начало
Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата Прокурорите видяха дискриминация към тях в чернова на проекта на Закона за адвокатурата

фотографски услуги

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


фотографски услуги

Мнениеот vtori_2006 » 08 Мар 2014, 13:42

Здравейте,

Имам следният въпрос - необходимо ли е да регистрирам фирма ако искам да предлагам фотографски услуги?

Възможно ли е да се избегне регистрация на фирма ако подписвам стандартен (граждански) договор в който да е посочена цената на услугата и след това съответно да си подавам данъчна декларация за тези доходи?

Ше съм благодарен за вашите отговори и съвети.
vtori_2006
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Мар 2014, 13:40

Re: фотографски услуги

Мнениеот karanedeff » 09 Мар 2014, 09:45

http://inscribe.free.bg/cgi-php/phpbb3/index.php
Аватар
karanedeff
Активен потребител
 
Мнения: 1237
Регистриран на: 30 Ное 2002, 17:20

Re: фотографски услуги

Мнениеот vtori_2006 » 09 Мар 2014, 10:03

Благодаря ти karanedeff, но тази тема не отговаря точно на въпроса ми. Моята цел е ако е възможно да избегна регистрация на фирма. В тази тема хората очевидно вече бяха решили да регистрират такава.

Мен ме интересува дали по някакъв начин мога без да регистрирам фирма да предлагам фотографски услуги и да отчитам по някакъв начин тези приходи като гражданин.

Благодаря отново.
vtori_2006
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Мар 2014, 13:40

Re: фотографски услуги

Мнениеот p_alipiev » 26 Мар 2014, 16:01

Няма как да осъществяваш търговска дейност без да регистрираш търговско дружество /фирма/ или да станеш ЕТ.
p_alipiev
Младши потребител
 
Мнения: 10
Регистриран на: 24 Мар 2011, 21:14

Re: фотографски услуги

Мнениеот iliana88 » 26 Мар 2014, 18:31

Напълно възможно е да се осъществи фотографска дейност без да има регистрирана фирма! Ще трябва да се ригистрирате в Агенция по вписванията като осъществяващ свободна професия. Ще Ви дам нужната информация - свържете се смен на мейл iliana_tcvetkova@mail.bg
iliana88
Младши потребител
 
Мнения: 43
Регистриран на: 20 Ное 2013, 22:17
Местоположение: София


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 16 госта


cron