начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Прехвърляне на дялове в ООД на роднина

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Прехвърляне на дялове в ООД на роднина

Мнениеот maxaffey » 07 Сеп 2014, 22:13

Здравейте,

знам че тези неща стават при адвокат и така и ще направим, но просто събирам мнения, за да съм подготвен когато започнат нещата.

Та става въпрос за дяловете ми в ООД, като част от тях искам да прехвърля на дъщеря ми. За прехвърлянето на трето лице е ясно съгласие на всички в ОС, но за прехвърляне на роднина нужно ли ми е пак всички от ОС да са съгласни с това или мога да го направя и без решение на ОС, защото имам подозрение че част от съдружниците няма да са съгласни с това прехвърляне и ако е така какво следва от това?

благодаря предварително за отделеното внимание.
maxaffey
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 01 Сеп 2009, 13:10

Re: Прехвърляне на дялове в ООД на роднина

Мнениеот possitiv3 » 07 Сеп 2014, 23:49

Под прехвърляне на дружествени дялове на "трето" лице законът има предвид трето за дружеството лице, не трето за вас... Директен отговор - без съгласие на ОС на ООД няма да може да прехвърлите част от ДД на дъщеря си /както и на който и да е друг, ако не е съдружник в дружеството/ !
Не обиждай човека, който се опитва да ти помогне ! Уважавай чуждия труд !
possitiv3
Потребител
 
Мнения: 129
Регистриран на: 15 Мар 2009, 16:03
Местоположение: Където работата ме закара


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot] и 14 госта


cron