат. Бихте ли ме опровергали?
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34

Re: Официален документ, удостоверяващ представителна власт н

Мнениеот ivanov_p » 23 Юли 2015, 20:41

Не бих те опровергал, но за съжаление никой от ТР не ми се е обадил да ме пита. Вероятно си права, скоро четох как се регистрира дружество на чуждестранно лице и изискването беше за актуално от техния регистър, заверен по съответния ред. От друга страна съм питал в чужда търговска камара как може тяхна фирма да открие дружество в България и се оказа, че трябва да извадят един куфар документи.
Така или иначе съдът ще решава и се обърни към него.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4326
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Официален документ, удостоверяващ представителна власт н

Мнениеот nikol52100 » 24 Юли 2015, 11:51

sunrise написа:Да се представи документ , удостоверяващ представителната власт на чуждестранното ЮЛ, което е едноличен собственик на капитала.
Чуждестранното ЮЛ е едноличен собственик на капитала на българското дружество, така ли? А кой е управител на българското дружество? Предполагам там нещо липсва, в неговото овластяване или в решението на ЕСК.
nikol52100
Потребител
 
Мнения: 128
Регистриран на: 03 Фев 2009, 22:01
Местоположение: Казанлък

Re: Официален документ, удостоверяващ представителна власт н

Мнениеот sunrise » 26 Юли 2015, 19:24

Чуждестранното ЮЛ е едноличен собственик на капитала в българското. Представили сме решение на неговото общо събрание за придобиване собственост в българското, както и че чуждестранното дава разрешение, управителят му да стане управител и на българското и сме предоставили с апостил, превод и заверка документ от тяхната оторизирана институция относно статута на чуждестранното.
sunrise
Активен потребител
 
Мнения: 3621
Регистриран на: 04 Юни 2007, 14:34


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 33 госта


cron