начало
Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова Прокуратурата е осъдена да плати 20 000 лева на бившата съдийка Румяна Ченалова

Договор за аренда

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Договор за аренда

Мнениеот petkovsofia » 13 Яну 2014, 16:30

Здр въпросът ми е какво е значението на невписването на анекс за частично прекратяване на договор за аренда в агенция по вписванията.Поражда ли правно действие между страните анексът.
petkovsofia
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 20 Фев 2009, 23:21

Re: Договор за аренда

Мнениеот neutralen » 13 Яну 2014, 16:45

Това тука да не е някаква викторина :roll:
Посочете нещо конкретно, примерно - обстоятелства по договора, на които се основава питането ви.
neutralen
Активен потребител
 
Мнения: 2634
Регистриран на: 12 Фев 2012, 22:03

Re: Договор за аренда

Мнениеот petkovsofia » 13 Яну 2014, 16:50

Мисля че въпросът е доста конкретен а именно относно правното естество на вписването на анекс за частично прекратяване на договор за аренда.Част ли е от фактическият състав по прекратяване на договора?
petkovsofia
Младши потребител
 
Мнения: 31
Регистриран на: 20 Фев 2009, 23:21

Re: Договор за аренда

Мнениеот bird_of_paradise » 13 Яну 2014, 20:23

petkovsofia написа:Здр въпросът ми е какво е значението на невписването на анекс за частично прекратяване на договор за аренда в агенция по вписванията.- вписването има оповестително действие и при липсата му ,за трети по сделката лица, посоченото "частично прекратяване"( каквото и да е вложено в това) просто не се е случило.
Поражда ли правно действие между страните анексът- абсолютно.
"Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.”
bird_of_paradise
Активен потребител
 
Мнения: 2668
Регистриран на: 25 Яну 2013, 15:27


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта


cron