начало
Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата Общината е осъдена да плати над 30 000 лева на адвокатка – счупила си крака до Съдебната палата

Предоговаряне на условия по кредит

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Предоговаряне на условия по кредит

Мнениеот ani_78 » 04 Авг 2014, 21:01

Да подпиша ли Анекс ? Моля кажете ми в точките по Анекса има ли нещо ,което ще бъде в моя вреда ? :

1. Банката е написала, че искам да съм страна по Договора за кредит, от Солидарен длъжник да бъда Кредитополучател .(аз и съпруга ми - кредитополучатели)
2. Променлив годишен лихвен процент, който се формира от референтен лихвен процент плюс надбавка. Приловимият по кредита референтен лихвен процент е равен на стойността на тримесечния СОФИБОР.
страните се съгласяват в случай ,че на първия работен ден на съответното календарно тримесечие на официалната страница на БНБ не е отразена стойност на тримес Софибор, банката има право да приложи нов референтен лихвен процент, който да замени посочения. новият е последната обявена стойност на лихвения процент по нов бизнес срочни депозити на сектор Домакинства за срочност над един до три месеца за съответната на кредита валута, публикувана в лихвената статистика на електронната страница на БНБ.
3. При промяна на лихвения процент, произтичаща само от промяна на пазарния индекс/индикатор, приложим към референтния лихвен процент, банката публикува на интернет страницата си промяната и кредитополучателя се счита за редовно уведомен за промяната. промяната на приложимия по кредита лихвен процент при условията на предходната алинея влиза в сила от публикуването на стойностите на приложимия по договора пазарен индекс/индикатор на официалната страница на БНБ.
4,страните по анекса се съгласяват и приемат ,че на всеки 12 месеца след датат на сключването на настоящият договор за кредит , банката има право да извършва анализ (оценка ) на обезпечението по кредита. във връзка с извършването на на оценката по обезпеч., банката има право да възлага на одобрен от нея лицензиран оценител за изготвяне на оценката, за което кредитолучателя заплаща предвидените в настоящия договор и тарифата на банката такси .(пазарната стойност на обезпея трябва да бъде най- малко 130 % от размера на непогасената яаст от кредита.)
5. кредитополучателя се задължава преди изтичане на десет години от вписване на ипотеката по дог за кредит, да осигури по сметката си в банката суми в размер на необходимите такси за подновяване на вписването, и в тази връзка, дава неотменимо и безусловно съгласие банката служебно да събере сумите за подновяване на вписването, в размер съгласно действащата тарифа към момента на подновяване на вписването.
ani_78
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Юли 2014, 12:03

Re: Предоговаряне на условия по кредит

Мнениеот Melly » 04 Авг 2014, 21:27

Крайно време е да спрете да питате и да се срещнете с адвокат, който е наясно с "метода на мозъчната атака" ползван от Банките към клиентите й. Времето не работи във ваша полза. Спасението на "удавника" зависи единствено от него.
"Понякога седя и си мисля...а понякога просто си седя."
http://vbox7.com/play:68f9c028
Аватар
Melly
Старши потребител
 
Мнения: 8003
Регистриран на: 18 Окт 2007, 23:13
Местоположение: гр. София

Re: Предоговаряне на условия по кредит

Мнениеот ani_78 » 04 Авг 2014, 23:39

И все пак ще съм Благодарна , ако някой компетентен си каже мнението ..
ani_78
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Юли 2014, 12:03

Re: Предоговаряне на условия по кредит

Мнениеот neutralen » 05 Авг 2014, 08:24

Крайно време е да разберете не само вие а всички питащи, че това което давате като "инфо" и според вас е достатъчно да ви се даде компетентен отговор, е неправилно виждане, щото без да се видят всички документи и без да се обсъдят всички обстоятелства по казуса е все едно да си играем на викторина. Може да получите различни мнения, само не е ясно как ще прецените кое е правилното.
Правилно колежката ви насочва да се обърнете към адвокат.
Моето мнение е - не подписвайте анекс, изготвен от банка. Никоя банка не прави договори, които да са в интерес и на кредитополучателя. Дано го разберете преди да сте подписали, после ще бъде късно. Но вие си знаете.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Предоговаряне на условия по кредит

Мнениеот ani_78 » 05 Авг 2014, 10:20

Благодаря за отговора , но все пак да споделя , че това което пише в Анекса , това съм цитирала .
И ако някой се заинтересува и отдели време за мен , мога да дам повече инфо .
Ако някой желае да помогне нека го направи ,ако ли не , няма проблем .
Знам , че е най -добре да си платя на Адвокат , но ...
Поне ми препоръчайте на лично съобщение Адвокати по Банково право ..

..
ani_78
Младши потребител
 
Мнения: 30
Регистриран на: 21 Юли 2014, 12:03


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 14 госта


cron